PDA

View Full Version : ربات تحت وب

hamidj98
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 22:27 عصر
فرض کنید فایل اکسلی وجود دارد که تعداد زیادی شماره موبایل داخل آن قرار دارد و این شماره ها باید یک به یک در سامانه ای تحت وب وارد گردد و دکمه ثبت برای آن زده شود. آیا با زبان سی شارپ می توان این ربات را نوشت؟ سورس کد های آماده چنین رباتی یافت میشود؟ یا آموزشی برای آن وجود دارد؟

mehran6764
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 22:40 عصر
زبان سی شارپ که به آسانی می تونه از فایل اکسل بخونه و در این مورد هم آموزش های زیادی هست ، در مورد ارسال به سامانه هم اگر کدهاشو خودتون نوشتید که خیلی راحت می تونید شماره های ارسالی رو سمت سرور دریافت کنید ولی اگر سامانه ای که مد نظر شما
هست شما دسترسی به کدهاش ندارید یه مقدار ممکنه پیچیده تر باشه .. مثلا من نمی دونم اون سامانه ای که مد نظر شما هست برای
ثبت هر رکورد سوال تصادفی داره ، نداره و ..

hamidj98
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 23:10 عصر
من کاربر سامانه هستم و کدش رو خودم ننوشتم ولی برای ثبت رکورد ها کد تصادفی نداره و فقط کافیه یکبار لاگین کرد. ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید.
پ/ن: (من برنامه های آفلاین با سی شارپ نوشتم و فایل اکسل هم ورودی گرفتم ولی نمیدونم چجوری با سامانه ارتباط بدم این ربات رو)

mehran6764
پنج شنبه 12 اردیبهشت 1398, 23:26 عصر
یک راه حلی که به ذهنم می رسه اینکه
1- سامانه داخل webBrowse لود بشه
2- شماره از اکسل خونده بشه
3-شماره ای که از اکسل خونده شده بر اساس ایدی یا نام تگ HTML وارد بشه (نمونه زیر نشون می ده که چطور میشه
نام کاربری و پسورد رو با استفاده از کد وارد کرد )

webBrowser1.Document.GetElementById("navbar_username").InnerText ="Tester";
webBrowser1.Document.GetElementById("navbar_password").InnerText = "xxxxxxxxxxx";

4- روی دکمه ارسال به صورت اتوماتیک کلیک بشه