PDA

View Full Version : سوال: معنای واقعی open source انتقال وب سایت

hahaie
شنبه 19 آبان 1397, 21:31 عصر
بچه ها سلام.
یه شرکتی برای یه شرکت دیگه(تولیدی)سایتی رو با php طراحی کرده و این شرکتی تولیدی بنا به دلایلی باید پشتیبانی سایتش رو به شرکتی دیگه به جز طراح اون سایت واگذار کنه.
چند مورد برای من سواله:
1.اینکه میگن php به صورت open source هستش یعنی شرکت طراح جدید خیلی راحت میتونه به سورس این سایت دسترسی پیدا بکنه و پشتیبانی اون رو انجام بده؟بدون اینکه بخواد سورس رو از سایت طراح بگیره؟

2.شرکت دوم به شرکت تولیدی گفته باید یوزر پسورد سایت رو از شرکت طراح بگیرین.دقیقا منظورشون از این یوزر پسورد چی هستش؟یه یوزر پسورد شرکت طراح اولی در اختیار واحد IT شرکت تولیدی قرار داده که اونها با ورود به اون محیط(CMS ؟) میتونن محتوا،اخبار،و... رو توی سایتشون قرار بدن.آیا منظر این یوزر پسورده؟

3.فرق دروپال با php در چی هستش؟

ممنونم ازتون

plague
دوشنبه 21 آبان 1397, 01:05 صبح
بچه ها سلام.
یه شرکتی برای یه شرکت دیگه(تولیدی)سایتی رو با php طراحی کرده و این شرکتی تولیدی بنا به دلایلی باید پشتیبانی سایتش رو به شرکتی دیگه به جز طراح اون سایت واگذار کنه.
چند مورد برای من سواله:
1.اینکه میگن php به صورت open source هستش یعنی شرکت طراح جدید خیلی راحت میتونه به سورس این سایت دسترسی پیدا بکنه و پشتیبانی اون رو انجام بده؟بدون اینکه بخواد سورس رو از سایت طراح بگیره؟

2.شرکت دوم به شرکت تولیدی گفته باید یوزر پسورد سایت رو از شرکت طراح بگیرین.دقیقا منظورشون از این یوزر پسورد چی هستش؟یه یوزر پسورد شرکت طراح اولی در اختیار واحد IT شرکت تولیدی قرار داده که اونها با ورود به اون محیط(CMS ؟) میتونن محتوا،اخبار،و... رو توی سایتشون قرار بدن.آیا منظر این یوزر پسورده؟

3.فرق دروپال با php در چی هستش؟

ممنونم ازتون

1 - نه اون اپن سورس ربطی به سایت نداره
2 - یوزر و پسورد هاست (سی پنل ) و پنل مدیریت وبسایت
3 - php زبان برنامه نویسیه ... دروپال یه سیستم هست که با php نوشتنش و هرکسی میتونه ازش استفاده کنه مثل وردپرس ... ساده بگم یه سایت آمادست که شما بنا به نیازت تغییرات توش ایجاد میکنی و استفاده میکنی

hahaie
جمعه 25 آبان 1397, 10:12 صبح
ممنون دوست عزیز فقط یکم کلی جواب دادین نفهمیدم! :گیج:
- مورد یک رو یکم توضیح بدین.پس به چی ربط داره؟یعنی نمیشه به سورس سایت دسترسی داشت؟
- یه یوزر پسورد از cpanel دارن ولی فک کنم admin نیس چون ظاهرا (طبق اون چیزی که سرچ کردم admin مربوط به cpanel یه whm هستش. درسته؟
و یه یوزر پسورد هم برا سایت دارن که محتوا رو میشه تغییر داد(ظاهرا cms ه) و احتمالا نمیشه اسمشو گذاشت پنل مدیریت وب سایت.درسته؟
ممنون