PDA

View Full Version : مشکل در اتصال به دیتا بیس به اشتراک گذاشته شده

forozeshfard
دوشنبه 15 آبان 1385, 15:33 عصر
با سلام
من یک برنامه با vb.net نوشته ام که می خواهم این برنامه را دریک محیط که 4 تا کامپیو تر دارد که با هم شبکه هستند نصب کنم .
مشکل من اینجا است که setup برنامه را روی 4 کامپیو تر نصب می کنم و در کانکشن برنامه ام اسم آن کامپیو تری را داده ام که دیتا بیس من روی آن نصب است اما فقط همان کامپیو تر که دیتا بیس روی آن است می تواند اتصال بر قرار کند و دیگر کامپیو تر ها نمی توانند و error می دهند .
حال خواهشمندم راهنمایی بفرمایید که مشکل کجاست .
با سپاس فراوان

مهدی نان شکری
دوشنبه 15 آبان 1385, 16:20 عصر
با چه Connection String ای می خواهید به دیتا بیس کانکت بشید.
من فکر میکنم اگه در SQL Server یک یوزر تعریف کنید و در CS با اون کانکت بشید مشکلتون حل بشه. منظورم اینه که CS تون Trust نباشه.

forozeshfard
دوشنبه 15 آبان 1385, 16:46 عصر
سلام متشکرم از توجه جنابعالی
منظورتان از چه connection string را درک نمی کنم ممنون می شوم اگر توضیحتان را تکمیل کنید و مثال بزنید

sarvestan
دوشنبه 15 آبان 1385, 16:48 عصر
بررسی کنید در مسیر ارتباطی بین کامپیوتر ها از فایروال استفاده شده است یا نه؟

مهدی نان شکری
دوشنبه 15 آبان 1385, 16:59 عصر
دوست من ، شما نباید به وسیله Windows authenticate به SQL Server متصل بشید. و برای این کار باید در CS تون حتما نام یوزر و کلمه عبور را ذکر کنید .

Password= Password ;Persist Security Info=True;User ID= UserName ;Initial Catalog= DatabaseName ;Data Source= ServerName

forozeshfard
سه شنبه 16 آبان 1385, 16:12 عصر
با عرض سلام خدمت شما NanSHEKARI
ضمن تشکر از شما
احتراما به استحضار می رسانم که دستورات شما را اجرا کردم باز هم error می گیرد و متن خطا این است sqlserver وجود ندارد یا غیر قابل دسترسی است .
ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید
با سپساس

rezaei manesh
سه شنبه 16 آبان 1385, 18:02 عصر
من یک فایل رو که قبلا از همین جا dl بودم و الان ادرس اونو پیدا نکردم دوباره می زارم که طریقه نصب درست sql رو نشون می ده
خیلی از اشکالات نتیجه بد نصب کردن SQL هست

Imports System.Data.SqlClient
Module All_FuncTions
Function GetConnection(Optional ByVal SrvName As String = "MyServername", Optional ByVal DbName As String = "MYDatabaseName") As SqlConnection
Dim cn As SqlConnection
Dim conectionstring As String
Try
If conectionstring = "" Then
conectionstring = "workstation id='" & SrvName & "';packet size=4096;integrated security=SSPI;data source='" & SrvName & "' ;persist security info=False;initial catalog= '" & DbName & "'"
End If
cn = New SqlConnection(conectionstring)
cn.Open()
GetConnection = cn
'MsgBox("ارتباط با سرور برقرار شد")
Catch
MsgBox("ارتباط با سرور برقرار نشد")
End Try
End Function

End Module

اینم تکه کد آقای SARAMI در این پست
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=55536&page=2
فکر می کنم مشکلت حل بشه

mostafa_leman
سه شنبه 16 آبان 1385, 23:20 عصر
Security Center ویندوز را غیر فعال کنید مشکلتون حل میشه

مهدی نان شکری
چهارشنبه 17 آبان 1385, 14:55 عصر
با عرض سلام خدمت شما NanSHEKARI
ضمن تشکر از شما
احتراما به استحضار می رسانم که دستورات شما را اجرا کردم باز هم error می گیرد و متن خطا این است sqlserver وجود ندارد یا غیر قابل دسترسی است .
ممنون می شوم اگر راهنمایی کنید
با سپساس

با سلام
من با دوستمون که فرموده بودن بسیاری از مشکلات نتیجه بد نصب SQL Server هست موافقم.
در ضمن فرض رو هم بر این می گیرم که فایروال شما مانع وصل شدن به سرور نمی شه و همچنین شبکتون هم درست کار میکنه.
کدی که من نوشته بودم Connection String هست که برای استفاده از اون باید به جای ServerName ، نام کامپیوتر سرور ، و به جای DatabaseName ، نام پایگاه داده ، و به جای UserName و Password هم نام کاربری و کلمه عبوری که در SQLServer ایجاد کردید و همچنین مجوز کار با جداول دیتابیستون رو بهش دادید رو قرار میدید.

forozeshfard
چهارشنبه 17 آبان 1385, 22:56 عصر
با عرض سلام و تشکر خدمت شما (NanShekari)
متشکرم از راهنمایی کامل شما - خوشبختانه با راهنمایها یتان شما مشکلم حل شد .
با سپاس
فروزش فرد

linux
پنج شنبه 18 آبان 1385, 20:11 عصر
بر روی کلاینتها sqlserver cilent driver را نصب کنید