PDA

View Full Version : سوال: عدم ارتباط با sql server

دلتنگ اسمان
شنبه 22 دی 1397, 11:17 صبح
دوستان سلام
تا یکساعت پیش برنامه sql server که روی سیستم خودم نصب کردم مشکلی نداشت و نرم افزارهای تحت شبکه که نوشتم بدون مشکل کار میکردند.
ورژن جدید انتی ویروس کسپر (10.3)روی سیستم خودم نصب کردم ارتباطها قطع شد. حذفش کردم و ریستارت کردم اما متاسفانه ارتباطها برنگشت و همچنان نرم افزارها با sql ارتباط نمیگیرن.
یوزرهای جدید تعریف و تست کردم اما ارتباط برقرار نمیشه.
ممنون میشم اگه کسی تجربه ای داره راهنمایی کنه.

farhad_shiri_ex
شنبه 22 دی 1397, 11:29 صبح
دوستان سلام
تا یکساعت پیش برنامه sql server که روی سیستم خودم نصب کردم مشکلی نداشت و نرم افزارهای تحت شبکه که نوشتم بدون مشکل کار میکردند.
ورژن جدید انتی ویروس کسپر (10.3)روی سیستم خودم نصب کردم ارتباطها قطع شد. حذفش کردم و ریستارت کردم اما متاسفانه ارتباطها برنگشت و همچنان نرم افزارها با sql ارتباط نمیگیرن.
بعد از حذف آنتی ویروس بعد از ری استارت سیستم سرویس های SQL Server اجرا شده اند؟ چک کردید؟
اگر سرویس ها استارت شده اند با SQL Server Management وقتی می خواهید با کاربر System Admin به پایگاه داده متصل بشید چه پیغامی میده؟
احتمال داره که سرویس ها SQL Server به صورت Manual Start شده باشند که کافی اونها را Auto Start کنید.
البته معمولا آنتی ویروسها با این سرویسها کاری ندارند مگه بخواهید از ارتباط Remote Connection ها ویا Remote Server های SQL Server استفاده کنید که اونهم در برخی شرایط آنتی ویروس میتونه تداخل ایجاد کنه!!
بهتره که پیغام خطایی که دارید را اینجا قرار بدید!

دلتنگ اسمان
شنبه 22 دی 1397, 11:52 صبح
بعد از حذف آنتی ویروس بعد از ری استارت سیستم سرویس های SQL Server اجرا شده اند؟ چک کردید؟
اگر سرویس ها استارت شده اند با SQL Server Management وقتی می خواهید با کاربر System Admin به پایگاه داده متصل بشید چه پیغامی میده؟
احتمال داره که سرویس ها SQL Server به صورت Manual Start شده باشند که کافی اونها را Auto Start کنید.
البته معمولا آنتی ویروسها با این سرویسها کاری ندارند مگه بخواهید از ارتباط Remote Connection ها ویا Remote Server های SQL Server استفاده کنید که اونهم در برخی شرایط آنتی ویروس میتونه تداخل ایجاد کنه!!
بهتره که پیغام خطایی که دارید را اینجا قرار بدید!

ممنون دوست عزیز از پاسختون. البته لازمه یادواری کنم که همون برنامه ها روی سیستم خودم کار میکنند اما روی کلاینتهای دیگه کار نمیکنن یعنی نمیتونن با سیستم خودم ارتباط بگیرن
سرویسها فعال هستن به غیر از Agent .
149581
پیغام خطایی هم که میده :
149582

farhad_shiri_ex
شنبه 22 دی 1397, 15:59 عصر
ممنون دوست عزیز از پاسختون. البته لازمه یادواری کنم که همون برنامه ها روی سیستم خودم کار میکنند اما روی کلاینتهای دیگه کار نمیکنن یعنی نمیتونن با سیستم خودم ارتباط بگیرن
سرویسها فعال هستن به غیر از Agent .
149581
پیغام خطایی هم که میده :
149582

روی سیستم های کلاینت ویندوز را تغییر دادی ؟
اگر فریم وورک های دات نت را نصب کنید طبیعتا نباید مشکلی داشته باشید. البته اگراز محیطهای برنامه نویسی ویژوال استودیو استفاده میکنید؟
و این پیغام خطا میتونه برای اینهم باشه که نام سرور instance name sql server را شاید درست تایپ نمیکنید ویا اینکه پورت و آی پی که برای SQL Server تعریف شده تو کامپیوتر کلاینت بسته است ویا برنامه ای نصب کردید که داره از همون پورت Sql Server استفاده میکنه به همین علت دسترسی به سرور ندارید!
یا در برنامه روی کلاینت که تداخل پورت داره اگر می تونید پورت را تغییر بدید ویا پورت سرور SQL Server تون را تغییر بدید!(البته به نظر من به تنظیمات SQL Server دست نزنید برنامه ای که باعث تداخل پورت شده را ازروی کلاینت ها درست کنید)

رامین مرادی
یک شنبه 23 دی 1397, 08:45 صبح
دوستان سلام

فایروال سیستموتن رو غیر فعال کنید(هم سرور هم کلاینت) سرویس agent رو هم فعال کنید. اگه خواستید anydesk بدید تو خصوصی نگاه کنم.

دلتنگ اسمان
سه شنبه 25 دی 1397, 08:10 صبح
با تشکر از همه دوستان
مجبور شدم ویندوز رو System Restore کنم و به چند روز قبل برگردونم. درست شد