PDA

View Full Version : ذخیره صفحات پرینت شده توسط کاربر

arastoahmadi
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 13:13 عصر
سلام دوستان

دوستان من میخام از طریق سی شارپ یه برنامه بنویسم و این برنامه رو در حالت silent mode اجرا کنم یعنی کاربرمتوجه نشه این برنامه اجرا شده میخام هر پرینتی که توسط کاربر صورت میگیره یه نسخه از پرینت به صورت فایل برای من ذخیره بشه دوستان من میخام مثلااگه کاربر مرکزم یه فایلی رو پرینت گرفت و توسط پرینتر پرینت شد یه نسخه از پرینت برای من ذخیره بشه که بعدا بتونم پرینت ها رو ببینم ، آیا این کار ممکن است ممنون میشم راهنمایی کنید

davidrobert
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 14:56 عصر
این راه حل خیلی ساده هستش.
من برای اینکه بدانم کاربرم یا کدام کاربر اطلاعات ذخیره، ویرایش، حذف و گزارش گرفته یک لاگ قرار دادم روی برنامه وقتی اطلاعات ذخیره، ویرایش، حذف و چاپ میکنه ازش قبل عملیات داخل دیتابیس ذخیره میکنم و بعدا بیان بگن من این کار نکردم با مدرک میگم این اطلاعات تو این تاریخ و زمان کی گرفته گزارش یا ویرایش شده باشه چون تو دیتابیس قبل از ویرایش یاحذف انجام بشه روی اطلاعات متوجه میشم و سراغ اون کاربر میرم شما باید یک لاگ عمومی برای کل برنامه تعریف کنید حیلی هم کمک میکنه.

arastoahmadi
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 17:58 عصر
ممنون از پاسختون دوست عزیز ، ولی من پرتالی که در اختیار دارم اپن سورس نیست شما فرض کنید که یه پرتال همیشه در اختیار دارید که تمامی ثبت و ضبط عملیات از طریق اون پرتال انجام میشه ضمن اینکه خدمت شما عرض کنم این پرتال در دسترس من نیست یعنی اوپن سورس نیست که بتونم تغییراتی رو روش اعمال کنم فقط اطلاعاتی که توسط کاربر ازطریق صفحه وب پرینت میشه رو من میتونم یه حرکتی روی اون قسمت انجام بدم اونم به این صورت که وقتی کاربر پرینت میگیره یه نسخه از پرینتی که گرفته میشه من میخام به صورت یه فایل در یک مکان مشخص دخیره بشه من برای این کار باید حتما یه برنامه واسط بنویسم که هر فایلی که به پرینتر ارسال میشه یه نسخه شو من داشته باشم برای اینکار چکار باید کرد یعنی چه جوری باید برنامه رو بنویسم آیا راه حل بهتری در نظر دارید یا همین راه حل مناسبه ممنون میشم راهنمایی کنید

davidrobert
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 18:47 عصر
دوست عزیز شما دستور گزارش گیری رو برای کاربر نوشتید و با دیتابیس ارتباط دارید یا خیر

arastoahmadi
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 20:22 عصر
نه دوست گرامی من هیچ ارتباطی با دیتابیس ندارم بلکه میخام یه دیتابیس ایجاد کنم و صفحه وبی که توسط کاربر پرینت میشه فعلا در ابتدا یه نسخه از صفحه وبی که پرینت میشه در یه مکان مشخص دخیره بشه فعلا من برای شروع اینو لازم دارم که بعدا بتونم از این فایل پرینت ذخیره شده نرم افزار گزارش گیری طراحی کنم، دوست خوبم من یه دفتر پیشخوان دارم که مشتریان زیادی برای ثبت سیم کارت و یا تعویض و یا تغییر مالکیت و سایر موارد مراجعه میکنند همه این خدماتی که خدمت شما عرض شد داخل سامانه مخابرات که تحت وب می باشد انجام میشود وهر دفتر پیشخوان با یوزر و پسورد مخصوص به خود وارد می شوند می توانند خدمات فوق را انجام دهند منتها چون داخل سامانه آبتمی با عنوان گزارش گیری تهیه نشده است من مجبورم خودم اقدام به گزارش گیری کنم و چون مرحله آخر مرحله پرینت خدمات انجام شده هستش من این وب پیج رو به عنوان خروجی در نظر گرفته ام چون در این صفحه الزام هستش که کاربر پرینتی از خدماتی که برای مشتری انجام داده است بگیرد بنابراین من میخام یه برنامه بنویسم که خروجی های که برای پرینتر راسال میشه در قالب یک فایل دخیره کند ویا نه اگه راهی هست که بهتر از این راه حل باشه من ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

