PDA

View Full Version : مبتدی: کمک کمک کمک

Fartash
دوشنبه 21 آبان 1397, 09:07 صبح
با سلام و عرض ادب خدمت اساتید و دوستان گرامی . یه فایل access ساختم (به پیوست) توش یه Report ساختم از کوئری . مشکل اینه که بعد از نمایش نتیجه در گزارش دوباره سوال رو از کاربر می پرسه ، یعنی " شماره پرسنلی مورد نظر را وارد نمائید " رو مجدد می پرسه !! چطور میشه اونو حذف کرد . ممنون میشم کمکم کنید . تشکر

محمد رضا بهبودی
دوشنبه 21 آبان 1397, 10:31 صبح
سلام
دوست عزیز شما دوبار کوئری را استفاده کرده اید برای همین دوبار از شما سوال می کند .یکبار در زمان ورود به فرم و یکبار هم در زمان لود کردن نمودار
در فایل نمونه اگر نمودار را حذف کنید برای بار دوم سوال پرسیده نمی شود .

محمد رضا بهبودی
دوشنبه 21 آبان 1397, 10:40 صبح
نمونه اصلاح شده را گذاشتم

Fartash
دوشنبه 21 آبان 1397, 16:02 عصر
با سلام و عرض ادب
ضمن تشکر و قدر دانی از کمک شما دوست گرامی . جساراتا میتونید مختصر توضیحی بدین که چطور انجام شد ؟ چون من زمانی که میخواستم نمودار رو به گزارش اضافه کنم ازم خواست که از table بسازه / از query بسازه که من query رو انتخاب کردم . این باعث شد دوبار سوال پرسیده شود. ممنون میشم یه راهنمائی بفرمائید . تشکر

محمد رضا بهبودی
سه شنبه 22 آبان 1397, 06:56 صبح
با سلام و احترام
دوست عزیز من تغییر کوچکی در گزارش شما دادم
در قسمت properties نمودار وارد شوید و بخش row source را نگاه گنید و با برنامه خودتان مقایسه کنیدمتوجه تغییرات خواهید شد .شاد و پیروز باشید

Fartash
سه شنبه 22 آبان 1397, 07:30 صبح
با سلام و عرض ادب
از بابت کمک شما و راهنمائی تون کمال تشکر را بجا می آورم . ضمنا وقتی پرینت می گیرم نمودار چاپ نمیشه !! پیغامش دقیقا گیر میده به دستور [Reports]![Farvardin Query]![كد پرسنلي] که شما زحمتشو کشیدین

محمد رضا بهبودی
سه شنبه 22 آبان 1397, 11:13 صبح
دوست عزیز انتخاب محل قرار گرفتن نمودار در گزارش اشتباه است . باید نمودار در قسمت report footer قرار گیرد .ضمنا page setup گزارش نیز تنظیم نیست که باعث می گردد قسمتی از گزارش در صفحه بعد قرارگیرد این دو موضوع را اصلاح کنید نمودار دیده می شود و ارتباطی با کد دستوری اصلاح شده ندارد . پیغامی که صادر می شود مبنی بر عدم رعایت اندازه کاغذ در گزارش می باشد .با تشکر

Fartash
سه شنبه 22 آبان 1397, 14:53 عصر
تشکر از زحمات شما دوست گرامی