PDA

View Full Version : سوال: نحوه تغییر ترتیب چاپ صفحات در فست ریپورت

rahmatipoor
یک شنبه 16 دی 1397, 12:48 عصر
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

یک گزارش با فست ریپورت داریم که دارای دو تا page هست. page 1 و page 2 . در واقع پشت و روی یک گواهینامه هست که باید چاپ بشه.

مشکلی که داریم اینه اگه فرض کنید 10 تا رکورد داشته باشیم اولا 10 بار page 1 چاپ میشه و بعد 10 بار page 2. یعنی به این شکل

page 1
page 1
page 1
page 1
page 1
page 2
page 2
page 2
page 2
page 2
.
اما ما میخواهیم برای رکورد اول برگه 1 چاپ بشه بعد برگه 2. بعدش بره سراغ رکورد دوم و الی آخر. یعنی به این شکل
page 1
page 2
page 1
page 2
page 1
page 2
page 1
page 2
page 1
page 2
page 1
page 2
page 1
page 2

خیلی سرچ کردم اما متاسفانه به نتیجه ای نرسیدم.

ممنون میشم از دوستان اگه کسی اطلاع داره راهنمایی کنه

rahmatipoor
دوشنبه 17 دی 1397, 11:03 صبح
من با یه روش دیگه بدون استفاده از page 2 مشکل رو حلش کردم ولی میخوام بدونم که اگه گزارش multi page باشه میشه یا نه

vbhamed
چهارشنبه 19 دی 1397, 16:24 عصر
سلام
شما میتونید از زیر گزارش (subreport) استفاده کنید
تو نوار ابزار دکمش پایین هست، اونو که بزارید خودش چیزی شبیه page دیگه براتون باز میکنه و به ازای هر رکورد اونم چاپ میشه که در اینصورت نیاز به درج 10 رکورد در مثال بالا نیست و 5 رکورد کافیه

rahmatipoor
پنج شنبه 20 دی 1397, 08:06 صبح
سلام
شما میتونید از زیر گزارش (subreport) استفاده کنید
تو نوار ابزار دکمش پایین هست، اونو که بزارید خودش چیزی شبیه page دیگه براتون باز میکنه و به ازای هر رکورد اونم چاپ میشه که در اینصورت نیاز به درج 10 رکورد در مثال بالا نیست و 5 رکورد کافیه

ممنون از لطف شما.
فرض کنید اگه گزارش 10 تا برگه داشته باشه باید 10 تا subreport اضافه بشه؟

یه سوال دیگه هم هست و اینه که چرا page ها رو نمیشه بعد از همدیگه چاپ کرد. آیا این یه باگ توی نرم افزاره یا دلیل خاصی داره؟
توی فروم پشتیبانی سایت fast-report.com هم هرچی گشتم راه حلی ذکر نشده بود.
قاعدتا باید بشه این کار رو انجام داد.

vbhamed
پنج شنبه 20 دی 1397, 09:56 صبح
سلام

خیر باگ نیست و درست و منطقی هم همینه چون منظور از page فقط یک صفحه نیست بلکه یک تمپلیت طراحی است که ممکنه خودش هزاران صفحه خروجی بشه

rahmatipoor
پنج شنبه 20 دی 1397, 10:26 صبح
باز هم ممنون. خیلی لطف کردید