PDA

View Full Version : سوال: تغییر در مقدار یک عضو آرایه

shapooor
پنج شنبه 10 آبان 1397, 15:22 عصر
با سلام
من یک آرایه دارم که با حلقه فورایچ میخوام عملیاتی رو بر روی مقادیر اون انجام بدم
آرایه به صورت زیر هست:

<?php $arr = array( array($_SESSION['L_S_aaa'], $AAA), array($_SESSION['L_S_bbb'], $BBB), array($_SESSION['L_S_ccc'], $CCC) );
foreach($arr as $value) { if(is_null($value[0])) { $value[0] = $value[1]; } }?>

149194
همونطور که میبینین میخوام مقدار متغییری که به صورت عضو دوم آرایه هست را در عضو اولی که متغیر سشن هست خیره کنم که بتونم بعد از اجرای دوباره کد از اون مقدار ذخیره شده در متغیر سشن استفاده کنم
در ابتدا مقدار متغیر سشن برابر نال هست و برای همنی از تابع is_null برای چک کردن نال بودن استفاده کردم و بعد از تشخیص نال بودن مقدار متغیر ،مقدار عضو دوم آرایه را برابر اون قرار دادم
حالا وقتی که حلقه تموم میشه باز هم مقدار متغیر سشن نال هست
علت این قضیه چیه؟
ممنون میشم کسی اگه میدونه منو راهنمایی کنه

farhad_shiri_ex
پنج شنبه 10 آبان 1397, 21:57 عصر
با سلام
من یک آرایه دارم که با حلقه فورایچ میخوام عملیاتی رو بر روی مقادیر اون انجام بدم
آرایه به صورت زیر هست:

<?php $arr = array( array($_SESSION['L_S_aaa'], $AAA), array($_SESSION['L_S_bbb'], $BBB), array($_SESSION['L_S_ccc'], $CCC) );
foreach($arr as $value) { if(is_null($value[0])) { $value[0] = $value[1]; } }?>

149194
همونطور که میبینین میخوام مقدار متغییری که به صورت عضو دوم آرایه هست را در عضو اولی که متغیر سشن هست خیره کنم که بتونم بعد از اجرای دوباره کد از اون مقدار ذخیره شده در متغیر سشن استفاده کنم
در ابتدا مقدار متغیر سشن برابر نال هست و برای همنی از تابع is_null برای چک کردن نال بودن استفاده کردم و بعد از تشخیص نال بودن مقدار متغیر ،مقدار عضو دوم آرایه را برابر اون قرار دادم
حالا وقتی که حلقه تموم میشه باز هم مقدار متغیر سشن نال هست
علت این قضیه چیه؟
ممنون میشم کسی اگه میدونه منو راهنمایی کنه

دوست عزیز!
آرایه دوبعدی دارید اگر اون چیزی که می خواهید را درست متوجه شده باشم باید به روش زیر کدتون را اصلاح کنید.!

<?php
$arr = array(
array($_SESSION['L_S_aaa'], $AAA),
array($_SESSION['L_S_bbb'], $BBB),
array($_SESSION['L_S_ccc'], $CCC)
);
foreach($arr as $value)
{
if(is_null($value[0][0])){
$value[0][0] = $arr[1][0];
}
}