PDA

View Full Version : حرفه ای: بی دلیل بسته شدن برنامه ویندوزی

elias.sarband
شنبه 07 اردیبهشت 1398, 18:37 عصر
من یه برنامه ویندوزی دارم که با دستگاه های پوز بانکی کار میکنه
جدیدا خیلی پیش میاد که برنامه بی دلیل بسته میشه
برنامه به صورت 724 در حال اجراست و در روز پیش میاد دو سه بار که این اتفاق میفته
البته به گفته کاربرا زمانی این اتفاق میفته که از طرف برنامه مبلغ برای پوز ارسال میشه و رمز زده میشه و به هر دلیلی مثل رمز نادرست یا عدم موجودی از طرف پوز خطا برگردونده میشه توی این حالت بعضی مواقع برنامه یکباره بسته میشه
و هیچ اطلاعای هم توی event viewer ویندوز درج نمیشه
لطفا اگه کسی توی این مورد می تونه کمکم کنه ممنون میشم جواب بده

رامین مرادی
یک شنبه 08 اردیبهشت 1398, 08:08 صبح
حتما خطای کنترل نشده ای دارید. برای تست کدهاتون رو داخل بلاک try catch قرار بدید ببینی خطایی ظاهر میشه یا نه.

hamidtmu
یک شنبه 08 اردیبهشت 1398, 10:25 صبح
من یه برنامه ویندوزی دارم که با دستگاه های پوز بانکی کار میکنه
جدیدا خیلی پیش میاد که برنامه بی دلیل بسته میشه
برنامه به صورت 724 در حال اجراست و در روز پیش میاد دو سه بار که این اتفاق میفته
البته به گفته کاربرا زمانی این اتفاق میفته که از طرف برنامه مبلغ برای پوز ارسال میشه و رمز زده میشه و به هر دلیلی مثل رمز نادرست یا عدم موجودی از طرف پوز خطا برگردونده میشه توی این حالت بعضی مواقع برنامه یکباره بسته میشه
و هیچ اطلاعای هم توی event viewer ویندوز درج نمیشه
لطفا اگه کسی توی این مورد می تونه کمکم کنه ممنون میشم جواب بده

سلام.من همچین مشکلی را داشتم.یه ترید داشتم که دوبار اجرا می شد .و برنامه بسته میشد.

saeidfar
دوشنبه 09 اردیبهشت 1398, 22:40 عصر
برنامه بدون پیغام بسته میشه؟
اگه همینطوره پس مشکل در حافظه هست، معمولا در این حالت حافظه پشته قاطی میکنه .
برنامه رو در زمان رخ داد این حالتهای خاص بررسی دقیق بفرمایید. به قول دوستمون معمولا تریدها ،Delegate ها و اشاره گرها برای برنامه های موازی این مشکل رو دارن.

davidrobert
دوشنبه 09 اردیبهشت 1398, 23:17 عصر
سلام بابت این موضوع برای من یک بار پیش امده بود که مقدار رفته بود به کارت خوان و باید برمیگشت از کارت خوان پاسخ میداد چون عجله کردم هنگ کرد و انداخت بیرون چون بهش نگفته بودم تراکنش قطع کن ولی دکمه قطع تراکنش قرار دادم الان مشکلی نداره چون با یک کارت خوان ارتباط ندارم با تمام کارت خوانهای که براشون برنامه POS نوشته شده برنامه بنده بدون مشکل ارتباط داره. و سریع پاسخ ارسال و دریافت میشه.
اگه دستورات خودتون حتی برای POS بان نوشته باشه باشید اطلاع ندارم ولی چون من از یک شرکت Controller شو تهیه کردم و خودش همه دستورات نوشته فقط یک بار بخاطر هنک کردن گیر کرد بست و دیگه هیچ وقت نبست و همیشه جواب از کارت خوان میگیرفت یا میفرستاد به کارت خوان چون خودم کد در حدل جزی مینویسم برای کارت خوان