PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای ساخت Combobox محتوی Checkbox

sinasaeidi
دوشنبه 22 بهمن 1397, 10:45 صبح
سلام دوستان. دارم یه برنامه مدیریت خدمات کامپیوتری مینویسم که توی اون نیاز دارم برای ثبت خدمات ارائه شده یا مورد درخواست و متعلقات همراه کامپیوتر ها یه Combobox داشته باشم که اجزای اون به شکل Chechbox و قابل انتخاب بصورت چند گانه باشن که با دسترسی به تک تک اونها مقادیرشون رو توی دیتابیس ذخیره کنم و بتونم توی فرم مربوط به پرینت رسید مشتری از دیتابیس بخونم (توضیح اینکه موقع متن Chechbox های تیک خورده بصورت یکجا توی یه فیلد مشترک دیتابیس ذخیره میشن و موقع خوندن با یه کوئری ساده میتونم کلمات رو از توی فیلد جستجو کنم).
مشابه این تصویر
149774
توی اینترنت خیلی دنبالش گشتم دو سه تا مورد توی سایت codeproject بود که هر جوری خواستم ازش استفاده کنم یا مشابهش رو بسازم نتونستم و حتی خود پروژه های دانلودی هم زمان اجرا با خطا مواجه میشدن. فقط اینقدر فهمیدم که باید کلاس مربوط به combobox ویرایش بشه.ضمنا من از C#‎.net و ویژوال استودیو 2013 استفاده میکنم.
کارم فوریه ممنون میشم اگه کسی از دوستان بتونه واضح و ساده راهنماییم کنه یا کلاس ویرایش شده رو در اختیارم قرار بده و یا نحوه ویرایش و کد هاش رو با توضیح بذاره. دوتا مورد دیگه هم هست که توی تاپیک جداگانه مطرح میکنم.
یه دنیا سپاس

danialafshari
دوشنبه 22 بهمن 1397, 11:34 صبح
با سلام
کامپوننت DevExpress همچین چیزی رو داره
149775

checkedComboBoxEdit
در ضمن اینم مشکل نداره:
https://www.codeproject.com/Articles/21085/CheckBox-ComboBox-Extending-the-ComboBox-Class-and

sinasaeidi
دوشنبه 22 بهمن 1397, 14:31 عصر
ممنون از پاسخگوییتون. Devexpress رو نصب میکنم و نتیجه رو بهتون میگم. ولی از این DLL چطور میتونم استفاده کنم متاسفانه تازه کارم و بلد نیستم!

sinasaeidi
دوشنبه 22 بهمن 1397, 15:12 عصر
ممنون از پاسخگوییتون. Devexpress رو نصب میکنم و نتیجه رو بهتون میگم. ولی از این DLL چطور میتونم استفاده کنم متاسفانه تازه کارم و بلد نیستم!

alexmcse
دوشنبه 22 بهمن 1397, 20:39 عصر

اضافه کردن دی ال ال

تصاویر در لینک زیر

http://s8.picofile.com/file/8351933000/New_folder_2_.rar.html

private void Form1_Load(object sender, EventArgs e) {

CheckBoxComboBox c = new CheckBoxComboBox();
c.Items.Add("A");
c.Items.Add("B");
c.Items.Add("C");
Controls.Add(c);

sinasaeidi
سه شنبه 23 بهمن 1397, 10:24 صبح
نمیشناسه :متفکر:
149783

sinasaeidi
سه شنبه 23 بهمن 1397, 15:05 عصر
از Devxpress استفاده کردم Object مورد نظر موجوده. ولی متاسفانه نمیشه به مقادیرش دسترسی داشت تا وضعیت چک یا آن چک بودنشو بررسی کرد و ازشون استفاده کرد. یعنی properthy به نام items یا value یا... پیدا نکردم که بتونم به آیتمها دسترسی داشته باشم
این هم یه قسمت از کد دکمه مورد نظر

//بروز رسانی اطلاعات
linqdbDataContext db = new linqdbDataContext();
var q = (from c in db.customers
where c.کد_مشتری == txtncc.Text
select c).Single();
q.نام = txtname.Text;
q.تلفن = txttell.Text;
q.آدرس = txtaddress.Text;

var q2 = (from o in db.orders
where o.شماره_سرویس == Program.sid
select o).Single();
q2.فرم_مدل = cmbmodel.Text;
q2.هزینه = txtprice.Text;
حالا میخوام فیلدهای متعلقات و خدمات دیتابیسم رو با موارد تیک خورده این آبجکت پر کنم به این شکل:
q2.خدمات = checkedcomboboxedit1.موارد انتخاب شده;
بازم شرمنده و ممنون از زحماتتون.

alexmcse
سه شنبه 23 بهمن 1397, 20:42 عصر
نمیشناسه :متفکر:
149783

براساس تصاویر انجام دادی ؟

sinasaeidi
سه شنبه 23 بهمن 1397, 21:04 عصر
آره دقیقا! فایل رو توی refrence ها لود کردم و اضافه شد. حتی خواستم Using کنمش باز هم نشد.

sinasaeidi
چهارشنبه 24 بهمن 1397, 15:42 عصر
سلام مجدد. ببینید این دقیقا مشکلیه که الآن باهاش روبرو هستم
149792
میخوام به آیتمهایی که توی devexpress checkedcombobox پر میکنم دسترسی داشته باشم که اونها رو بخونم و توی جدول دیتابیسم ذخیره کنم یا هرجای دیگه خواستم نمایش بدم (آیتم ها رو بصورت ویزارد اضافه کرد). خواهش میکنم هر عزیزی با این کمپوننت و نحوه کارش آشنایی داره و راه حل مشکل منو میدونه چه با این کامپوننت و چه با http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=149777&d=1549874840 راهنماییم کنه کارم گیر کرده فوری هم هست.