PDA

View Full Version : سوال: مرتب کردن ستون های dataGridView در سر ستون

barbimusic
پنج شنبه 01 آذر 1397, 21:31 عصر
سلام دوستان وقتتون به خیر .

ببخشید من گرید ویو رو که اول طراحی کردم یه دو تا فلش روبه بالا و پایین بود که میشد بر اساس نزولی و صعودی اطلاعات اون ستون رو مرتب کرد . نمیدونم حالا کدوم چیز رو تغیر دادم رفته .
میخام دوباره بیارمش . ممنونم

اینم تصویر مشخصات گرید من :

https://tosinso.com/files/get/9ef09626-dce7-43b4-92c3-0f5131734781

Mahmoud Zaad
جمعه 02 آذر 1397, 09:32 صبح
سلام
باید توی لیست ستون های گرید (Columns) ستون مورد نظر رو انتخاب کنید و خاصیت SortMode رو روی Automatic تنظیم کنید. (همچنین برای دیدن لیست ستون ها می تونید روی مثلث گوشه بالای گرید کلیک کنید و Edit Columns... رو بزنید.)

barbimusic
جمعه 02 آذر 1397, 09:40 صبح
سلام
باید توی لیست ستون های گرید (Columns) ستون مورد نظر رو انتخاب کنید و خاصیت SortMode رو روی Automatic تنظیم کنید. (همچنین برای دیدن لیست ستون ها می تونید روی مثلث گوشه بالای گرید کلیک کنید و Edit Columns... رو بزنید.)

سلام . همه ی ستون هام روی Automatic هستند ولی باز نشده .

Mahmoud Zaad
جمعه 02 آذر 1397, 10:00 صبح
چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه الان.

hamid_hr
شنبه 03 آذر 1397, 08:31 صبح
سلام
گریدویو اگر اشتباه نکنم یک گزینه داره با عنوان allowusertoordercolumn که باید true بشه تا اجازه مرتب سازی بده

barbimusic
شنبه 03 آذر 1397, 08:57 صبح
سلام
گریدویو اگر اشتباه نکنم یک گزینه داره با عنوان allowusertoordercolumn که باید true بشه تا اجازه مرتب سازی بده

سلام . من اونم ترو گذاشتم و همه ی اجازه ها برای تغیر سایز رو هم ترو کردم حتی تغیر سایز ارتفاع ستون ها ولی باز هم نشد . حتی تیک enable editing و adding رو هم زدم ولی نشد . نمیدونم واقعا مشکل از کجاس !!!

Mahmoud Zaad
شنبه 03 آذر 1397, 09:28 صبح
سلام
این خاصیت برای مرتب سازی خود ستون ها هست. مثلا فرض کنید ستون نام، اولین ستون گرید هست و کاربر میخواد پنجمین ستون باشه. اگر این گزینه ترو باشه، کاربر می تونه ستون رو درگ کنه و جاش رو تغییر بده.

سلام . من اونم ترو گذاشتم و همه ی اجازه ها برای تغیر سایز رو هم ترو کردم حتی تغیر سایز ارتفاع ستون ها ولی باز هم نشد . حتی تیک enable editing و adding رو هم زدم ولی نشد . نمیدونم واقعا مشکل از کجاس !!!
شما توی فایل Designer فرم مربوطه نگاه کنید ببینید به جز ستونهایی که شما ساختید ستون های دیگه ای هم وجود داره یا نه. اگر بود ستون های اضافی رو پاک کنید. قبلش از پروژه هم بکاپ بگیرید. گاهی اوقات بعضی ستون های قدیمی هم توی دیزاینر باقی میمونه و مشکل ساز میشه. (برای مشاهده فایل دیزاینر رو علامت + کنار نام فرم در Solution Explorer کلیک کنید.)

jafarpalideh
شنبه 03 آذر 1397, 10:08 صبح
گرید رو چطوری پر کردی ؟
اگه از Entity استفاده کردی امکان Sort برداشته میشه

barbimusic
شنبه 03 آذر 1397, 11:43 صبح
این خاصیت برای مرتب سازی خود ستون ها هست. مثلا فرض کنید ستون نام، اولین ستون گرید هست و کاربر میخواد پنجمین ستون باشه. اگر این گزینه ترو باشه، کاربر می تونه ستون رو درگ کنه و جاش رو تغییر بده.

شما توی فایل Designer فرم مربوطه نگاه کنید ببینید به جز ستونهایی که شما ساختید ستون های دیگه ای هم وجود داره یا نه. اگر بود ستون های اضافی رو پاک کنید. قبلش از پروژه هم بکاپ بگیرید. گاهی اوقات بعضی ستون های قدیمی هم توی دیزاینر باقی میمونه و مشکل ساز میشه. (برای مشاهده فایل دیزاینر رو علامت + کنار نام فرم در Solution Explorer کلیک کنید.)

ستون اضافه ای نبود . برای اطمینان اتوماتیکشو هم فالس کردم .

barbimusic
شنبه 03 آذر 1397, 11:44 صبح
گرید رو چطوری پر کردی ؟
اگه از Entity استفاده کردی امکان Sort برداشته میشه

سلام . بله . از اینتیتی استفاده کردم . یعنی هیچ راهی نداره؟؟

jafarpalideh
شنبه 03 آذر 1397, 13:35 عصر
تویه پست زیر توضیح داده شده

http://barnamenevis.org/showthread.php?552227

علی فتحی
شنبه 03 آذر 1397, 14:24 عصر
سلام انتی تی همچین امکاناتی نداره از لینک استفاده کنی حل میشه

barbimusic
شنبه 03 آذر 1397, 18:05 عصر
تویه پست زیر توضیح داده شده

http://barnamenevis.org/showthread.php?552227

ممنونم مشکل حل شد .