PDA

View Full Version : سوال: بدست آوردن فقط نام تصویر (بدون پسوند)

SardareEshgh
چهارشنبه 22 خرداد 1398, 08:39 صبح
با سلام
کد زیر رو برای بدست اوردن بدون پسوند تصاویر نوشتم . ولی باز هم تصاویر رو با پسوند میاره. حتی Replace رو هم اضافه کردم ولی بازهم پسوند و میاره.
چطوری باید تصاویر بدون پسوند رو بدست بیارم؟
ممنون

var files = System.IO.Directory.GetFiles(@"" + sourcePath + "", "*.jpg").OrderBy(n => Path.GetFileNameWithoutExtension(n).Replace(".jpg",""));

150352

danialafshari
چهارشنبه 22 خرداد 1398, 12:57 عصر
با سلام
اگر فقط نام فایل رو میخواید یک راهش به شکل زیره صرف نظر از پسوند
string[] result = Path.GetFileName(@"C:\Users\Danial\Pictures\23.jpg").Split('.');
Console.WriteLine(result[0]);

Mahmoud.Afrad
چهارشنبه 22 خرداد 1398, 17:55 عصر
https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/api/system.io.path.getfilenamewithoutextension

SardareEshgh
پنج شنبه 23 خرداد 1398, 08:04 صبح
ممنون دوست عزیز.
این کدی که که شما نوشتید فقط یک فایل رو میخونه گرچه فقط نام رو برمیگردونه. اما کدی که من گذاشتم تمامی فایلها رو از نوع jpg میخونه و در متغیر میریزه.
میخوام همه عکسها رو بخونه اما بدون پسوند .

mr.sirwan
پنج شنبه 23 خرداد 1398, 12:05 عصر
ممنون دوست عزیز.
این کدی که که شما نوشتید فقط یک فایل رو میخونه گرچه فقط نام رو برمیگردونه. اما کدی که من گذاشتم تمامی فایلها رو از نوع jpg میخونه و در متغیر میریزه.
میخوام همه عکسها رو بخونه اما بدون پسوند .

دوست عزیز این دیگه نیازی به پرسیدن نداره، فقط کافیه لیست فایلهاتون رو توسط یه حلقه for ساده پیمایش کنید

SardareEshgh
پنج شنبه 23 خرداد 1398, 18:52 عصر
دوست عزیز این دیگه نیازی به پرسیدن نداره، فقط کافیه لیست فایلهاتون رو توسط یه حلقه for ساده پیمایش کنید

بله فرمایش شما درسته . الان هم با حلقه اجرا میشه . اما میخواستم با لامبدا بنویسم. لامبدا خیلی جالبه هرچی میخوای با یه خط بهت جواب میده!