PDA

View Full Version : همفکری برای شروع یک کار بزرگ

majid_vb_2008
یک شنبه 08 اردیبهشت 1398, 15:59 عصر
سلام دوستان یک سوال داشتم ازتون

اگر قرار باشه در یک دوره آموزش پروژه محور شرکت کنید ترجیح میدید که پروژه ای که در دوره اموزش داده می شه و در پایان تکمیل میشه چی باشه .
مثلا فروشگاه ، سایت شرکت ، سایت شخصی و ......

davidrobert
یک شنبه 08 اردیبهشت 1398, 17:15 عصر
فروشگاه باشه بهتر هستش.
از تکنولوژی asp core razor pages استفاده شه بهتر هستش چون آموزشی ازش نیست و خیلی ناقص یاد دادن چون آموزش MVC خیلی هستش و دوم از تکنولوزی های Angular,Ajax هم داخلش استفاده بشه آموزشی عالی میشه الان خودم دارم به سختی سایت حسابداری ام راه میندازم که نرم افزار حسابداری نباشه و وب باشه و از Razor Pages, Angular, Ajax داره استفاده میکنم ولی با تکنولوژی ADO سرعت خوبی داره تازه بوت استرپ 4 استفاده شده در Razor Pages و فرق داره با بوت استرپ های قدیمی کمی

majid_vb_2008
دوشنبه 09 اردیبهشت 1398, 16:10 عصر
فروشگاه باشه بهتر هستش.
از تکنولوژی asp core razor pages استفاده شه بهتر هستش چون آموزشی ازش نیست و خیلی ناقص یاد دادن چون آموزش MVC خیلی هستش و دوم از تکنولوزی های Angular,Ajax هم داخلش استفاده بشه آموزشی عالی میشه الان خودم دارم به سختی سایت حسابداری ام راه میندازم که نرم افزار حسابداری نباشه و وب باشه و از Razor Pages, Angular, Ajax داره استفاده میکنم ولی با تکنولوژی ADO سرعت خوبی داره تازه بوت استرپ 4 استفاده شده در Razor Pages و فرق داره با بوت استرپ های قدیمی کمی

خیلی ممنون از وقتی که گذاشتید . اتفاقا دوره ای که قراره برگزار بشه asp core هست .
البته در حال تدوین دوره هستیم .

ممنون می شم بقیه دوستان هم نظرشون رو بگن

davidrobert
یک شنبه 15 اردیبهشت 1398, 12:52 عصر
دوست عزیز این سورس آموزشی بنده هم یدرد شما میخوره نگاه بندازید
http://barnamenevis.org/showthread.php?555078-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%D8%AA%D9%84%D9%81%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-Razor-Pages-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-Angular-Ajax-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-ADO&p=2413696#post2413696

electera
شنبه 11 خرداد 1398, 01:13 صبح
متاسفانه به جز یکی دو مورد، بقیه آموزشهای Asp.net core نیاز به دانش Asp.net mvc دارند و این درحالیکه بعضی موضوعات عوض شده یا در core نیست! و برای کسی که تازه اومده سراغ asp موضوع خسته کننده میشه!
اینو باید قبول کنیم که جامعه asp هموینطوری کوچیک هست و آموزشهایی که بتونه سریعتر فرد رو به هدف برسونه موفق تر هستش
و پیشنهادم اینه که با پروژه های عملی کوچیک مثل: نظرسنجی، اعلام نظر، اسلایدر و... که درک بهتری از موضوعات میده شروع کنید که قابل استفاده باشه، مثل کامپوننت های وردپرس و حتی میتونه در آموزشهای جداگانه باشه
پروژه عملی بزرگتر میتونه یک cms اختصاصی باشه که خود فرد با آموزش و اجرای اون، راهشو بتونه ادامه بده برای مثلا فروشگاه ، سایت شرکت ، سایت شخصی و ......
موفق باشید.

davidrobert
شنبه 11 خرداد 1398, 11:15 صبح
متاسفانه به جز یکی دو مورد، بقیه آموزشهای Asp.net core نیاز به دانش Asp.net mvc دارند و این درحالیکه بعضی موضوعات عوض شده یا در core نیست! و برای کسی که تازه اومده سراغ asp موضوع خسته کننده میشه!
اینو باید قبول کنیم که جامعه asp هموینطوری کوچیک هست و آموزشهایی که بتونه سریعتر فرد رو به هدف برسونه موفق تر هستش
و پیشنهادم اینه که با پروژه های عملی کوچیک مثل: نظرسنجی، اعلام نظر، اسلایدر و... که درک بهتری از موضوعات میده شروع کنید که قابل استفاده باشه، مثل کامپوننت های وردپرس و حتی میتونه در آموزشهای جداگانه باشه
پروژه عملی بزرگتر میتونه یک cms اختصاصی باشه که خود فرد با آموزش و اجرای اون، راهشو بتونه ادامه بده برای مثلا فروشگاه ، سایت شرکت ، سایت شخصی و ......
موفق باشید.

