PDA

View Full Version : left to right کردن تمامی آبجکتها در زمان اجرا

reza_optical
چهارشنبه 29 اسفند 1397, 18:48 عصر
باسلام و عرض ادب
دوستان در پروژه ای حدود 350 تا فرم دارم و میخوام در زمان اجرا تمامی آبجتهای که روی فرمی که فراخوان میشه چپ چین بشه خلاصه مطلب میخوام برنامه ای که نوشته شده را چند زبانه کنم
دوستان تجربه چنین کاری رو دارند بهترین حالت چیه ؟
سال نو رو هم به تمامی دوستان تبریک عرض میکنم
سربلند باشید

reza_optical
شنبه 03 فروردین 1398, 14:15 عصر
باسلام و عرض ادب
دوستان در پروژه ای حدود 350 تا فرم دارم و میخوام در زمان اجرا تمامی آبجتهای که روی فرمی که فراخوان میشه چپ چین بشه خلاصه مطلب میخوام برنامه ای که نوشته شده را چند زبانه کنم
سربلند باشید

دوستان کسی نیست به سوال ما جواب بده !!؟

www.pc3enter.tk
یک شنبه 04 فروردین 1398, 05:58 صبح
علیک سلام
عزیزم تاحالا با inbox اشیاء ها کار کردی؟؟؟

reza_optical
چهارشنبه 07 فروردین 1398, 01:55 صبح
سلام
نه متاسفانه کمی توضیح میدید

www.pc3enter.tk
چهارشنبه 07 فروردین 1398, 09:40 صبح
خب عزیزم فرض کن ما ۷ Textbox داریم و می‌خواهیم با یک دکمه هر 7تا را مثلا داخلش را یک چیزی بنویسیم.
البته با یک خط کد ، نه هفتا

داخل برنامه ات 7تا تکسباکس ایجاد کن، حالا وی‌بی یک قابلیت داره در خصلت هایش به نام index
کاربرد این index اینکه شما می‌توانید به هرکدام از تکسباکس ها یک عدد بدهید که اصولاً خودش بعضی وقتا از 0 شروع می‌کنه.

ما در اینجا می‌آییم به دلخواه عدد index برای تکسباکس هایمان تعریف میکنیم. که اصولاً اعداد پشت سرهم تعریف میکنیم.

وقتی اینکارو کردی ۲ بار روی تکسباکس کلیک کن و متد اجرای کد را روی کلیک تنظیم کن و این کدو بنویس

Text1(index).text = ""

حالا اگر برنامه اجرا کنی و داخل هر تکسباکس یک چیزی بنویسی و بعد روی هر کدامشان کلیک کنی داخلش پاک میشه.

برای دکمه هم این کدو بنویس و نتیجه را مشاهده کن
For a=0 to 6
Text1(a).text = "Hi"
Next a
اینکار ها را بکن ببین میتونی انجام بدی یا نه

reza_optical
سه شنبه 13 فروردین 1398, 12:33 عصر
متشکرم از اینکه وقت گذاشتید
ولی شما سوال من رو متوجه نشدید
به صورت ساده بیان کنم
ما یک فرم داریم که حدود 10 نوع آبجکت مختلف هست
text box ، Grid ,check box , progressbar و الی ماشالله اینا در حالت design به صورت RTL چیده شده اند حال ما میخواییم در Run Time نوع چیدمان این object هارو LTR کنیم و textBox ها از چپ شروع به نوشتن کنند یعنی درواقع هدف ایجاد برنامه چند زبانه

www.pc3enter.tk
چهارشنبه 14 فروردین 1398, 23:22 عصر
شما یک کاری کن عزیز

تا اونجایی که میتونی از برنامه ات بزن، و سورس برنامه ات را آپلود بکن تا ببینم چه کار میتونم بکنم.

vbhamed
شنبه 24 فروردین 1398, 17:21 عصر
باسلام و عرض ادب
سربلند باشید

On Error Resume Next

Dim obj
For Each obj In Controls
obj.RightToLeft = False
Next