PDA

View Full Version : سوال: آپدیت نرم افزار و پایگاه داده

shahryars
پنج شنبه 11 بهمن 1397, 18:06 عصر
با سلام
من در حال نوشتن نسخه 1 نرم افزارم هستم.
نرم افزار با پایگاه داده sql نوشته شده و از طریق sqlcommand دستور ها به پایگاه داده ارسال میشه.
خواستم ببینم که اگه قرار باشه آپدیت های جدیدی بعدا بدم، و جدول های پایگاه داده تغییراتی قرار باشه که داشته باشه، چکار باید بکنم که اطلاعاتی که کاربر توی پایگاه داده داره حذف نشه و به دیتابیس جدید منتقل بشه
ممنونم

رامین مرادی
پنج شنبه 11 بهمن 1397, 19:29 عصر
برای این مورد باید اسکریپت بنویسید.همونجور که کامند مینویسید باید دستورات مثلا اضافه کردن ستون به جداول یا ایجاد و حذف جداول خاص رو به صورت اسکریپت بنویسید و در سیستم مشتریتون اجراش کنید البته این یه راه حله شاید راه حلهای دیگه ای باشه.

barnamenevisjavan
یک شنبه 14 بهمن 1397, 21:30 عصر
با سلام
من در حال نوشتن نسخه 1 نرم افزارم هستم.
نرم افزار با پایگاه داده sql نوشته شده و از طریق sqlcommand دستور ها به پایگاه داده ارسال میشه.
خواستم ببینم که اگه قرار باشه آپدیت های جدیدی بعدا بدم، و جدول های پایگاه داده تغییراتی قرار باشه که داشته باشه، چکار باید بکنم که اطلاعاتی که کاربر توی پایگاه داده داره حذف نشه و به دیتابیس جدید منتقل بشه
ممنونم
sqlcommand رو نمیدونم ولی اگر با انتیتی کار کنید میتونید migration رو فعال کنید و بعد از هر تغییر در دیتابیس ، از طریق دستور update تغییرات رو ثبت کنید بقیه کار هارو خود برنامه انجام میده و دیتابیس رو بروزرسانی میکنه