PDA

View Full Version : لود شدن محتوا روی هم در استفاده از navigation drawer

mehrdad85
جمعه 24 خرداد 1398, 01:14 صبح
سلام دوستان
به یه مشکل عجیب غریب برخوردم که شاید چون من سر در نمیارم برام انقدر عجیب هستش
ممنون میشم از دوستان اگه کسی میتونه راهنمایی کنه
من داخل اپلیکیشن یه اکتیویتی ساختم که همه اکتیویتی های دیگه از اون ارث می برن
داخل این اکتیویتی پدر هم با استفاده از فرگمنت ها یه navigation drawer درست کردم . (اگه لازم هستش کد بزارم. از تاپیک های همین جا استفاده کردم . یه drawer layout ساختم و داخل اون هم frame layout و فرگمنت ها را هم جدا ساختم و بعدش داخل یه سوئیچ intent ساختم و بسته به اینکه کدوم گزینه کلیک بشه به فرگمنت مورد نظر هدایت کردم!! )
حالا وقتی برنامه اجرا میشه دراور به خوبی اجرا میشه و همه چیز اوکی هستش(فرگمنت ها به خوبی replace میشن و مشکلی نیست) داخل یه اکتیویتی دیگه هم که میرم باز همه چی اوکی اما اگه داخل اکتیویتی برم روی نویگیشن و یکی از فرگمنت ها را لود کنم دیگه اون اکتیویتی جاری بسته نمیشه و محتوا روی هم نمایش داده میشه .

کسی راهکاری به ذهنش میرسه؟سپاسگزارم از همه دوستان

mehrdad85
جمعه 24 خرداد 1398, 11:03 صبح
سلام مجدد

واقعا کسی تا بحال به این مشکل برنخورده؟یا شاید من از راهکار مبتدیانه ای استفاده کردم؟همه چیز خوب پیش میرفت و من اتفاقی متوجه این قضیه شدم.
یعنی اگر ما drawer layout را با فرگمنت ها استفاده کنیم دیگه داخل اپلیکیشن مجاز نیستیم از ترکیب اکتیویتی و دراور همزمان استفاده کنیم؟باید حتما فرگمنت و دراور استفاده کنیم که فرگمنت ها امکان جابجا شدن داشته باشن و اگه اکتیویتی بزاریم دیگه این جابجایی را نخواهیم داشت؟
لطفا نظر بدید که اگر کار اشتباهی کردم اصلاح کنم.

سپاس

farhad_shiri_ex
جمعه 31 خرداد 1398, 10:28 صبح
سلام دوستان
به یه مشکل عجیب غریب برخوردم که شاید چون من سر در نمیارم برام انقدر عجیب هستش
ممنون میشم از دوستان اگه کسی میتونه راهنمایی کنه
من داخل اپلیکیشن یه اکتیویتی ساختم که همه اکتیویتی های دیگه از اون ارث می برن
داخل این اکتیویتی پدر هم با استفاده از فرگمنت ها یه navigation drawer درست کردم . (اگه لازم هستش کد بزارم. از تاپیک های همین جا استفاده کردم . یه drawer layout ساختم و داخل اون هم frame layout و فرگمنت ها را هم جدا ساختم و بعدش داخل یه سوئیچ intent ساختم و بسته به اینکه کدوم گزینه کلیک بشه به فرگمنت مورد نظر هدایت کردم!! )
حالا وقتی برنامه اجرا میشه دراور به خوبی اجرا میشه و همه چیز اوکی هستش(فرگمنت ها به خوبی replace میشن و مشکلی نیست) داخل یه اکتیویتی دیگه هم که میرم باز همه چی اوکی اما اگه داخل اکتیویتی برم روی نویگیشن و یکی از فرگمنت ها را لود کنم دیگه اون اکتیویتی جاری بسته نمیشه و محتوا روی هم نمایش داده میشه .

کسی راهکاری به ذهنش میرسه؟سپاسگزارم از همه دوستان

با سلام
دوست عزیز لطفا قسمتی از سورسی که ذکر کردید را قرار بدید!
و برای واضح تر شدن توضیحاتی که دادید لطفا از قسمتی که دچار اشکال هست یک اسکرین شات قرار بدید.
معمولا وقتی شما یک موضوع را مخصوصا در اندروید به این شکل مطرح میکنید برای ذهن خود شما داده های مناسب از نوع چالش وجود داره ولی برای من مخاطب سوال قطعا برای شفاف تر شدن بهتره که هم سورس کدتون را قرار بدید وهم اسکرین شاتی از موضوع قرار بدید که در حل مشکل خیلی کمک میکنه در غیر اینصورت متوجه شدن مشکل شما صرفا با دو خط توضیح به طور کامل میسر نمیشه!
البته این موردی که عرض کردم برای مشکل هایی که ژنریک هستند و راه حل های مشخصی هم دارند با توضیح در خیلی موارد میتوان رفع اشکال کرد ولی وقتی اشکال ژنریکی نباشه و بسته به شرایط طراحی شما باشه قضیه متفاوت خواهد بود.