PDA

View Full Version : جمع فرم tabular

reza850101
شنبه 21 اردیبهشت 1398, 12:24 عصر
با سلام من 2 فیلد کدکالا و مبلغ در یک جدول دارم میخواهم دریک فرم tabular کد تکراری ک وارد میشود (مبلغ از قبل تعریف شده در فیلدmک در جدول دوم است )را بفیلد مبلغ اضافه شودممنون میشوم راهنمایی یا نمونه بزارید

ariayekta
شنبه 21 اردیبهشت 1398, 15:22 عصر
سلام
چندتاروش میشه اینکارو کرد باید دید کدوم روش بسته به نوع ورود اطلاعات و ظراحی شما بدرد میخوره

خودتون نمونه بذارید زودتر جواب میگیرید
دوستانی که کمک میکنند بدون چشم داشت و فقط بخاطر لطف و انسانیتی که دارند یکم کم لطفیه که ما برا سوالات و درخواست خودمون یکم وقت نذاریم یه نمونه بذاریم و انتظار داشته باشیم اونا بیان اینهمه وقت بذارن یکی دو نفر یا یکی دو مسله نیست
البته منظورم شما نیست خدایی نکرده جسارت نشه منظورم کلی و خیلی از دوستان هست

شما یه نمونه بذار من برات انجام میدم

reza850101
شنبه 21 اردیبهشت 1398, 23:15 عصر
سلام
چندتاروش میشه اینکارو کرد باید دید کدوم روش بسته به نوع ورود اطلاعات و ظراحی شما بدرد میخوره

خودتون نمونه بذارید زودتر جواب میگیرید
دوستانی که کمک میکنند بدون چشم داشت و فقط بخاطر لطف و انسانیتی که دارند یکم کم لطفیه که ما برا سوالات و درخواست خودمون یکم وقت نذاریم یه نمونه بذاریم و انتظار داشته باشیم اونا بیان اینهمه وقت بذارن یکی دو نفر یا یکی دو مسله نیست
البته منظورم شما نیست خدایی نکرده جسارت نشه منظورم کلی و خیلی از دوستان هست

شما یه نمونه بذار من برات انجام میدم

دوست عزیز قصدی درکارنبوده بجز اینکه برنامه حجیم شود. بهرحال این نمونه ناقص .ممون میشم مشکل راهنمایی کنید

ariayekta
یک شنبه 22 اردیبهشت 1398, 10:41 صبح
سلام دوست عزیز

انشالا که منظور تو درست فهمیده باشم
2 روش انجام دادم ببین اگه اشتباه فهمیدم یکم بیشتر توضیح بده

reza850101
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398, 04:50 صبح
ممنون دوست عزیز از وقتی ک گذاشتید .منظور من این بود ک کد را وارد میکنم درصورت وجود ان کد در جدول مبلغ ستون اخر اضافه شود در واقع در این فرم مثلا ماست یا خامه(هرکالا) یک رکورد وجود داشته باشد ستون اخر جمع مبلغ فروش ان کالاباشدامیدوارم منظورم را رسانده باشم .این یک فاکتور فروش تلقی میشود

ariayekta
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398, 05:05 صبح
مثلا تو یه فاکتور یک کالا مثل ماست ممکنه دوبار ثبت بشه ؟که جلو ردیف دوم جمع قیمت هر دو حساب بشه .معمولا تو فاکتور فروش هر کالا یه بار ثبت میشه و تعداد و قیمت داره که جمع کلش از اون حساب میشه ببخشید ولی کنجکاوم دلیلتون چیه یا کلا اشتباه گرفتم

reza850101
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398, 08:31 صبح
مثلا تو یه فاکتور یک کالا مثل ماست ممکنه دوبار ثبت بشه ؟که جلو ردیف دوم جمع قیمت هر دو حساب بشه .معمولا تو فاکتور فروش هر کالا یه بار ثبت میشه و تعداد و قیمت داره که جمع کلش از اون حساب میشه ببخشید ولی کنجکاوم دلیلتون چیه یا کلا اشتباه گرفتم

