PDA

View Full Version : سوال: ذخیره داده ها بر روی هارد دیسک

emad0418
چهارشنبه 01 اسفند 1397, 09:55 صبح
سلام دوستان .من یه برنامه ای دارم که قصد دارم هنگام خروج از برنامه داده های اون رو روی هارد ذخیره کنم.برای این کار از sqlite استفاده کردم و چون تعداد داده هام زیادن خیلی طول میکشه .به نظر شما اگر در یک فایل متنی داده هام رو روی هارد ذخیره کنم سرعتش بالاتره یا همون بانک اطلاعاتی؟

336699
چهارشنبه 01 اسفند 1397, 11:17 صبح
سلام دوستان .من یه برنامه ای دارم که قصد دارم هنگام خروج از برنامه داده های اون رو روی هارد ذخیره کنم.برای این کار از sqlite استفاده کردم و چون تعداد داده هام زیادن خیلی طول میکشه .به نظر شما اگر در یک فایل متنی داده هام رو روی هارد ذخیره کنم سرعتش بالاتره یا همون بانک اطلاعاتی؟

سلام
تعداد داده ها چقدر هست؟
نمونه کد ذخیره اطلاعات در اسکیولایت را ارسال نمایید.

emad0418
چهارشنبه 01 اسفند 1397, 15:29 عصر
سلام
تعداد داده ها چقدر هست؟
نمونه کد ذخیره اطلاعات در اسکیولایت را ارسال نمایید.
حدود سی و دو هزار داده عددی و رشته ای

alexmcse
چهارشنبه 01 اسفند 1397, 23:14 عصر

اس کیو ال لایت دیتابیس است از لحاظ امنیتی و حفظ اطلاعات بهتر است وفایل متنی قابل هک شدن است و اطلاعات شما در دسترس دیگران قرار میگیرد

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 02 اسفند 1397, 09:27 صبح
سلام
چرا هر بار باید 32 هزار رکورد(؟) رو موقع خروج از برنامه ذخیره کنید؟ چه نرم افزاری هست؟

farhad_shiri_ex
پنج شنبه 02 اسفند 1397, 09:46 صبح

اگر منظورتون از فایل متنی یه چیز مثل json , xml , gson هست که خوب بله می تونید! در این قالب ها ذخیره کنید! ولی اگر منظورتون از فایل متنی ساده هست بدون فرمت قطعا زمان خواندن داده در زمان بازیابی اطلاعات به مشکل بر خورد خواهید کرد
و روش دیگه هم بله پایگاه داده های سبک مثل همین sqlite هست که به راحتی می تونید داده ها را دریک پایگاه داده ذخیره کنید.
البته از اونجایی که میگید 32000 رکورد هست قطعا در زمان خروج نسبتا زمان زیادی را برای ذخیره این اطلاعات خواهید داشت مگر اینکه به صورت همزمانی و موازی این اطلاعات را ذخیره کنید که کاربر درهنگام خروج خیلی معطلی نداشته باشد.

رامین مرادی
پنج شنبه 02 اسفند 1397, 11:46 صبح
میتونید برنامتون رو جوری تنظیم کنید که کاربر فکر کنه بسته شده. ولی شما تو پس زمینه عملیات ذخیره داده هاتون رو انجام بدید و بعد از تمام شدن فرایند ذخیره برنامتون رو از ببندید.

336699
پنج شنبه 02 اسفند 1397, 17:13 عصر
..........