PDA

View Full Version : زمان استفاده از razor page و repository

r4hgozar
شنبه 01 دی 1397, 20:56 عصر
سلام
من 2 تا سوال داشتم
-1 اینکه با توجه به مطالبی که من خودنم استفاده از razor page جاهایی بهتر انجام بشه که از ajax استفاده نمی شه.
اما در در پروژه هامون اکثرا از ajax برای ارسال داده ها استفاده می کردیم.
مثلا میومدیم و در صفحه مدیریت برای آپلود عکس کاملا از ajax برای ارسال و آپلود شدن عکس و نمایش اون در partial view استفاده می کردیم
آیا هنوز هم باید با همون asp mvc کار کنیم و صفحاتی مثل درباره ما و .... که ارسال و دریافت زیاد اطلاعات نداره از razor page استفاده بشه؟؟

2- آیا با وحود independency injection که در خود net core داره انجام میشه بازم نیازه ما از repository استفاده کنیم و از ابزار های دیگه مثل automapper و ... استفاده کنیم برای انجام کارهامون و این بهینه گی کد رو پایین نمیاره؟

hakim22
یک شنبه 02 دی 1397, 09:27 صبح
سلام

1- خب Razor Page هدفش استفاده از Ajax نیست اما می توانید درون RazorPage از AJAX استفاده کنید.
حتی وقتی که AJAX دارید باید یک ویو برای نمایش اطلاعات داشته باشید. پس می توانید برای ایجاد ویو از RazorPage استفاده کنید و برای قسمتی که دادههارو از AJAX دریافت و ارسال می کند از کنترلر به صورت Web API استفاده کنید.

2- هرچی کدهای بیشتری داشته باشید شانس اینکه پرفورمنس کم بشه بالا میره اما ارتباط مستقیمی بین چیزهایی که گفتید وجود نداره. استفاده از Repository و AutoMapper دلایل دیگه ای داره و تا زمانی که به اون دلایل برخورد نکردید بهتره استفاده نکنید.

rahmatipoor
یک شنبه 02 دی 1397, 11:40 صبح
سلام
میشه یه مقایسه بین mvc و razor page انجام بدید و مزایا و معایب هر کدوم رو بفرمائید.

rahmatipoor
جمعه 02 فروردین 1398, 01:47 صبح
عرض سلام و ادب و تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

من میخوام یه پروژه کوچیک تحت وب رو شروع کنم. آموزشهایی که دیدم بر اساس mvc بوده و تا حدودی یادگرفتم. اما توی خود سایت مایکروسافت پیشنهاد داده که برای پروژه های جدید از razor page استفاده بشه و ظاهرا از این به بعد سیاست مایکروسافت توسعه razor page هست

یه مقدار هم در مورد razor page مطالعه کردم ولی خیلی خوشم نیومده از razor page ( البته شاید این موضوع به این دلیل باشه که آموزشهایی که دیدم mvc بوده )

به نظر اساتید با تجربه razor page بهتره یا پروژه رو با همون mvc شروع کنم و ادامه بدم

hakim22
سه شنبه 06 فروردین 1398, 12:53 عصر
پروژه های جدید رو با Razor Page شروع کنید. به نظر من روش بهتری است و در بسیاری از موارد کار رو ساده تر میکنه.

https://www.aparat.com/v/6l1t3
https://www.aparat.com/v/Xzh2v

rahmatipoor
چهارشنبه 07 فروردین 1398, 20:34 عصر
با تشکر از آقای حکیم عزیز.

سایر دوستان نظری ندارند؟

davidrobert
دوشنبه 12 فروردین 1398, 13:12 عصر
عرض سلام و ادب و تبریک به مناسبت فرارسیدن سال نو خدمت همه دوستان و اساتید عزیز

من میخوام یه پروژه کوچیک تحت وب رو شروع کنم. آموزشهایی که دیدم بر اساس mvc بوده و تا حدودی یادگرفتم. اما توی خود سایت مایکروسافت پیشنهاد داده که برای پروژه های جدید از razor page استفاده بشه و ظاهرا از این به بعد سیاست مایکروسافت توسعه razor page هست

یه مقدار هم در مورد razor page مطالعه کردم ولی خیلی خوشم نیومده از razor page ( البته شاید این موضوع به این دلیل باشه که آموزشهایی که دیدم mvc بوده )

به نظر اساتید با تجربه razor page بهتره یا پروژه رو با همون mvc شروع کنم و ادامه بدم

در جواب دوست عزیز بنده کد نویسی که انجام میدم سعی کردم کد نویسی های مختلف انجام بیدم مثل MVC ولی از اونجا که با ADO مشکل داره نتونستم سمتش برم ولی این تکنولوژی که امد چند ماه پیش دیدم همه اش روی یک صفحه هستش و با تکنولوژی ADO ارتباط گرفت خوشم امد یعنی آزار عذیت های که MVC داشت این نداره ولی درست تازه سعی میکنم یاد بگیرم این تکنولوژی آزار عذیت داره چون قلقش کامل دست من نیامده ولی وقتی این تکنولوژی امده بیرون بنده هم منتظر هستم کسی که کدنویسی جدید تسلط داره با Pages یاد بده مهم نیست Ef یاد میده چون از EF هیچ وقت استفاده نمیکنم تو کدنویسی ام ولی باقی کدها بلد نیستم بهم یاد بده پروژه های قوی و با کدنویسی razor pages خیلی کمی میشه نوشت که دیباگ یابی اش هم راحتر میشه.