PDA

View Full Version : سوال: نرم افزار ویندوزی دریافت Notification بصورت popup از تغییرات sql server

nematollahian
یک شنبه 09 دی 1397, 14:20 عصر
سلام روز بخیر
دوستان عزیز من یه نرم افزار دارم به زبان php که به phprunner نوشتمش و الان توسط کاربرها در حال استفاده است. اضافه کنم که کاربرای سیستم هم توسط ldap به نرم افزار وصل میشن و رمزهاشون دست من نیست. دیتابیس این سیستم هم SQL Server هست. مشکلی که دارم اینه که چون php در مرورگر اجرا میشه، هر کاربری که ثبت جدید انجام میده باقی کاربرها ازش بی اطلاع هستن تا زمانی که یادشون بیفته و وارد نرم افزار بشن. به همین خاطر نیاز دارم یه نرم افزار تحت ویندوز بنویسم یا پیدا کنم که اولا به ldap متصل بشه تا بتونه notification های هر کاربر رو براش بیاره، ثانیا بتونه با sql سرور ارتباط داشته باشه و به محض ایجاد تغییر در دیتابیس (شامل حذف، اضافه و تغییر) به کاربرهایی که انتخاب میکنم اطلاع رسانی بکنه.
ممنون میشم اگر راهنماییم بکنید.
مرسی

hamidrezax1
دوشنبه 10 دی 1397, 18:10 عصر
سلام دوست عزیز شما فکر میکنم نرم افزار میخواید یا اینکه سوالتون رو خیلی کلی مطرح کردید

nematollahian
چهارشنبه 12 دی 1397, 10:43 صبح
سلام مجدد
حقیقتش من دنبال نرم افزاری هستم که هم بتونه به active directory متصل بشه و هم رکوردهای جدید ایجاد شده در دیتابیس رو برای هر کاربر نمایش بده.
اما چون به احتمال خیلی زیاد همچین برنامه ای پیدا نمیکنم دنبال نرم افزاری هستم که بتونه فقط بخش دومش رو انجام بده و اتصال به AD نداشته باشه.
اما اگر موفق به یافتن این مورد هم نشم دنبال یک روش برای نوشتن همچین نرم افزاری در محیط ویندوز هستم.
حالا اگر کسی بتونه کمکی بکنه ممنون میشم :قلب:

hamidrezax1
دوشنبه 24 دی 1397, 19:17 عصر
دوست عزیز به نظرم شما یه برنامه بنویس که آخرین رکورد دیده شده رو درون خودش ذخیره کنه و به محض ثبت رکورد جدید به کاربر خودش اعلام کنه از مزیت های این نرم افزار اینه که فقط آبدیت هایی که خود کاربر رویت نکرده نمایش میده یعنی مشاهدات کاربران با هم متفاوت هستش
موفق باشید

a_mohammadi_m
یک شنبه 30 دی 1397, 18:29 عصر
سلام
در VB.net هر دو مورد قابل انجام هست
برای ارتباط با Active Directory مثالهای زیر رو ببینید
http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/BrowseCategoryOrSearchResults.asp?chkCode3rdPartyR eview=on&chkCodeDifficulty=1%2C+2%2C+3%2C+4&cmSearch=Search&optSort=Alphabetical&chkCodeTypeZip=on&chkCodeTypeText=on&chkCodeTypeArticle=on&blnResetAllVariables=TRUE&txtMaxNumberOfEntriesPerPage=10&txtCriteria=active+dir&lngWId=10

برای اطلاع کاربر از تغییرات در بانک اطلاعاتی هم باید تکنیک Sql Dependency رو پیاده سازی کنید ) مثال ضمیمه رو ببینید