PDA

View Full Version : پرینتر سوزنی همراه با فونت Dos

mohammadgij
شنبه 13 آبان 1385, 16:27 عصر
با عرض سلام. مشکلی که درام اینه که یه برنامه داریم که با اکسس پروجکت نوشته شده و فیش های حقوقی رو چاپ میکنه. پرینتری که در این سازمان بکار میرود نوعی از پرینتر Tally T6218میباشد
که بنا به گفته مسئول پشتیبانی شرکت فروشنده با فونت تحت ویندوز مشکل داره و بهترین کیفیت و فونت رو در محیط Dos داره.
حالا من چگونه میتونم برنامه ای بنویسم که از فایل اکسس من یه فایل Dos یا با فونت Dos بسازه که بتونم با این پرینتر با سرعت بسیار بالاش و فونت خوب فیش ها حقوقی رو چاپ کنم؟
من با پرینتر Epson DFX-8500 و فونتش اصلا مشکلی ندارم اما سرعت چاپ فیش ها بسیار پایینه و 2-3 ساعت طول میکشه.
یکی از دوستام یه فایل نوشته با VB که اینکار رو میکنه ولی من حالا حالا ها به اون دسترسی ندارم

سنبله کار
یک شنبه 14 آبان 1385, 08:18 صبح
پیشنهاد می کنم تو بخش VB هم مطرح کنید .

fanavar
یک شنبه 14 آبان 1385, 12:56 عصر
فکر می کنم باتغییردرتنظیمات پرینترتعریف شده درکنترل پانل مشکلت تاحدی رفع بشه .
به اینصورت که درکنترل پانل درقسمت printerand faxروی پرینترموردنظرکلیک راست کن وسپس printer perferencesروانتخاب سپس گزینه advance بعددرآن prinit qulityروباکیلیک کردن برروی اون از360dpiبه 180در180dpiتغییربده سرعت پرینت خیلی زیادخواهدشد.
امتحان کن

mohammadgij
یک شنبه 14 آبان 1385, 13:52 عصر
می دونی مشکل کجاست. پرینتر Tally T6218 سرعتی بسیار فراتر از سرعت پرینتر سوزنی های قدیمی دارد. و قیمت خرید این دستگاه نیز بین 3-7 میلیون است (دقیقا نمیدونم). جایی که من کار میکنم برای 4-5 دستگاه از این نوع پرینتر خریداری شده و به هیچوجه هم بدلیل هزینه زیاد صرف شده و هم بدلیل سرعت این نوع پرینتر حاظر به پرینت گرفتن با Epson نیستند و مرتب متذکر میشوند که میبایست بوسیله همین پرینتر چاپ شود. این برنامه ای که من گفتم در یک قسمت دیگه از این سازمان نوشته شده ولی به علت EXE بودن دسترسی به محتوای آن مقدور نمی باشد و همچنین مختص همان سیستم می باشد

fanavar
یک شنبه 14 آبان 1385, 14:14 عصر
ربطی به داخل برنامه نداره شماازبیرون برنامه پرینترروتنظیم کن

mohammadgij
یک شنبه 14 آبان 1385, 15:10 عصر
می دونم عزیزم . من مشکلم تنها سرعت نیست در پست قبلیم گفتم. مشکل اینه که می گن حتما باید با همین پرینتر Tally چاپ کنید