PDA

View Full Version : سوال: خواندن فایل PDF

arash_brznd
شنبه 08 تیر 1398, 12:26 عصر
سلام.

من دارم روی یک اسکریپت کار میکنم که کاربر مدیر در اون، یک فایل PDF چند صفحه ای رو آپلود میکنه.
1- سیستم باید در ابتدا بیاد اون فایل چند صفحه ای رو به چندین فایل تک صفحه ای تبدیل کنه.
2- در ادامه این سیستم باید هر کدوم از این فایل های تفکیک شده رو بخونه و بر اساس کدی که در ابتدای هر صفحه وجود داره، یک صفحه رو به کاربر مربوطه نمایش بده.

برای حالت اول کتابخونه های مختلفی پیدا کردم که البته هنوز هیچ کدوم رو امتحان نکردم. البته فکر هم نمیکنم دردسر ساز بشه و احتمال خیلی زیاد خیلی راحت انجام خواهد شد.
اما مسئله اصلی مرحله دوم هست که نیاز به کتابخونه ای دارم که بتونه یک فایل UTF-8 رو بخونه و با خوندن و پیدا کردن کاراکتر های فارسی مشکلی نداشته باشه. البته ناگفته نمونه که در این سیستم، یک متغیر به صورت داینامیک (ID کاربر) مقداردهی میشه و کتابخونه مورد بحث باید بتونه اون متغیر رو در فایل جستجو کنه و اگر پیدا کرد، مثلا یک مقدار رو برگردونه.

اگر شما تجربه کار روی چنین حالتی رو دارید، یا کتابخونه ای رو میشناسید که بتونه مرحله دوم رو خیلی خوب هندل کنه، لطفاً نام کتابخونه رو اعلام کنید تا بتونم نگاهی بندازم.

ممنون