PDA

View Full Version : مشکل به هنگام استفاده از قابلیت فشرده سازی صفحات وب

پدرخوانده
دوشنبه 15 آبان 1385, 12:52 عصر
با استفاده از تکنیک فشرده سازی صفحات وب سایتی را طراحی کرده ام ولی در برخی از صفحات آن مشکل دارم بدین صورت که در صفحاتی که اینچنین است (تنظیم htaccess و قراردادن ob_start() در ابتدای صفحه و ...) زمان لود شدن صفحه (مخصوصا صفحات حجیم) یکباره می باشد و کاربر از روند عملیات مطلع نمی شود (مثلا صفحات جستجو مخصوصا که کل نتایج را یکباره نمایش می دهد (نمی خواهم نتایج جستجو نیز مثل نمایش اطلاعات صفحه به صفحه باشد) )
نهایتا تصمیم در عدم استفاده از این تکنیک در این صفحات گرفتم (حذف دستور ob_start() و تنظیم htaccess بدون قابلیت مربوطه در شاخه موردنظر) ولیکن باز متاسفانه چنین مشکلی هست
(به طور مثال در روتین سرچ که صفحات وب را پیمایش می کند هر فایلی را که باز می کند نام آن فایل را در status bar به کاربر نمایش می دهد و.... تا کاربر از روند عملیات جستجو مطلع شود که به هنگام فشرده سازی صفحات این کار انجام نمی شود چرا که نهایتا خروجی اصلی (نمایش نتایج) به سمت سیستم کلاینت ارسال می شود)

oxygenws
دوشنبه 15 آبان 1385, 13:09 عصر
- اگر از ob_start استفاده می کنی، مسلما صفحه ات یکدفعه به کلاینت فرستاده میشه.
- اگر با مرورگر مزخرف ie کار می کنی و صفحه ات رو با table ساختی، مسلما صفحه ات یکدفعه ظاهر میشه.

حالا اگر این موارد کمکت نکرد، بیشتر توضیح بده! یا کدی که نوشتی رو بذار یا ...

پدرخوانده
دوشنبه 15 آبان 1385, 20:54 عصر
اگر از ob_start استفاده می کنی، مسلما صفحه ات یکدفعه به کلاینت فرستاده میشه.
مسلما
البته بنده نیز عرض کردم جهت عدم انجام این قابلیت این دستور رو از صفحات موردنظر (صفحه جستجو) حذف کردم و همچنین سایر تنظیمات مربوط به php.ini (البته از طریق htaccess)

اگر با مرورگر مزخرف ie کار می کنی و صفحه ات رو با table ساختی، مسلما صفحه ات یکدفعه ظاهر میشه
نخیر اصلا در صفحه موردنظر از تیبل استفاده نشده و البته صفحه را در فایرفاکس نیز تست کردم

نمونه سورس (روتین اصلی برای جستجو براساس صفحات وب) را نیز در ضمیمه قرار دادم:
(که البته از صفحه دیگری اطلاعات به این صفحه ارسال می گردد و نتایج جستجو توسط این صفحه نمایش داده می شود)
البته قبلا نیز عرض کردم در خیلی از صفحات چنین است (مثلا صفحه گزارش آمار عمل کرد کاربران سیستم (که نیاز به تجزیه و تحلیل جداول در دیتابیس و تهیه گزارش و ... ) نیز دارد) که البته در آن صفحه کلی تیبل دارد (و البته قاعدتا هر تیبل به محض اتمام محتوی و بستن تگ مربوطه و ارسال به کلاینت باید نمایش داده شود ولی اینچنین نیست و کل صفحه به یکباره نمایش داده میشود.

حتی جهت اطمینان بیشتر (جهت فرار از کش شدن اطلاعات و...) صفحه را با پارامتر عددی متغیر رندومی فراخوانی کردم

oxygenws
سه شنبه 16 آبان 1385, 09:44 صبح
نمونه سورس (روتین اصلی برای جستجو براساس صفحات وب) را نیز در ضمیمه قرار دادم:
لطفا نمونهء نهایی html یکی از جستجو هاتون رو هم بفرستید.

البته قاعدتا هر تیبل به محض اتمام محتوی و بستن تگ مربوطه و ارسال به کلاینت باید نمایش داده شود
این موردی که می گی فقط مشکل ie است.

حتی جهت اطمینان بیشتر (جهت فرار از کش شدن اطلاعات و...) صفحه را با پارامتر عددی متغیر رندومی فراخوانی کردم
این روش درست نیست. انجمن ها رو جستجو کن، مخصوصا بخش کلاینت-ساید.

پدرخوانده
سه شنبه 16 آبان 1385, 11:41 صبح
لطفا نمونهء نهایی html یکی از جستجو هاتون رو هم بفرستید.
یک فایل نمونه که خروجی جستجو عبارت کلمه قرآن بود را آپلود کردم

نقل قول:

این روش درست نیست. انجمن ها رو جستجو کن، مخصوصا بخش کلاینت-ساید
جستجو کردم مطلب خاصی پیدا نکردم و شاید هم اصل قضیه رو متوجه نشدم
خیلی مواقع چه در سایت (سرور) و چه در سیستم شخصی (کلاینت) این مشکل هست که تغییرات به علت فراخوانی صفحه از کش اعمال نمی شوند که معمولا یا چندین بار ctrl+f5 می زدم و یا اینکه همون صفحه را با یک پارامتر عددی رندوم فراخوانی می کردم مثل: ؟11221 (در انتهای آدرس) و اینگونه صفحه اصلی (بدون فراخوانی از کش) اجرا می شد.
و اگر منظورتون این تگ html هست:

<"META HTTP-EQUIV="CACHE-CONTROL" CONTENT="NO-CACHE>
با وجود اون هم خیلی مواقع صفحه از کش خوانده می شود.

oxygenws
سه شنبه 16 آبان 1385, 12:35 عصر
سر کار می ذاری؟؟؟ خوبه که تمام صفحه ات یک جدوله!!

اصلا در صفحه موردنظر از تیبل استفاده نشده

پدرخوانده
چهارشنبه 17 آبان 1385, 09:21 صبح
شرمنده فایل ارسالی اشتباه بود (برای سرچ قبلی بود.)