PDA

View Full Version : سوال: کدهای درگاه پرداخت

ingenuous67
یک شنبه 11 فروردین 1398, 23:19 عصر
با سلام خدمت دوستان
میشه بدون اینکه نماد اعتماد داشت کدهای درگاه پرداخت رو تو سایت گذاشت؟ اصلا این کدها رو از کجا باید گرفت؟با تشکر

ali_sed
دوشنبه 12 فروردین 1398, 04:08 صبح
با سلام خدمت دوستان
میشه بدون اینکه نماد اعتماد داشت کدهای درگاه پرداخت رو تو سایت گذاشت؟ اصلا این کدها رو از کجا باید گرفت؟با تشکر

سلام

گذاشتن کد درگاه پرداخت داخل سایت مشکلی نیست ولی برای استفاده باید مرچنت (کد api جهت اتصال به درگاه بانک) داشته باشید.
در حال حاضر درگاه مستقیم بانک ها تنها در اختیار سایتهایی قرار می گیرد که نماد اعتماد الکترونیکی داشته باشند.

اگر دریافت نماد اعتماد برای شما مقدور نمی باشد می توانید از درگاه های واسط مانند زرین پال استفاده کنید.

کدها را با جستجو در اینترنت می توانید پیدا کنید. معمولا درگاه های واسط مانند زرین پال به شما نمونه کد می دهند ولی درگاه مستقیم بانک ها معمولا اینطور نیست اما با جستجو در اینترنت مستندات و نمونه کد خواهید یافت. (برای هر درگاه باید کد جداگانه بنویسید)

بطور کلی نحوه کار با درگاه های پرداخت به صورت زیر می باشد:
۱. ابتدا برنامه شما باید یک درخواست به سرور درگاه پرداخت ارسال کند که حداقل باید شامل مرچنت و مبلغ و آدرس برگشت به سایت شما باشد و در پاسخ اگر موفق باشد به شما یک شناسه میدهد. (شناسه را در دیتابیس ذخیره کنید)
۲. حال این شناسه را به انتهای آدرس درگاه بانک اضافه کرده و کاربر را ریدایرکت کنید به درگاه بانک
۳. پس از نهایی شدن پرداخت توسط کاربر، بانک کاربر را به آدرس برگشتی که در مرحله یک از شما دریافت کرده ریدایرکت می کند و همراه آن معمولا دو مقدار شناسه و وضعیت تراکنش را با متد پست ارسال می کند.
۴. حال در صفحه برگشت شما با استفاده از شناسه دریافتی یک درخواست به سرور درگاه پرداخت ارسال می کنید تا از پرداخت کاربر مطمئن شوید. (اگر این مرحله انجام نشود پول کاربر بعد از مدتی به حسابش بر می گردد. توجه داشته باشید که درگاه های واسط مانند زرین پال چنین قابلیتی ندارند)

ingenuous67
دوشنبه 12 فروردین 1398, 11:53 صبح
با سلام
مرسی از پاسختون
من روال کار درگاه ها رو میدونم. با زرین پال و پی هم کار کردم. چیزی که من الان میخام مستندات درگاه بانک مستقیم هست بدون نماد اعتماد. دقیقا همین چیزی که شما اینجا گفتید:
"ولی درگاه مستقیم بانک ها معمولا اینطور نیست اما با جستجو در اینترنت مستندات و نمونه کد خواهید یافت. (برای هر درگاه باید کد جداگانه بنویسید)"

الان واسه هر درگاه باید کد جداگانه نوشت؟ مثلا سایت هایی که کاربر درگاهش رو انتخاب میکنه واسه هر کدوم کد جدا نوشته شده؟