PDA

View Full Version : سوال: استفاده از شی گرایی و css در طراحی وب سایت(فوری)

baranbahari1320
سه شنبه 20 آذر 1397, 20:42 عصر
با سلام و خسته نباشید ببخشید من میخوام یک وب سایت با شی گرایی ایجاد کنم که همه ی توابع رو بذارم تو یک کلاس که تو صفحه ی config هست و تو صفحه ی اصلی هم کد ارتباط با فایل css خارجی گذاشتم یک صفحه ی دیگه هم برای یک نمونه فرم مثلا لاگین میخوام که بهشون استایل دادم اگه بخوام با استفاده از دستور include صفحه ی حاوی فرمم رو فراخوانی بکنم صفحه نمایش داده میشه همراه با استایل ها ولی اگه از لینک استفاده کنم صفحه رو نمایش میده ولی بدون استایل نمیدونم مشکل از کجاست نمیخوام توهمه ی صفحات هم از تگ head استفاده کنم و فایل css رو به صفحه بشناسم اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون میشم
اینم کدها

homepage.php

<?php
include_once("config.php");
$prod=new food();

?>
<html>
<head>
<title>NEW SITE FOR FOOD</title>
<meta charset="utf-8">
<meta http-equiv="Content-Language" content="Fa">
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">

</head>
<body>
<?php include_once("proc2.php")?><br/>
<a href="proc2.php" alt="">show product</a>
</body>
</html>

style.css

.form
{
border:1px solid #bbccff;
}
.form .bground
{
background:#aaccdd;
font-weight:16px;

}

proc2.php

<div class="form">
<form action="#" method="GET" class="bground">
<input type="text" paceholder="enter name" id="fname" name="fname">
<input type="submit" value="save">
</form>

</div>

congig.php

<?php
class food
{

}
?>

plague
چهارشنبه 21 آذر 1397, 18:07 عصر
"اگه از لینک استفاده کنم" یعنی چی ؟

baranbahari1320
چهارشنبه 21 آذر 1397, 22:11 عصر
خوب من میخوام تو صفحه ی ایندکس یه عکس بزارم که اگه روش کلییک کنم صفحه ی proc2 رو نمایش بده خوب این رو باید با استفاده از تگ a و img انجام بدم ولی وقتی از تگ a استفاده میکنم کدهای css اعمال نمایش مگه صفحه رو با include_once نمایش بدم
اینم عکس هایی که از صفحه ی اصلی سایتم براتون میزارم
149429

plague
پنج شنبه 22 آذر 1397, 00:56 صبح
سورس صفحه proc2.php رو بزار

baranbahari1320
پنج شنبه 22 آذر 1397, 08:12 صبح
سورس صفحه proc2

<div class="form">
<form action="#" method="GET" class="bground">
<input type="text" paceholder="enter name" id="fname" name="fname">
<input type="submit" value="save">
</form>

</div>

فقط یه چیزی که هس اینه که استفاده از include صفحات دیگه رو تو همون homepage باز میکنه ولی من میخوام تو صفحه home page با کلیک رو هر آیتم بریم به صفحات مختلف و استایل هایی که برای اون صفحات تعریف شده رو نمایش بده

baranbahari1320
پنج شنبه 22 آذر 1397, 12:18 عصر
تصمیم گرفتم که استایل های صفحه ایندکس رو همونجا فراخوانی کنم و برای استایل های صفحات محصول استایلها رو تو یه فایل گذاشتم و اون رو تو اولین صفحه ی نمایش محصول include کردم اینجوری استایل ها اعمال میشه فقط اینجا یه سری کد تکراری خواهم داشت چون یه سری از استایل ها مشترکه و من مجبورم اون فایل ها رو چند بار link کنم این برای سئو و رتبه بندی سایت شمکلی پیش نمی آره اصلا به نظرتون این کار درسته؟:متفکر:

plague
پنج شنبه 22 آذر 1397, 19:50 عصر
ببین هر صفحه html باید تگهای header و body رو به همراه استایل شیت های css داشته باشه وگرنه Html ولید نیست
من نمیدونم دلیلش چیه که نمیخای اونا باشن ... ولی وب اینجوری کار نمیکنه و باید باشن
شما یه فایل بساز به اسم header.php و یدونه هم به اسم footer.php و توشون کدای هدر و فوتر رو بزار بعد این 2 تا فایل رو در ابتدا و انتهای همه صفحاتت اینکلود کن

baranbahari1320
دوشنبه 26 آذر 1397, 18:18 عصر
سلام بله درست میفرمایین من هم الان همین کار رو کردم ممنونم

Doamady
یک شنبه 09 دی 1397, 17:46 عصر
سلام. هدفتون چیه دقیقا؟ اگه بخواین با شی گرایی یک سایت بسازین که از روش برنامه نویسی سه لایه mvc باید استفاده کنید.
Http://tadriscpp.blogfa.com

رامین مرادی
پنج شنبه 27 دی 1397, 11:32 صبح
ببین هر صفحه html باید تگهای header و body رو به همراه استایل شیت های css داشته باشه وگرنه Html ولید نیست
من نمیدونم دلیلش چیه که نمیخای اونا باشن ... ولی وب اینجوری کار نمیکنه و باید باشن
شما یه فایل بساز به اسم header.php و یدونه هم به اسم footer.php و توشون کدای هدر و فوتر رو بزار بعد این 2 تا فایل رو در ابتدا و انتهای همه صفحاتت اینکلود کن

سلام.مهندس منم تازه شروع کردم. با همین مشکل دوستمون دارم دسته پنجه نرم میکنم. مثل گفته شما هدر و فوتر ساختم و فراخوانی میکنم. ولی وارد صفحات داخلی که میشم دیگه استایل هام لود نمیشن. مشکلشم بخاطر مسیردهی هست. خودمم موندم چجوری این مشکلو حل کنم.

plague
جمعه 28 دی 1397, 15:07 عصر
سلام.مهندس منم تازه شروع کردم. با همین مشکل دوستمون دارم دسته پنجه نرم میکنم. مثل گفته شما هدر و فوتر ساختم و فراخوانی میکنم. ولی وارد صفحات داخلی که میشم دیگه استایل هام لود نمیشن. مشکلشم بخاطر مسیردهی هست. خودمم موندم چجوری این مشکلو حل کنم.

آدرس مطلق بده
آدرس نسبی بدی خراب میشه

مسیر مطلق
http://localhost/asset/style.css

مسیر نسبی
asset/style.css