باسلام مشکل همین جااست ک مثلا 2عدد ماست در فاکتور دریک رکورد ثبت میشود جمع دو واحد در در فیلد مبلغ فروش ثبت میشود این فایل نمونه من اشتباهش همین است ک از هر کالا چند رکورد دارد . صرف نظر از نمونه درخواستم از شما بزرگواران این است ک زمانی ک کد کالا در فرم وارد میشود چنانچه آن کد قبلا وارد شده یک واحد فقط به مبلغ فروش اضافه شود رکورد اضافه نشود

reza850101
سه شنبه 24 اردیبهشت 1398, 09:15 صبح
باسلام مشکل همین جااست ک مثلا 2عدد ماست در فاکتور دریک رکورد ثبت میشود جمع دو واحد در در فیلد مبلغ فروش ثبت میشود این فایل نمونه من اشتباهش همین است ک از هر کالا چند رکورد دارد . صرف نظر از نمونه درخواستم از شما بزرگواران این است ک زمانی ک کد کالا در فرم وارد میشود چنانچه آن کد قبلا وارد شده یک واحد فقط به مبلغ فروش اضافه شود رکورد اضافه نشود البته با اضافه کردن یک فیلد تعداد شاید بشود از ایجاد رکورد اضافی جلوگیری کرد .چون من درنظردارم توسط بارکدخوان کد را وارد کنم بمشکل رکورد تکراری مواجه میشوم

reza850101
جمعه 27 اردیبهشت 1398, 13:20 عصر
دوستان رراهکاری بنظرتان تمیزسد؟

ariayekta
جمعه 27 اردیبهشت 1398, 13:39 عصر
بنظر من حتی اگه نخوای توفرمت تعدد رو بذاری تو پشت صحنه یه تعداد باید بذاری بالاخره یه جایی باید ضرب و جمعی انجام بشه یه تعداد به تیبل و فرم اضافه کنیدبا بارکد هم بخونی من تا حالا فاکتوری ندیدم که تعداد توش نباشه . یه تعداد اضافه کنی بعد میشه یه چک گذاشت قبل از ضافه کردن که بررسی کنه اگه تکراری نبود اضاف و اگر بود یه واحد به قبلی اضافه کنه

reza850101
یک شنبه 29 اردیبهشت 1398, 15:19 عصر
بنظر من حتی اگه نخوای توفرمت تعدد رو بذاری تو پشت صحنه یه تعداد باید بذاری بالاخره یه جایی باید ضرب و جمعی انجام بشه یه تعداد به تیبل و فرم اضافه کنیدبا بارکد هم بخونی من تا حالا فاکتوری ندیدم که تعداد توش نباشه . یه تعداد اضافه کنی بعد میشه یه چک گذاشت قبل از ضافه کردن که بررسی کنه اگه تکراری نبود اضاف و اگر بود یه واحد به قبلی اضافه کنه

لطف میکنید این کدی ک باید نوشته شودتا رکود تکراری درجدول ایجاد نشودبجای ان یک واحد بفیلد تعداد اضافه کند بنویسید برام حیاتی است

hassan amirir
یک شنبه 29 اردیبهشت 1398, 21:07 عصر
سلام
این برنامه رو ببینید

https://officebaz.ir/?p=26633

mazoolagh
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398, 10:24 صبح
150217

150218

150216

mazoolagh
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398, 10:25 صبح
Private Sub AddProduct_Click()
If Me.NewRecord Then
Me.OrderDate = Now
Me.Refresh
End If
If Me.Dirty Then Me.Dirty = False
If IsNull(Me.ProductID) Or IsNull(Me.OrderID) Then Exit Sub
Dim rs As Recordset
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT * FROM [Order Details] WHERE ORDERID=" & Me.OrderID & " AND ProductID=" & Me.ProductID)
If rs.BOF And rs.EOF Then ' NEW ITEM
rs.AddNew
rs!OrderID = Me.OrderID
rs!ProductID = Me.ProductID
rs!UnitPrice = Me.ProductID.Column(2)

Else ' EXISTING ITEM
rs.Edit
rs!Quantity = rs!Quantity + 1
End If
rs.Update
End Sub

mazoolagh
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398, 10:26 صبح
Private Sub RemoveProduct_Click()
If Me.NewRecord Then Exit Sub
Dim rs As Recordset
Set rs = CurrentDb.OpenRecordset("SELECT * FROM [Order Details] WHERE ORDERID=" & Me.OrderID & " AND ProductID=" & Me.ProductID)
If rs.BOF And rs.EOF Then Exit Sub ' NOTHING TO DO
If rs!Quantity = 1 Then
rs.Delete
Else
rs.Edit
rs!Quantity = rs!Quantity - 1
rs.Update
End If
End Sub

mazoolagh
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398, 10:29 صبح
برای بررسی چگونگی محاسبات دیتامکرو های جداول رو ببینید

reza850101
چهارشنبه 08 خرداد 1398, 23:58 عصر
برای بررسی چگونگی محاسبات دیتامکرو های جداول رو ببینید

