PDA

View Full Version : ساخت فایلexe در c#

atusa_com
دوشنبه 08 آبان 1385, 09:51 صبح
سلام
من یک برنامه "انبارداری" بزبان c# نوشتم که روی دستگاه خودم که .Net و SQL server روی اون نصب هست به خوبی کار می کنه .اما اگه بخوام فایل اجرایی برنامه C# رو به یک دستگاه دیگر ( end user) منتقل کنم ، باید اول این 2 تا نرم افزار روی اون نصب باشه؟
ولی نمی تونم اینکارو بکنم .خواهش می کنم بگید من چیکار کنم

SabaSabouhi
چهارشنبه 10 آبان 1385, 17:55 عصر
با سلام
1. SQL Server باید نصب باشه
2. Database شما باید Load شده باشه
3. باید امکان ایجاد Connection وجود داشته باشه. یعنی اگه با UserID و Password خاصی کار می‌کنید، باید در SQL Server آن‌ها را تعریف کرده باشید (با همان سطوح دسترسی که در دستگاه خودتان هست.)
4. نیازی به نصب Visual Studio.Net نیست.
5. باید DotNet Framework متناسب نصب شده باشه (1.1 یا 2.0)
6. در Solution برنامه‌تان یک پروژه از نوع Setup and deployment project ایجاد کنید و برای برنامه خودتان Setup بسازید.
7. Setup را نصب کنید.

موارد 6و7 مواقعی لازم هست که بخواهید غیر از اجرا کارهای دیگری هم بکنید، مثلاً یک Type را Register کنید و یا در منوی All Programs چیزی اضافه کنید و یا اقلامی را به Registry اضافه کنید.

صبا صبوحی

احمد سامعی
چهارشنبه 10 آبان 1385, 19:17 عصر
با سلام

6. در Solution برنامه‌تان یک پروژه از نوع Setup and deployment project ایجاد کنید و براى برنامه خودتان Setup بسازید.
7. Setup را نصب کنید.

موارد 6و7 مواقعى لازم هست که بخواهید غیر از اجرا کارهاى دیگرى هم بکنید، مثلاً یک Type را Register کنید و یا در منوى All Programs چیزى اضافه کنید و یا اقلامى را به Registry اضافه کنید.

صبا صبوحى

دورد و صد بدرود بر مردمان ایران زمین

1. آیا فرقی می کنه که یک پرژه جدید بسازیم که پرژه Setup باشه ؟؟ یا تو خود برنامه اصلی Add پرژه کنیم و Setup بسازیم ؟

2. از چه مسیری باید بریم تا بتونیم فایل های Setup دیگه ( مثل فرم ورک یا SQL Server ) طوری برای Setup خودمون تعریف کنیم که بطور اتومات اول اونها رو صدا بزنه بعد سراغ فایل های خودش بره ( مال من فقط اگه اون برنامه نصب نباشه می گه برو اول اون نصب کنم بعد بیا من و نصب کن )

با تشکر
احمد سامعی
پایدار باشید

SabaSabouhi
پنج شنبه 11 آبان 1385, 16:03 عصر
دورد و صد بدرود بر مردمان ایران زمین

1. آیا فرقی می کنه که یک پرژه جدید بسازیم که پرژه Setup باشه ؟؟ یا تو خود برنامه اصلی Add پرژه کنیم و Setup بسازیم ؟

2. از چه مسیری باید بریم تا بتونیم فایل های Setup دیگه ( مثل فرم ورک یا SQL Server ) طوری برای Setup خودمون تعریف کنیم که بطور اتومات اول اونها رو صدا بزنه بعد سراغ فایل های خودش بره ( مال من فقط اگه اون برنامه نصب نباشه می گه برو اول اون نصب کنم بعد بیا من و نصب کن )

با تشکر
احمد سامعی
پایدار باشید

با سلام
1. اگه منظور شما از "برنامه‌ى اصلى" همان Solution است، خوب من هم همین رو گفتم.
2. پروژه‌ى Setup رو که ساختین در منوى View یک گزینه‌ى Editor اضافه مى‌شود که در اون مى‌توانید خیلى کارها بکنید (از جمله همین نصب برنامه‌هاى دیگه)

صبا صبوحى

majid325
یک شنبه 14 آبان 1385, 23:31 عصر
با سلام
1. SQL Server باید نصب باشه
2. Database شما باید Load شده باشه
صبا صبوحی

Database شما باید Load شده باشه یعنی چی؟چه جوری باید این کار را بکنیم.
من کانکشن استرینگم رابه اینصورت تعریف میکنم
Data Source=MAJID325\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Training;Integrated Security=True
برای توزیع برنامه باید به چه صورتی تعریف کنم؟
من که به sql2005 کار میکنم باید sql2005 را کامل نصب کنم!
با تشکر