من از Asp Core Razor Pages استفاده میکنم و دانشی هم راجب MVC ندارم چون چند بار رفتم سراغش علاقه ام از دست دادم چون جالب نیامد MVC و دل من شدیدا زد ولی Razor Pages خیلی قشنگ درسته منابع کم داره ولی خیلی بهتر از MVC هستش. خوبه ای Razor Pages این هست نه View داره و نه Controller فقط یک Pages هستش تمام . مثل MVC شلوغ نکرده کار رو. و فکر نکنم داخل Razor Pages امکان CMS نویسی باشه من که ندیدم ولی تکنولوژی خوبه که آدم خودش کد نویسی کنه نه کدنویسی آماده چون نمیخوام WordPress کار کنیم میخواهیم طراحی سایت از پایه تا آخر انجام بدیم. از کدنویسی اینش حال میده نه کد نویسی آماده چون جای میریسیم کد نویسه آماده کار ما راه نمیندازه ولی وقتی خودمون بلند باشیم راحت قلیمون از آب میکشیم بیرون

electera
شنبه 11 خرداد 1398, 22:02 عصر
من از Asp Core Razor Pages استفاده میکنم و دانشی هم راجب MVC ندارم چون چند بار رفتم سراغش علاقه ام از دست دادم چون جالب نیامد MVC و دل من شدیدا زد ولی Razor Pages خیلی قشنگ درسته منابع کم داره ولی خیلی بهتر از MVC هستش. خوبه ای Razor Pages این هست نه View داره و نه Controller فقط یک Pages هستش تمام . مثل MVC شلوغ نکرده کار رو. و فکر نکنم داخل Razor Pages امکان CMS نویسی باشه من که ندیدم ولی تکنولوژی خوبه که آدم خودش کد نویسی کنه نه کدنویسی آماده چون نمیخوام WordPress کار کنیم میخواهیم طراحی سایت از پایه تا آخر انجام بدیم. از کدنویسی اینش حال میده نه کد نویسی آماده چون جای میریسیم کد نویسه آماده کار ما راه نمیندازه ولی وقتی خودمون بلند باشیم راحت قلیمون از آب میکشیم بیرون
اینها دوتا الگوی متفاوت هستند که هرکدوم مزایای خودشو داره. mvc بیشتر تاکید بر Controller داره و Razor Pages تاکید بر View .
اتفاقاً Razor Pages برای ماژولار نویسی و استفاده مجدد از کد امکانات جالبی داره. البته در یک پروژه میشه از هردو هم استفاده کرد.
اینم درنظر بگیرین همه چی طراحی سایت نیست. خود من بیشتر بخاطر امکانات خوب برای طراحی وب اپلیکیشن های سازمانی مثل اتوماسیون، انبارداری و... و اتصال خوب به برنامه های دسکتاپ، سخت افزار در ویندوز و... اومدم سراغ asp وگرنه بعید میدونم یکی بخواد فقط برای طراحی سایت (سایتهای مشخص در حد کوچیک و متوسط) این همه سختی رو تحمل کنه و تجربیات و امکانات رو رها کنه و بیاد روی این موضوعات. البته برای یک سایت بزرگ مطمئناً asp گزینه خوبیه اما درنظر بگیرید که اونجا یک گروه نیازه.
(فقط توی پرانتز بگم که وردپرس یک cms هستش که اگر دانش چندانی از برنامه نویسی نداشته باشین کارتون رو راه میندازه و اگر بخوایین افزونه نویسی اونو مسلط بشین اون موقع دیگه فرقی نداره و هرکاری میتونین انجام بدین و افزونه هایی در وردپرس هست که اگر یکی بخواد همه اونارو خودش بنویسه، زمان زیادی میببره. فقط باید اشاره کنم که اینجا بحث نیازه و بنظرم هرکدوم در جای خودش مناسبه. من خودم سایت معرفی محصولات شرکت خودمون رو با وردپرس بالا آوردم، با کلی امکانات اما برای پروژه اتوماسیونی که قراره با چندتا برنامه دسکتاپی ویندوز فرمی با سطح دسترسی های مختلف و گزارشگیریهای خاص که بتونه با خروجی های آفیس هماهنگ باشه و مدام نیاز به توسعه و تغییر داره و دیتابیس قویتر از my sql در آینده نیاز داره که با سیستم عاملهای مختلف بهم متصلند، ترجیح میدم از این فریم ورک قوی استفاده کنم)
زمان زیادی از معرفی core2 نگذشته که آپدیتهای جدید اومده و میبینم که بعضی از دوستانم دست نگه داشتن که یکم توی 3 استیبل بشه

