PDA

View Full Version : تنظیمات فضای کد برنامه ویژال استادیو

ehsanrastgoo
شنبه 01 تیر 1398, 16:11 عصر
با سلام خدمت بچه های گل
راستش مدتیه با برنامه ویژوال استادیوم که 2019 هست مشکل دارم مشکلم خیلی پیش پا افتادست ولی نمیدونم باید از کجا حلش کنم

دوستان همونجوری که استحضار دارن وقتی که در فضای کد نویسی اول هر کد را میزنیم به صورت اتوماتیک یک کشو باز میشه و لیستی از کدهایی که اول آنها مشابه به کاراکتری است که نوشته اید را نشان میدهد و اولین پیشنهاد هم به صورت هایلایت و انتخاب است که اگر بعد از آن مثلا پرانتز یا سیمی کالن بزنی همان کدی که در لیست است به صورت کامل نوشته میشود و در ادامه پرانتز را اضافه میکند
این حالتی که عرض کردم حالت دیفالت هست ولی مدتیه که نمیدونم کدوم دکمه رو زدم که بعد از این که اول کد نوشته میشود همان لیست کشویی باز میشود و کد پیشنهادی هم به صورت درست دور آن خط است ولی انتخاب و هایلایت نیست که که اگر بعد از آن مثلا پرانتز گذاشته شود کلمه انتخابی را نمینویسد و کد تا همانجایی که خود به صورت دستی نوشته ای میماند و اگر بخاهیم که آن کد انتخابی که دورش خط است اضافه شود باید یه فلاش چایین چیزی بزنی که به صورت هایلایت در بیاید و انتخاب کامل شود که بعد از این کار با زدن کاراکتر دیگه آن کد به صورت کامل نوشته میشود

البته بنده چند بار هم جستجو کردم که تنظیمات برنامه را به حالت دیفالت برگردانم که همچین گذینه ای رو پیدا نکردم

لطفا اگه کسی از دوستان تجربه این کار رو داره و میداند که مشکل من کجاست ممنون میشم که بگه با تشکر از عزیزان

alexmcse
شنبه 01 تیر 1398, 17:47 عصر
برنامه vs 2019 رو ریپیر کنید
عکس زیر
ریشارپر 2019 رو نصب کنید راحتر است

ehsanrastgoo
شنبه 01 تیر 1398, 18:11 عصر
مرسی عزیز از راهنمائئت ... راستش یکی از اساتید گفت که اگه میخاید خوب سی شارپ یاد بگیرید تا زمانی که خوب یاد نگرفتید از رشارپر استفاده نگنید وگرنه خودم از خدامه که زود تر برنامه بنویسم چون الان یه پروژه حسابداری ساده برای یه مغازه برداشتم خیلی داره وقتمو میگیره ممنونم عزیز

mr.sirwan
شنبه 01 تیر 1398, 21:03 عصر
مدتیه که نمیدونم کدوم دکمه رو زدم که بعد از این که اول کد نوشته میشود همان لیست کشویی باز میشود و کد پیشنهادی هم به صورت درست دور آن خط است ولی انتخاب و هایلایت نیست که که اگر بعد از آن مثلا پرانتز گذاشته شود کلمه انتخابی را نمینویسد و کد تا همانجایی که خود به صورت دستی نوشته ای میماند و اگر بخاهیم که آن کد انتخابی که دورش خط است اضافه شود باید یه فلاش چایین چیزی بزنی که به صورت هایلایت در بیاید و انتخاب کامل شود که بعد از این کار با زدن کاراکتر دیگه آن کد به صورت کامل نوشته میشود

البته بنده چند بار هم جستجو کردم که تنظیمات برنامه را به حالت دیفالت برگردانم که همچین گذینه ای رو پیدا نکردم

لطفا اگه کسی از دوستان تجربه این کار رو داره و میداند که مشکل من کجاست ممنون میشم که بگه با تشکر از عزیزان

کلیدهای ترکیبی Alt+Ctrl+Space رو بزن درست میشه

mmbguide
شنبه 01 تیر 1398, 21:05 عصر
سلام

نظر من اینه که دانش برنامه نویسی رو باید درست یاد گرفت. ولی به نظر من نباید وقت برای مسائل ساده گذاشت و بهتره متمرکز روی ایده ها و سازوکار برنامه باشی. نرم افزار رشارپر برنامه نویس نیست بلکه در دسترسی به کدها و پارامترها و... در برنامه نویسی میتونه کمکت کنه که در وقت صرفه جویی کنی.

البته خود من از هیچ افزونه ای استفاده نمیکنم و گزینه های Option Explicit = On و Option Strict =On و همچنین Option Infer = off تا خودم مجبور باشم دقیقا چه تبدیلاتی باید انجام بشه و کمک بسیار زیاد به من کرد تا یاد بگیرم چطور پارامترها و متغیرها را تعریف و تبدیل کنم و به گمانم کمک خوبی بران بود.

حالا اگر مفاهیم رو خوب درک کردی دیگه نیازی نیست وقت واسه جزئیات بذاری و از افزونه های کاربردی استفاده کن تا کارت سریعتر انجام بشه.