PDA

View Full Version : ایجاد بازی رایانه ای در اردبیل

علی ارجمندی
یک شنبه 07 آبان 1385, 19:20 عصر
با سلام خدمت اساتید و دوستان
چند روز قبل توی اخبار یه خبری در مورد ساخت بازی رایانه ای در اردبیل
منتشر شد و من بعد دنبالش همه روزنامه ها نوشتن مثل این زیری

www.irna.ir/fa/news/view/menu-155/8507255274114308.htm
و ...
حالا میخواهم بدوم آیا واقعاً این خبر صحت داره ! آخه گفتن این خبر مثل اینکه بگیم
2 تا جون توی خونشون فیلم تایتانیک ساختن . حالا البته من بقدر سواد خودم از
برنامه نویسی این نظر رو دارم
با تشکر

Touska
یک شنبه 07 آبان 1385, 19:51 عصر
از این خبر ها زیاده آخه تو شهر ما هم برای بنیاد شهید دارن بازی می سازن.

یک جوری دیگه بودجه باید خرج بشه. یکی نمیشینه به اینا بگه بابا Game Engine چیه.

موفق باشید :)

mehrzad007
یک شنبه 07 آبان 1385, 20:34 عصر
اون بازی رو که ساختن و need for speed رو از رو برده... تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

Mamdos
دوشنبه 08 آبان 1385, 00:28 صبح
اون بازی رو که ساختن و need for speed رو از رو برده... تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

همه‌ی بازیسازها که فقط یک گروه سازنده‌ی Driving in Tehran نیستند. شما اینجوری همه رو ناامید می‌کنید! :چشمک:

علی ارجمندی
شنبه 13 آبان 1385, 18:44 عصر
با سلام مجدد
راستش با اون نیمچه شناختی که من از کار این مملکت پیدا کردم فهمیدم ما در اکثر بخشهای
یه طبل توخالی هستیم .
تو بحث خودمون یعنی رایانه مثال میزنم
وقتی سرباز ناجا بودم کلی تو بوق و کرنا کردن شبیه ساز رایانه ای تیر اندازی با کلت ساختن که
وقتی از نزدیک دیدم همون آتاری بازی های قدیمی با دسته تفنگی بود . بچه بازی !
تهش بخوای مگه میشه شما کلاس اول ابتدایی رو نگذرونی بری طبابت بکنی !
ساخت یه همچین بازی کار یه تیم 20 تا 30 نفری هستش اونم با صرف 2 تا 3 سال زمان
که تا میاد طرحش پیدا بشه یا مسئول اون اداره یا بخش عوض میشه و یا بودجه تموم میشه
و طرح منتفی میشه ! مثله بقیه طرحها !

seyedof
شنبه 20 آبان 1385, 11:03 صبح
سلام
اینکاری که اینا کردن بهش میگن Mod ساختن نه بازی سازی. در واقع بازی خارجی رو ویرایش کردن. اسم بازی رو هم تو اوون سایت خبری ناقص نوشته اسم کاملش اینه : Operation FlashPoint که کار شرکت CodeMasters است.
ممنون علی

Hossein Bazyan
شنبه 20 آبان 1385, 13:24 عصر
سلام دوستان
خبر واقعا موثقه ! و قطعا" درست !!

مگر تابستان هم یادتون نیست که دختر ایرانی لقب ادامه رو انیشتین از آمریکا گرفت .
ایشان هم مدالهای ( ببخشید اشکال از فرستنده بود - مدال نه مدل!!!! ) انشتین رو که انشتین از درک و حل آنها عاجز مانده بود به دست آورد . در ضمن این خبر نه تنها در جراید داخل منتشر شد بلکه در سیمای اخبار که برای ایرانیان خارج پخش میشه هم گفته شد . جالب بود زمانی که عکس خانم مخترع را دیدم پشت کامپیوتر ایشان داشت از کامپیوتر برای حل اختراعش استفاده میکرد اما دقت که میکردیم بجای نرم افزارهای تخصصی در سایت یاهو دنبال حل مسئله میگشت . من حدود ده سالی میشه که ایران نیستم و نمیدانم وضعیت کامپیوتر در ایران را ولی آنموقع که من بودم تازه پنتیوم 3 با حداکثر سرعت 500 مگاهرتز بازار آمده بود و هر کسی برای کلاس گذاشتن یک کامپیوتر را در مغازه یا دفتر کارش ( مخصوصا ادارات دولتی ) قرار میدادند و مردم هم که میدیند طرف با کامپیوتر کار میکنه بیشتر بهش ( به کارش ) اعتماد پیدا میکردند ! شاید این دختر خانم هم که فارغ التحصیل مدیریت بازرگانی بود برای همین موضوع پشت کامپیوتر نشسته بود . در حالی که اینجا در هر مکانی که وارد میشی چندین کامپیوتر موجود و کل کامپیوترهای ( مخصوصا اداری ) بهم وصل و با هم کار میکنند ( حداقل برای پرداخت پول ) و با قطع نیم ساعت برق مملکت فلج میشود ( واقعا فلج میشود ) .

حالا خود قضیه را بخوانید . دختر خانم 25 ساله ایرانی که مدیریت بازگانی خوانده و توانسته وارد یکی از پیچیده ترین مباحث فیزیک شده و رو دست یکی از نوابع قرن ( قرن بیستم بنام انشتین نامگذاری شده بود) بلند شده و ادامه رو وی میشود !! چند تا جوان در اردبیل چرا از نوشتن یک بازی ساده عاجز میمانند .!!!

دوستان خانه از بن ویران است .