متاسفانه جامعه آماری asp به نسبت بقیه کوچکتره و اگر آموزشهای خوب و کاربردی باب بشه، میشه امیدوار بود.

davidrobert
یک شنبه 12 خرداد 1398, 12:41 عصر
اینها دوتا الگوی متفاوت هستند که هرکدوم مزایای خودشو داره. mvc بیشتر تاکید بر Controller داره و Razor Pages تاکید بر View .
اتفاقاً Razor Pages برای ماژولار نویسی و استفاده مجدد از کد امکانات جالبی داره. البته در یک پروژه میشه از هردو هم استفاده کرد.
اینم درنظر بگیرین همه چی طراحی سایت نیست. خود من بیشتر بخاطر امکانات خوب برای طراحی وب اپلیکیشن های سازمانی مثل اتوماسیون، انبارداری و... و اتصال خوب به برنامه های دسکتاپ، سخت افزار در ویندوز و... اومدم سراغ asp وگرنه بعید میدونم یکی بخواد فقط برای طراحی سایت (سایتهای مشخص در حد کوچیک و متوسط) این همه سختی رو تحمل کنه و تجربیات و امکانات رو رها کنه و بیاد روی این موضوعات. البته برای یک سایت بزرگ مطمئناً asp گزینه خوبیه اما درنظر بگیرید که اونجا یک گروه نیازه.
(فقط توی پرانتز بگم که وردپرس یک cms هستش که اگر دانش چندانی از برنامه نویسی نداشته باشین کارتون رو راه میندازه و اگر بخوایین افزونه نویسی اونو مسلط بشین اون موقع دیگه فرقی نداره و هرکاری میتونین انجام بدین و افزونه هایی در وردپرس هست که اگر یکی بخواد همه اونارو خودش بنویسه، زمان زیادی میببره. فقط باید اشاره کنم که اینجا بحث نیازه و بنظرم هرکدوم در جای خودش مناسبه. من خودم سایت معرفی محصولات شرکت خودمون رو با وردپرس بالا آوردم، با کلی امکانات اما برای پروژه اتوماسیونی که قراره با چندتا برنامه دسکتاپی ویندوز فرمی با سطح دسترسی های مختلف و گزارشگیریهای خاص که بتونه با خروجی های آفیس هماهنگ باشه و مدام نیاز به توسعه و تغییر داره و دیتابیس قویتر از my sql در آینده نیاز داره که با سیستم عاملهای مختلف بهم متصلند، ترجیح میدم از این فریم ورک قوی استفاده کنم)
زمان زیادی از معرفی core2 نگذشته که آپدیتهای جدید اومده و میبینم که بعضی از دوستانم دست نگه داشتن که یکم توی 3 استیبل بشه

متاسفانه جامعه آماری asp به نسبت بقیه کوچکتره و اگر آموزشهای خوب و کاربردی باب بشه، میشه امیدوار بود.

درسته میشه به وسیله Core هم زمان هم API, Razor Page , Controller and View استفاده کرد ولی Razor Pages جمع جور تر هستش و همه چیز یک جا مستقل شده این کار بهتر کرده همه چیز دور نیست که آدم عصبی کنه. و خوبی ورد پرس ان که سایت آماده و بدرد کار بزرگ نمیخوره چون از یک قاعده کلی برای کارهای تکراری که زیاد استفاده میشه مثل فروشگاهی و یا دانلود فایل که خود وردپرس یک CMS هستش و خوبه دیگش بدون کدنویسی با یک افزونه و یک Pages سازی ساده سریع صفحه سایت اماده میشه ساخت. ولی چون متمرکز نیست و نه روی ویندوز و نه دستگاه و نه راه ارتبطی دیگه نمیشه از این تکنولوژی وردپرس استفاده کرد ولی asp بدرد کارهای بزرگ و همین طور ارتباط با برنامه دیگه خیلی خوب هستش و منابع آموزشی راجب asp classic, MVC کم نیست فقط چون Razor Pages تازه امده بیرون مظلوم واقع شده و آموزشی ازش نیست

electera
یک شنبه 12 خرداد 1398, 14:27 عصر
در زمینه کاربردها باهاتون موافقم
اما در بخش آموزش وردپرس رو مطرح کردم چون یادگیری php خیلی راحت تر از asp هست. و سریعتر میتونید پروژه رو شروع کنید اما asp مباحث زیاد داره.
دوره آموزش asp بنظرم طولانی تر از php هست و بخاطر همین برنامه نویسان با دلایل خاصی میان سراغش.
بنظرم در آموزشهای core باید مفاهیم در غالب پروژه های کوچیک باشه و پیش نیازها حداکثر #C و اصول وب (html و css) تا بشه اونهایی که میخوان تازه شروع کنن بتونن استفاده کنن وگرنه برای mvc کارهای قدیم با یکم کار میتونن سریع به core مهاجرت کنن.

