PDA

View Full Version : استفاده از توابع یک DLL در User Control !!

hadi2345
دوشنبه 15 آبان 1385, 12:13 عصر
با سلام...

من تو سایت جستجو کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد !

ببینید من یک User Control ساختم که از توابع یک DLL دیگه هم توش استفاده کردم ... مشکل اینه که بعد از اجرای برنامه ، اون DLL اضافی هم به شاخه Bin کپی میشه !
من از اون DLL چطور استفاده کنم که این مشکل پیش نیاد ؟؟؟

ممنون .

h.bathaie
دوشنبه 15 آبان 1385, 12:52 عصر
دوست عزیز
خود .net این کارو به صورت اتوماتیک انجام میده . اگر از dll خارجی استفاده بشه پس خود dll هم باید وجود داشته باشه . در صورت عدم وجود برنامه ای که از ان استفاده کرده کار نخواهد کرد !

hadi2345
دوشنبه 15 آبان 1385, 13:05 عصر
دوست عزیز
خود .net این کارو به صورت اتوماتیک انجام میده . اگر از dll خارجی استفاده بشه پس خود dll هم باید وجود داشته باشه . در صورت عدم وجود برنامه ای که از ان استفاده کرده کار نخواهد کرد !

ممنون ، بله میدونم که اون DLL خارجی باید موجود باشه .
سوال اینه که چطور از توابع اون DLL استفاده کنم تا نیازی به خود DLL نباشه ؟

titbasoft
پنج شنبه 18 آبان 1385, 14:35 عصر
1) هدف شما از اینکه نمی خواهید فایل کتابخانه شما کپی بشه چیه؟ در حالت عادی این کار انجام پذیر نیست مگر اینکه از تکنیک late binding استفاده کنید (یعنی object تون رو در زمان اجرا بسازید) که اون هم مشکلات و دردسر های مخصوص به خودش رو داره
2) managed code یا unmanaged؟ (دات نته یا Com)؟

h.bathaie
جمعه 19 آبان 1385, 15:16 عصر
سوال اینه که چطور از توابع اون DLL استفاده کنم تا نیازی به خود DLL نباشه ؟ دوست من ...
سوالتون 1 خورده غیر منطقیه یا حد اقل با منطق من جور در نمیاد ... این سوال مثل این میمونه که بگید "من دوست دارم از آب فلان چشمه استفاده کنم ولی خود چشمه نباید وجود داشته باشه !" .

راه حل :
برنامه های reflector به شما کمک میکنند تا توابع داخل یک dll یا exe رو استخراج کنید.
در این زمینه میتونید به بخش امنیت نرم افزار مراجعه کنید .

این هم خود برنامه :
http://www.aisto.com/roeder/dotnet

hadi2345
شنبه 20 آبان 1385, 08:37 صبح
با سلام مجدد ..

ممنون دوستان که جواب دادید . اتفاقا مجبور شدم که از Reflector استفاده کنم و دو تابع از توابع اون DLL رو بردارم .

جناب TitbaSoft با تشکر از توجه شما ، در مورد مطلبی که اشاره کردید میشه بیشتر توضیح بدید ؟ من برای ساخت User Control میخواستم که از DLL استفاده کنم . منظور شما رو از زمان اجرا متوجه نشدم .

ممنون .

titbasoft
شنبه 20 آبان 1385, 11:55 صبح
زمان اجرا run time

خوب اگر مشکلتون با رفلکتور حل شد، من منظورتون رو درست متوجه نشده بودم.