PDA

View Full Version : سوال: به دست آوردن مک آدرس های شبکه

ferazaan
چهارشنبه 12 دی 1397, 13:21 عصر
سلام به همه.
من میخوام با #C یه برنامه بسازم که بتونه تو شبکه ای که بهش متصله سرچ کنه و مک آدرس دیوایس های متصل به شبکه رو بهم بده.دیوایس ها میتونن ویندوز ، اندروید یا ios باشن . آیا این کار شدنی هست ؟ اگه هست راهنمایی کنید لطفا

با سپاس از همه دوستان

farhad_shiri_ex
چهارشنبه 12 دی 1397, 17:22 عصر
سلام به همه.
من میخوام با #C یه برنامه بسازم که بتونه تو شبکه ای که بهش متصله سرچ کنه و مک آدرس دیوایس های متصل به شبکه رو بهم بده.دیوایس ها میتونن ویندوز ، اندروید یا ios باشن . آیا این کار شدنی هست ؟ اگه هست راهنمایی کنید لطفا

با سپاس از همه دوستان

بله شدنی! ولی البته نه در سی شارپ !(یا بهتر بگم من تو سی شارپ این کار را انجام نداده ام)
ابزار های تست نفوذ معمولا از این روش ها برای تحت نظر قرار دادن پورت ها و آی پی ها استفاده میکنند!
معمولا هم تو لینوکس های مستقل مثل (...,Fedora , Red Hat ,openSUSE) و به زبان ++C و C که در اون از کتابخانه های sys_socket.h و sys_types.h و sys_ioctl.h و netinet_in.h اضافه شده است، این کار شدنی خواهد بود.
در صورتی که مایل بودید می تونم به صورت پروژه ای براتون انجام بدم خواستید پیغام خصوصی بدید!

hamid_hr
پنج شنبه 13 دی 1397, 13:26 عصر
چند نمونه کد اینجا هست ولی باید تست بشه
https://stackoverflow.com/questions/12802888/get-a-machines-mac-address-on-the-local-network-from-its-ip-in-c-sharp