PDA

View Full Version : طراحی و ساخت 1 بازی ساده . (نیاز به همکار)

h.bathaie
دوشنبه 15 آبان 1385, 03:17 صبح
1 طرح جالب دارم برای ساخت 1 بازی ساده . البته فقط برای اشنائی بیشتر با این سبک برنامه نویسی . بازی ساده ایه . فکر کنم همه دوستان lemonade tycoon رو دیده باشن. بازی ساده و سرگرم کننده ایه . نظر من اینه که مدل ایرانیشو بسازیم . البته چون تو کشور ما lemonade زیاد معمول نیست میتونیم بجاش از ذرت بخارپز یا همون مکزیکی خودمون استفاده کنیم .
به دوستانی که در مورد این بازی اطلاعات ندارند پیشنهاد میکنم 1 سری به yahoo games بزنند و نسخه trial رو download کنند .
من با .net کار میکنم وزبان مورد علاقم vb و c# . قدیما توی c هم چند نمونه بازی نوشتم . البته بازی های جدولی و ... .

منتظر پیشنهادات هستم . ضمنا دنبال 1 تا 2 نفر که زیاد سرشون شلوغ نباشه (مثل خودم) برای انجام این کار میگردم

سکینه قاسمی
پنج شنبه 18 آبان 1385, 06:29 صبح
با سلام
راهنمایی در مورد بازیهای کامپیوتری ساده مانند پازل،دوز،...به همراه نمایش تکه یایی از برنامه نویسی
با تشکر
--------------------
با سلام
راهنمایی در مورد بازیهای کامپیوتری ساده مانند پازل،دوز،...به همراه نمایش تکه یایی از برنامه نویسی
با تشکر

h.bathaie
جمعه 19 آبان 1385, 15:28 عصر
با سلام
با تشکر
--------------------
با سلام
با تشکر

:متفکر: من متوجه منظورتون نشدم .... واضحتر لطفا ....

mahsa119
جمعه 19 آبان 1385, 22:28 عصر
سلام
حسام تو هستی؟

powerboy2988
جمعه 19 آبان 1385, 22:34 عصر
اگه تو c باشه من می تونم بیام

h.bathaie
چهارشنبه 24 آبان 1385, 14:13 عصر
اگه تو c باشه من می تونم بیام
این کار فرصت خوبیه که بتونی کارتو با dotNet Framework شروع کنی ...

سلام
حسام تو هستی؟

بازم لو رفتم .... !!! (من خودمو جائی (به این وضوح) معرفی نکرده بودم )

hasina
شنبه 04 آذر 1385, 13:57 عصر
کسی سورس تتریس رو داره؟ فرق نمی کنه با چه زبانی

mohsen.net
دوشنبه 20 آذر 1385, 06:32 صبح
اگر با Csharp باشه من پایه هستم.

m_shirwani
شنبه 21 بهمن 1385, 20:59 عصر
اگه با VBباشد من هم هستم .
من هم این استارت رو زدم و یک بازی هم نوشتم (کاملا سه بعدی با کیفیت ...)
این هم آدرس وبلاگ من البته فعلا دارم از اول توضیح را برای عموم می نویسم پس برای تکمیل شدن کمی صیر کنید چون هیچ راهی برای دریافت یکباره آن ندارید. ممنون.
www.3dstate.mihanblog.com

shobair
دوشنبه 14 اسفند 1385, 21:12 عصر
اگه با VBباشد من هم هستم .
من هم این استارت رو زدم و یک بازی هم نوشتم (کاملا سه بعدی با کیفیت ...)
این هم آدرس وبلاگ من البته فعلا دارم از اول توضیح را برای عموم می نویسم پس برای تکمیل شدن کمی صیر کنید چون هیچ راهی برای دریافت یکباره آن ندارید. ممنون.
www.3dstate.mihanblog.com (http://www.3dstate.mihanblog.com)

سلام
اصولاً 3D State بدرد نوشتن بازی نمی خوره. اول: حداکثر 256 رنگ رو ساپورت میکنه. دوم: خیلی کنده. سوم: Collision رو درست و حسابی نمیفهمه! چهارم: Z Buffer ش مشکلات داره! پنجم: محدودیت در ابعاد World داره. ششم: همیشه با آسمان مشکل داره. هفتم: براحتی Crash میکنه. هشتم: فیزیک انجین درست و حسابی نداره. نهم: امکان استفاده از امکانات سخت افزاری رو نداره(مثل Pixel Shading) دهم: در پخش اصوات نیم ثانیه Delay داره! باز هم بگم؟؟

فقط ابزارش زیاده! همین!

شبیر

kochol
سه شنبه 15 اسفند 1385, 15:41 عصر
سلام
آقای شیروانی اگه این چیزهایی که آقای شبیر می گه درسته که من فکر کنم درست باشه چون خودشون از اولین کسانی بودند که با این موتور کار کرده اند. وقتتو با این انجین تلف نکن مخصوصا اینکه اموزش هم می خواهی براش بنویسی.

اگر دنبال این هستی که در آینده یه کار با کیفیت بسازی به نظر من حداقل از انجین های اپن سورس مثل IrrLicht و Ogre3D استفاده کن شاید هم 6 ماه دیگه به امید خدا انجین خودمو بهت پیشنهاد دادم ولی حیف که مراحل اولیه طراحی رو می گزرونه.

تو وبلاگت دیدم که از مدل های MD2 می خواهی استفاده کنی این مدل ها جزو اولین مدل ها هست که خیلی کندن چون برای هر فریم انیمیشن تمام نقاط دوباره تعریف می شوند ولی مثلا MD3 این طوری نیست