Mahmoud Zaad
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 20:42 عصر
سلام
c# print monitor رو جستجو کنید ببینید خروجی مورد نظر شما رو میده یا نه.

davidrobert
جمعه 13 اردیبهشت 1398, 01:14 صبح
نه دوست گرامی من هیچ ارتباطی با دیتابیس ندارم بلکه میخام یه دیتابیس ایجاد کنم و صفحه وبی که توسط کاربر پرینت میشه فعلا در ابتدا یه نسخه از صفحه وبی که پرینت میشه در یه مکان مشخص دخیره بشه فعلا من برای شروع اینو لازم دارم که بعدا بتونم از این فایل پرینت ذخیره شده نرم افزار گزارش گیری طراحی کنم، دوست خوبم من یه دفتر پیشخوان دارم که مشتریان زیادی برای ثبت سیم کارت و یا تعویض و یا تغییر مالکیت و سایر موارد مراجعه میکنند همه این خدماتی که خدمت شما عرض شد داخل سامانه مخابرات که تحت وب می باشد انجام میشود وهر دفتر پیشخوان با یوزر و پسورد مخصوص به خود وارد می شوند می توانند خدمات فوق را انجام دهند منتها چون داخل سامانه آبتمی با عنوان گزارش گیری تهیه نشده است من مجبورم خودم اقدام به گزارش گیری کنم و چون مرحله آخر مرحله پرینت خدمات انجام شده هستش من این وب پیج رو به عنوان خروجی در نظر گرفته ام چون در این صفحه الزام هستش که کاربر پرینتی از خدماتی که برای مشتری انجام داده است بگیرد بنابراین من میخام یه برنامه بنویسم که خروجی های که برای پرینتر راسال میشه در قالب یک فایل دخیره کند ویا نه اگه راهی هست که بهتر از این راه حل باشه من ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

اگه برای پیشخوان هستش و نه دیتابیس دست شماس و نه سایت این کار مشکل میشه.
که من برای این مورد از نرم افزار آماده k e y l o g g e r استفاده میکنم که روی سیستم مخفیانه دکمه های زده میشه و صفحعه هات که باز میشه هر یک دقیقه ازش عکس بگیره که روی سیستم استفاده میکنم وقتی نبودم بودنم روی سیستم چیکار کردن و دومی روش استفاده از snagit هستش که ربطی به کد نویسی ندارن از صقحه ای که لازم دارن حتی اگه هم طولانی باشه ازش عکی بگیرن. مثلا دیتابیس میگم باز مشکلی نیست دست شما نیست ولی وب هم دست شما نباشه مجبورید از این دو تا ابزار که snagit بیشتر پیشنهاد میکنم که کامل هرچقدر صفحه باشه بدون مشکل ازش عکس میگیره. ولی نه کدنویسی وب دست شماس این مشکلی نیست به دیتابیس دسترسی ندارید یک دتیابیس میسازید و میگید قبل از پرینت اون اطلاعات اول ذخیره کنه که چی هستش بعد پرینت کنه. چون هرچقدر فکر میکنم از این دو روش خارج نیست وب دست تون باشه روش کد بزنید نباشه از برنامه کمکی استفاده کنید برای عکس برداری