PDA

View Full Version : مشگل در گزارش گیری توسط Data Report ؟!

saruneh
چهارشنبه 10 آبان 1385, 10:52 صبح
سلام دوستان
برای چاپ فاکتور و گزارش گیری در برنامه ای که نوشتم از Data report استفاده کردم.
اما مشگل اینجاست که نمیشه رکوردی رو در قسمتpage header یا report header فاکتور قرار داد(مثلا نام مشتری یا شماره فاکتور) بطوری که فقط یک بار تکرار بشه!
ممنون میشم اگه دوستان عزیزم کمک کنند...

parandeh1383
چهارشنبه 10 آبان 1385, 12:49 عصر
سلام
چرا از Active Report استفاده نمی کنید؟

saruneh
چهارشنبه 10 آبان 1385, 19:16 عصر
اکتیو ریپورت؟؟
با خود vb.6 نصب میشه یا جدا باید نصب کرد؟
آیا راهی برای رفع مشگلی که گفتم وجود نداره؟ در خود data report....

mortez maya
جمعه 12 آبان 1385, 01:31 صبح
مگه شما توی بخش میانی میخوایید چه اطلاعاتی بزارید؟ اگه اطلاعات مورد نظرتون اطلاعات کلی مشتریه خوب پس شما نیاز به کار کردن فقط با یک رکورد رو دارید و اگه با همون رکورد ارتباط پیدا کنید دیگه مهم نیست textbox رو کجا بزارید به هر حال اونایی که DataReport طراحی کردن فکر همه جاشو کردن./

saruneh
جمعه 12 آبان 1385, 08:54 صبح
ببینید مثلا میخوام در قسمت هدر یک فاکتور فروش، نام مشتری و شماره مشتری رو قرار بدم
اون هم بطوریکه این اطلاعات درفاکتور، فقط یک بار بیاد.(نه اینکه مثل رکورد های دیگه هی تکرار بشه!)
متاسفانه اصلا رکوردی رو از قسمت command ها نمیشه تو page header یا report header
دراگ کرد!!!
اگه کمک کنید ممنون میشم

parandeh1383
جمعه 12 آبان 1385, 10:52 صبح
Active Report را جداگانه باید نصب کنید. در ادامه همانطور که DataReport را Add می کنید اینبار در همان لیست یک Data Dynamic ActiveReports اضافه می شود که آن را Add کرده و گزارش خود را می سازید.

pi_plusplus
شنبه 13 آبان 1385, 09:57 صبح
سلام.
برای این کار من از یه Child Command استفاده کردم که توی Data Environment و زیر Command اصلی نوشته میشه. بعد از طریق Group Header گزارشی شبیه اونچه شما میخواید رو طراحی کردم. موفق باشید.

ali_barnameh_mis
یک شنبه 14 آذر 1389, 15:14 عصر
باسلام من یک لیست از اسامی نیروهای یک اداره دارم که وقتی می خواهم از بین آنها دیپلم ها را سرچ کنم وبوسیله دیتا ریپرت فقط آنها را نمایش دهم می بینم که شماره که قبلا بصورت auto number برای اسامی گذاشته شد نیزچاپ می شود من میخواهم وقتی که مثلا دیپلم هاراسرچ میکنم و قرار چاپ کنم از شماره 1 شروع شود ولی متاسفانه دیتا ریپرت از شماره های که قبلا تو data grid هستند استفاده میکند مثلا 5 و8 و 20 و 100و...
لطفا راهنمایی کنید تشکر