davidrobert
یک شنبه 12 خرداد 1398, 19:19 عصر
در زمینه کاربردها باهاتون موافقم
اما در بخش آموزش وردپرس رو مطرح کردم چون یادگیری php خیلی راحت تر از asp هست. و سریعتر میتونید پروژه رو شروع کنید اما asp مباحث زیاد داره.
دوره آموزش asp بنظرم طولانی تر از php هست و بخاطر همین برنامه نویسان با دلایل خاصی میان سراغش.
بنظرم در آموزشهای core باید مفاهیم در غالب پروژه های کوچیک باشه و پیش نیازها حداکثر #C و اصول وب (html و css) تا بشه اونهایی که میخوان تازه شروع کنن بتونن استفاده کنن وگرنه برای mvc کارهای قدیم با یکم کار میتونن سریع به core مهاجرت کنن.

بنده بعد از VB6 در هنرستان سعی کردم PHP یاد بگیرم و حتی با فیلم آموزشی که خودش کدها رو تولید کنه پیش رفتم ولی چون خودش کد تولید میکرد و نام گزاری تکراری بود خود PHP هنگ کرد و کل پروژه از کار انداخت ولی یه ایراد یا ایراد از طرف من یا از طرف PHP هستش. به طور مثال بنده داخل PHP میگم
void showinfo()
{
int a = 0,b=0,c;
c = a + b;
}
این عمل انجام بده و از اونجا که عادت دارم مثلا حرف A رو یک بار نه به تعداد دفعات زیاد داخل یک صفحه به کاربر بربرم درون هم متد در PHP بیشتر از یک بار به کار بره کل پروژه خوابیده چون همه جا فرخوانی میشه درون همون پروژه ولی دخل سی شارپ یا همین Asp خوبیش این من داخل این متد Showinfo به کار میبرم درون همین متد میمونه و تو همین صفحه دوباره a به کار بربرم با مقدار Showinfo قاطعی نمیشه بخاطر همین ازش خیلی خوشم میاد چون عادت دارم اسم تکراری زیاد به کاربرم و نمیخوام اذیت بیشم توسط کدنویسی و نمیشم چون هر دستور یک کلاس مجزا برای خودش هستش . و دومی علتی که مطمئن هستم ولی باز نظر شخصی بنده هستش که همه میان سراغ Asp علتش این هستش این تکنولوژی خیلی ساده تر از php هستش یعنی هم کدنویسی اش راحت هستش و هم دردسرش کمتر هستش. چون نزدیک 5 سال پیش که قبلش نزدیک 7 سال پیش اول php امدم کدنویسی اش یاد بگیرم چون خیلی اذیت میکرد سر نام گذاری خیلی اذیت شدم ولی نزدیک 5 سال پیش فیلم آموزشی آقا مهرداد کیانیان که هم راحب سی شارپ آموزشی داد و هم راجب asp هر جفتش دیدم شیفته شدم انقدر ساده و روان یاد دادن بنده هم جفتش سریع یاد گرفتم ولی PHP نه بخاطر همین در حد خیلی کم PHP بلد هستم یعنی کد ببینم سر در میارم ولی نتونم تغییرش بدم.
بله اگه برنامه نویس های که MVC کار میکنن میتونن راحت بیان سراغ CORE چون Core هم MVC هستش و هم Razor Pages ولی نظر شخصی ام میگم خراب کاری روی MVC بخاطر Controller و View هستش که هیچ چیز یک جا نذاشته و تاکید زیاد روی EF داره MVC هیچ وقت بهش علاقه نداشتم ولی توسط Razor Pages امکان کد نویسی ADO به سادگی مهیا شده واقعا حرف نداره ولی وقتی کسی MVC بلد باشه خیلی راحت Razor Pages یاد میگیره چون خود من مدت زمان کم MVC کار کردم و ازش زده شدم ولی وقتی Razor Pages امد علاقه ام برگشت درسته عذاب های بابتش کشیدم چون آموزشی بابتش زیاد نیست ولی باز تونستم فایل های کمکی درست کنم و درون انجمن Core انجام بیدم که امیدوارم بدرد دوستان بخوره و حسابی ازش استفاده کنن.

majid_vb_2008
سه شنبه 04 تیر 1398, 14:33 عصر
موفق باشید.

منظور شما اینه که یک cms اموزش داده بشه که دانشجوی دوره بتونه با اضافه کردن ماژول های اختصاصی خودش سایت اختصاصی خودش رو بسازه ؟؟