PDA

View Full Version : سوال: اتصال به پایگاه داده با ویزارد

عبدالرحیم
جمعه 09 فروردین 1398, 15:12 عصر
149959در این قسمت به اشکال برمیخوره.

davidrobert
دوشنبه 12 فروردین 1398, 12:50 عصر
سلام و خسته نباشید دوست عزیز کدنویسی به صورت ویزارد زیاد مناسب نیست شما ارتباط بگیرید به صورت ویزارید روی سیستم خودتون و وقتی پروژه رو ببرید روی سیستم دیگه باز همون آش و کاسه میشه و اجرا نمیشه به همین خاطر هستش کسی به صورت ویزارد استفاده نمیکنه و کسی استفاده کرده و به جواب رسیده ولی وقتی ببره روی سیستم مشتری متوجه مشکلات میشه که ویزارید درست نیست بلکه مشکل ساز هستش

mrzirak
دوشنبه 12 فروردین 1398, 18:01 عصر
اسکیوال در ویندوز 10 مشکلش run نشدن سرویس هاشه
برای رفعم مشکل باید به صورت دستی استارت کنی.149969

davidrobert
دوشنبه 12 فروردین 1398, 19:58 عصر
برای اجرا همیشگی وارد تنظیمات سرویس اسکیول سرور بشید و اونجا Startup type روی همیشه اجچرا بشه قرار بدید.
149970
وقتی این گزینه رو روی همیشه بزارید همیشه دیتابیس ران میشه مشکلی هم بر نمیخوره.

عبدالرحیم
چهارشنبه 14 فروردین 1398, 14:27 عصر
سلام ممنون میشم مسیر را کامل بزارید هر چه نگاه کردم همچین جایی ندیدم .اس کیو ال 2008 دارم .در ضمن قبلا اس کیو ال را runکردم اما باز همین مشکل را دارم. فقط میخوام ببینم که اتصال با برنامه درست هست یا نه.

davidrobert
چهارشنبه 14 فروردین 1398, 15:23 عصر
اسکیوال در ویندوز 10 مشکلش run نشدن سرویس هاشه
برای رفعم مشکل باید به صورت دستی استارت کنی.149969

درست در این قسمت گذینه Properties رو انتخاب کنید و در صفحه جاری حالت روی Automatic (Delayed Start( قرار بدید هم برای Sql server و هم برای Sql server Agent جفتشون صفحه مورد نظر باز میشه و گذینه اول انتخاب کنید دیگه اتوماتیک هر روز اجرا میمونه دیتابیس

عبدالرحیم
چهارشنبه 14 فروردین 1398, 20:13 عصر
بازم همون مشکلو داره.حالا میخوام بدونم اگه همین مشکل باشه تو کد نویسی هم مشکل دارم یعنی اتصال برقرار میشه

davidrobert
چهارشنبه 14 فروردین 1398, 21:22 عصر
در روش ویزارد مشکلات زیاد هستش وقتی شما دیتابیس حالت اجرا میزنم که هر روز روشن بشه یعنی تو تنظیمات گفتید هر روز که سیستم روشن شد سریع اسکیول سرور رو اجرا کن پس مشکلی از سمت دیتابیس نیست ولی مشکل اصلی شما تو ویزارد هستش چون تو روش ویزارد رشته اتصال عوض بیشه و بخواد روی سیستم دیگه پیاده بیشه و رشته اتصال داخل برنامه باشه و تغییر نکنه اون موقع چه کاری میخواهید انجام بدید 6 سال پیش که بنده برنامه نویسی سی شارپ گرفت گرفتم اول رفتم سراغ ویزارد ولی هرچقدر جلو رفتم متوجه مشکلات و خطا ها شدم که حد مرز نداشت و به همین دلیل ویزارد گذاشتم کنار چون ویزارد درست و یا ممکن روی سیستم خودم درست کار کنه ولی وقتی روی یک سیستم دیگه بره میشه نو از نو روزی از نو و رشته اتصال از کار میفته رشته اتصال کار نکنه میدونید هیچ دستوری کار نمیکنه