PDA

View Full Version : عدم نمایش dll هاي نصب شده در سی شارپ در پوشه bin

ELI994
پنج شنبه 30 خرداد 1398, 12:59 عصر
با سلام من یه برنامه نوشتم میخولم exe رو روی یه کامپیوتر دیگه بزارم و اجرا کنم ولی اجرا نمیشه . فایل رو به همراه dll هاش و report ها و دو فایل تکست که توی یکی نام دیتابیس و اون یکی نام سرور هست رو داخل یه پوشه توی کامپیوتر مقصد گذاشتم و دیتابیس رو هم اتچ کردم ولی اجرا نمیشه . بنظرتون چرا نمیشه ؟

hamid_hr
پنج شنبه 30 خرداد 1398, 13:52 عصر
سلام
خطا میده؟ متن خطا رو بزارید

ELI994
جمعه 31 خرداد 1398, 12:32 عصر
سلام
خطا میده؟ متن خطا رو بزارید

چرا پیغام زیر رو میده
windows form application stop working

Mahmoud Zaad
شنبه 01 تیر 1398, 14:23 عصر
سلام
این مشکل می تونه مربوط به
- کانکشن استرینگ و برقرار نشدن ارتباط با دیتابیس
- رجیستر نبودن dllها یا سرویسی یا dllی که گزارش ها رو اجرا می کنه
- خطا در اجرای کدهایی که در شروع به کار نرم افزار نوشته شده
- نبودن یک یا چند فایل وابسته
- و ... باشه.
شما باید موارد بالا بویژه اولین توابع یا اولین کدهایی که در شروع به کار نرم افزار استفاده شده رو به دقت بررسی کنید. ضمنا در کدنویسی، خطاها رو با استفاده از try catch مدیریت کنید. هر چند بعضی مواقع حتی با وجود try catch باز هم خطایی که نوشتید داده میشه.

mr.sirwan
شنبه 01 تیر 1398, 21:04 عصر
سلام
- و ... باشه.
شما باید موارد بالا بویژه اولین توابع یا اولین کدهایی که در شروع به کار نرم افزار استفاده شده رو به دقت بررسی کنید. ضمنا در کدنویسی، خطاها رو با استفاده از try catch مدیریت کنید. هر چند بعضی مواقع حتی با وجود try catch باز هم خطایی که نوشتید داده میشه.

و نصب نبودن نسخه دات نت فریمورکی که نرم افزار باهاش نوشته شده

ELI994
دوشنبه 03 تیر 1398, 11:14 صبح
سلام
- و ... باشه.

سلام .ممنون بابت پاسخگویی .
مشکل رو تا حدودی پیدا کردم مربوط به dll هاست . من از تلریک توی فرمهام استفاده کردم و برنامه dll های مربوط به تلریک رو توی پوشه bin نمیندازه و به هنگام ایجاد فایل exe هم تو پوشه مربوطه اضافه نمیشه به همین خاطر اجرا نمیشه .
یه سوال دیگه نسخه دات نت باید با دانت مورد اسفاده توی برنامه یکی باشه یا بالاتر هم باشه میشه ؟

ELI994
سه شنبه 04 تیر 1398, 10:43 صبح
سلام
من fastreport , تلريك رو روی سیستمم نصب کردم ولی تو پوشه bin پیش exe نمياره ز البته بگم add refrence هم كرىم
150394150395
عكس پوشه bin و refrence روه هم گذاشتم
ایراد کار من کجاست . اضافه نشدن dll ها باعث ميشه وقتي exe رو روي كامپیوتر دیگه میزارم پیغام خطای dll ميده

rezayeman
سه شنبه 04 تیر 1398, 13:22 عصر
سلام
من fastreport , تلريك رو روی سیستمم نصب کردم ولی تو پوشه bin پیش exe نمياره ز البته بگم add refrence هم كرىم
150394150395
عكس پوشه bin و refrence روه هم گذاشتم
ایراد کار من کجاست . اضافه نشدن dll ها باعث ميشه وقتي exe رو روي كامپیوتر دیگه میزارم پیغام خطای dll ميده

بعضی از dll ها که بعد از نصب به سیستم اضافه میشن توی bin نمیان. موقعی که فولدر برنامه می خوای جای دیگه کپی کنی خودت دستی dll های لازم رو توی فولدر debug کپی کن. معمولا dll ها یا توی system32 یا prpgramfile کپی میشن.

محمد رضا فاتحی
سه شنبه 04 تیر 1398, 13:47 عصر
گزینه copy localرو از منوی peoperties فعال کنید

ELI994
چهارشنبه 05 تیر 1398, 07:31 صبح
گزینه copy localرو از منوی peoperties فعال کنید

سلام مرسی که به سوالاتم توجه کردین
هر دو روش گفته شده رو امتحان کردم گزینه copy local رو پیدا نکردم و دنبال dll ها توی system32, program گشتم اونجا نداره . لطفا بگید چیکا کنم ؟
البته توی قسمت publish یه قسمت advanced پیدا کردم که حین پابلیش dll ها رو add میکنه ولی پوشه گزارشات رو برنمیداره

hamid_hr
چهارشنبه 05 تیر 1398, 07:56 صبح
توی محیط ویژوال استدیو روی dll ها راست کلیک بهد properties رو بزن. اونجا باید copy local باشه

ELI994
چهارشنبه 05 تیر 1398, 08:51 صبح
توی محیط ویژوال استدیو روی dll ها راست کلیک بهد properties رو بزن. اونجا باید copy local باشه
خیلی ممنون حل شد