ممنون از زحمتی ک کشید مشکلاتی وجودداره .دربرنامه من انتخاب کالا توسط کامبوباکس نیست در ساب فرم کد کالا (بارکدخوان) وارد میشودمشتری صبر نمیکند دانه دانه کالا وارد کنم سرعت کار باید بالا باشد من اگر بتوانم بکمک دوستان کدی بنویسم ک جدول راچک کند درتصورت تکراری بودن فیلد بارکد فیلد تعداد راافزایش دهد مشکلم حل میشود

ariayekta
جمعه 10 خرداد 1398, 13:02 عصر
Private Sub AddProduct_Click()
If Me.NewRecord Then
Me.OrderDate = Now
Me.Refresh
End If
Dim rs As Recordset
If rs.BOF And rs.EOF Then ' NEW ITEM
rs.AddNew
rs!OrderID = Me.OrderID
rs!ProductID = Me.ProductID
rs!UnitPrice = Me.ProductID.Column(2)

Else ' EXISTING ITEM
rs.Edit
rs!Quantity = rs!Quantity + 1
End If
rs.Update
End Sub

این همون کدیه که جدول رو میگرده اگر تکراری بود یکی اضاف میکنه دیگه . فقط باید اسامی رو بامال خودت عوض کنی
اگه نمیتونی ازش استفاده کنی یه نمونه بدار تا برات انجام بدیم البته یه نمونه درست نه مثل اون نمونه که اول تایپیک گذاشتید

reza850101
شنبه 11 خرداد 1398, 15:21 عصر
این همون کدیه که جدول رو میگرده اگر تکراری بود یکی اضاف میکنه دیگه . فقط باید اسامی رو بامال خودت عوض کنی
اگه نمیتونی ازش استفاده کنی یه نمونه بدار تا برات انجام بدیم البته یه نمونه درست نه مثل اون نمونه که اول تایپیک گذاشتید
باسلام متناسفانه نتوانستم این کد را استفاده کنم خیلی ایراد میگیره لذا محبت کنید این فرم نگاهی انداریدممنون میشم

reza850101
شنبه 11 خرداد 1398, 15:33 عصر
سلام فایل ضمیمه شد

mazoolagh
یک شنبه 12 خرداد 1398, 11:01 صبح
ممنون از زحمتی ک کشید مشکلاتی وجودداره .دربرنامه من انتخاب کالا توسط کامبوباکس نیست در ساب فرم کد کالا (بارکدخوان) وارد میشودمشتری صبر نمیکند دانه دانه کالا وارد کنم سرعت کار باید بالا باشد من اگر بتوانم بکمک دوستان کدی بنویسم ک جدول راچک کند درتصورت تکراری بودن فیلد بارکد فیلد تعداد راافزایش دهد مشکلم حل میشود

کلا اینجا مبنا بر راهنمایی و ایده دادن هست نه انجام پروژه
راهنمایی بیشتر از حد نیاز هم انجام شده - یک حداقل دانش برنامه نویسی و تجربه کاری نیاز هست

reza850101
یک شنبه 12 خرداد 1398, 21:03 عصر
کلا اینجا مبنا بر راهنمایی و ایده دادن هست نه انجام پروژه
راهنمایی بیشتر از حد نیاز هم انجام شده - یک حداقل دانش برنامه نویسی و تجربه کاری نیاز هست
بنظر میرسد دوست عزیز لازم باشه جوابیه اول ک نمونه خواسته شده مطالعه کند انچه اتفاق افتاده امیدی بوده ک یکی از دوستان داد اند اگر دوستی هم لطف میکند ب افراد مبتدی کمک میکند شما جلودار خیر نباشید. دیگه ادم از طرح سوال واهمه داره

ariayekta
دوشنبه 13 خرداد 1398, 00:57 صبح
......................................

reza850101
سه شنبه 14 خرداد 1398, 13:35 عصر
سلام
این برنامه رو ببینید

https://officebaz.ir/?p=26633 سلام برنامه خوبی است اما من به این وسعت نمیخواهم .نوشته ک برنامه دمو تا ۱۰ رکورد دارد اما من درسایت ندیدم دانلود کنم ممنون میشم راهنمایی کنید

98Bahar
سه شنبه 08 مرداد 1398, 11:33 صبح
سلام. یه سوال دارم واون اینکه میخواهم داخل کد متلب تعداد عملیاتهای کد رو بشمرم مثلا یه ماتریس سه در دو به یه ماتریس دو در یک ضرب شده تعداد عملیاتها ده تاست میخوام بدونم دستوری که این تعداد رو میشمره چیه؟خود مقاله دستور flops رو گفته ولی متلب این دستور رو نمیشناسه ممنون میشم کمکم کنید از چه دستوری استفاده کنم