PDA

View Full Version : اجرای برنامه تحت dos در ویندوز 7 با قابلیت دسترسی به پورتهای پرینتر

barnamenevis76
چهارشنبه 21 آذر 1397, 11:09 صبح
با سلام
یه برنامه تحت داس دارم که باید روی ویندوز7 اجرا بشه .
به همین منظور از dosbox استفاده کردم . ولی مشکلی که هست پورتهای پرینتر (lpt1, ...( رو نمیشناسه .
دوستان آیا بجز نصب wmware راه حل دیگه ای سراغ دارید .
ضمنا برنامه دارای نرم افزار فارسی ساز اختصاصی است

barnamenevis76
شنبه 15 دی 1397, 11:16 صبح
من با استفاده از VMware Workstation ویندوز xp رو نصب و به پورتهای پرینتر دسترسی دارم .
آیا کسی راه حل بهتری سراغ داره ؟
ظاهرا dosbox هم اجازه دسترسی به پورتها رو نمیده .

farhad_shiri_ex
شنبه 15 دی 1397, 13:13 عصر
من با استفاده از VMware Workstation ویندوز xp رو نصب و به پورتهای پرینتر دسترسی دارم .
آیا کسی راه حل بهتری سراغ داره ؟
ظاهرا dosbox هم اجازه دسترسی به پورتها رو نمیده .

کلا سراغ DosBox نرید خیلی بهتره چون مشکل بزرگش اینه که اگر استفاده کردید حتما دقت کنید برنامه فوق یک WIN32 اپلیکیشن می باشد که در یک نخ تحت کنترل سیستم عامل اجرا شده است و برنامه های تحت داس اساسا بدون نخ هستند ONLINE می باشند!
به همین علت اگر در برنامه داس باکس یک برنامه فاکس پرو تحت داس که در شبکه به دیتا های SHARE شده دسترسی دارد میخواهید استفاده نمایید برای INSERT or UPDATE or DELETE کردن داده ها ازش استفاده ننمایید به این علت که تداخل نوشتن در بانکها به وجود می آید و برخی از اطلاعات ثبت نخواهند شد. فقط برای READ کردن داده ها از آن استفاده کنید.
بهترین روش هم آیا کلا ویندوز XP داشته باشید ویا از VMware استفاده کنید.

barnamenevis76
دوشنبه 17 دی 1397, 14:08 عصر
کلا سراغ DosBox نرید خیلی بهتره چون مشکل بزرگش اینه که اگر استفاده کردید حتما دقت کنید برنامه فوق یک WIN32 اپلیکیشن می باشد که در یک نخ تحت کنترل سیستم عامل اجرا شده است و برنامه های تحت داس اساسا بدون نخ هستند ONLINE می باشند!
به همین علت اگر در برنامه داس باکس یک برنامه فاکس پرو تحت داس که در شبکه به دیتا های SHARE شده دسترسی دارد میخواهید استفاده نمایید برای INSERT or UPDATE or DELETE کردن داده ها ازش استفاده ننمایید به این علت که تداخل نوشتن در بانکها به وجود می آید و برخی از اطلاعات ثبت نخواهند شد. فقط برای READ کردن داده ها از آن استفاده کنید.
بهترین روش هم آیا کلا ویندوز XP داشته باشید ویا از VMware استفاده کنید.
ممنون از راهنماییتون