PDA

View Full Version : انتقال نرم افزار به خارج از کشور

mmbguide
شنبه 08 تیر 1398, 14:22 عصر
باسلام

نمیدونم تو کدوم تالار باید سوالم رو مطرح میکردم و از مدیر محترم گروه میخوام در صورت نیاز لطف کنند و انتقال بدند. تشکر

سوالم یه بحث کلی هستش. خب مطابق معمول و در قدم اول ویندوزی که نصب کردم کرک شده هستش. نسخه Visual Studio و SQL Server هم همینطور و در انتها از کامپوننت DevExpress و StimulReport کرک شده تو برنامم استفاده کردم. حالا میخوام برنامه رو به یک شرکت خارجی ببرم و در آنجا پرزنت کنم. به نظرتون به حبس ابد محکوم میشم؟ آیا باید تمام محتویات نرم افزاری من قانونی باشند؟

البته چیزی که به ذهنم میرسه اینه که در چنین مواقعی تمام برنامه ها رو بدون کرک و نسخه Trial نصب کنم و بعد لپ تاپم رو ببرم بیرون از ایران شاید بتونم مدعی باشم که نسخه آزمایشی هستش و....

ممنون اگر دوستان اطلاعاتی دارند در اختیارم قرار بدند

mmbguide
شنبه 08 تیر 1398, 14:33 عصر
البته لینک زیر رو پیدا کردم. متاسفانه نمیتونم تاپیک تکراری رو حذف کنم...

http://barnamenevis.org/showthread.php?421889-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D9%81%D9%84-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%9F

davidrobert
شنبه 08 تیر 1398, 22:19 عصر
باسلام

نمیدونم تو کدوم تالار باید سوالم رو مطرح میکردم و از مدیر محترم گروه میخوام در صورت نیاز لطف کنند و انتقال بدند. تشکر

سوالم یه بحث کلی هستش. خب مطابق معمول و در قدم اول ویندوزی که نصب کردم کرک شده هستش. نسخه Visual Studio و SQL Server هم همینطور و در انتها از کامپوننت DevExpress و StimulReport کرک شده تو برنامم استفاده کردم. حالا میخوام برنامه رو به یک شرکت خارجی ببرم و در آنجا پرزنت کنم. به نظرتون به حبس ابد محکوم میشم؟ آیا باید تمام محتویات نرم افزاری من قانونی باشند؟

البته چیزی که به ذهنم میرسه اینه که در چنین مواقعی تمام برنامه ها رو بدون کرک و نسخه Trial نصب کنم و بعد لپ تاپم رو ببرم بیرون از ایران شاید بتونم مدعی باشم که نسخه آزمایشی هستش و....

یکی از دوستان که آشناشون در آمریکا زندگی میکرد موقع امدن ایران به دوستش گفت لپ تاپ خانه اش برداره و اماده کنه و همین طور ویندوز روش نصب کنه وقتی ایران امد با بقیه وسایل ها جمع کنه از ایران بره و دوستش هم لپ تاپ برداشت و ویندوز کرک شده ریخت روی سیستم و وقتی از ایران طرف رفت آمریکا و اونجا لپ تاپ روشن کرد ردش رو زدن با اینترنت و طرف جریمه کردن و هم جریمه داد و هم ویندوز اورجینال خرید و نصب کرد این خبر نه تایید میکنم و نه تکذیب از یک دوست که یاد نمیاد کی بود خیلی وقت پیش شنیدم ولی اونور همه چیز قانونی هستشو باید مراقب باشی ممکن برنامه خودت قانونی باشه چون خودت نوشتی ولی برنامه که ازشون استفاده میکنید و یا حتی ویندوز ممکن دردسر ساز بشه برات چون اونور سیستم دست خودشون و متوجه میشن ولی اینور قانون کپی رایت رعایت نمیشه نمیشه حرفی زد چون پیگیری نیست بابتش

NasimBamdad
یک شنبه 09 تیر 1398, 08:46 صبح
Call Back های زیادی روی نرم افزار های معروف وجود داره ، از ویندوز گرفته تا Adobe PS و Office و ... همین الان هم آلارم برای ماکروسافت و بقیه شرکت ها میره ، و میدونن کی از ویندوز کرکی و ... استفاده می کنه ، اما چون Location برای کشوریه که از نظر Copy Right قانون اجرایی نداره ، پس کاری از دستشون بر نمیاد. ولی زمانی که Location تغییر کنه سریع شناسایی میشه.

روی ایران و کشور های این چینین حساس هستند و احتمال بسیار میگن لبتاب رو روشن کن و بررسی میشه از طریق پلیس فرودگاه و اداره مهاجرت. به نظرم شما یه لینوکس Ubunto نصب کن و برنامه های لایسنس دار رو پاک کن .

بعدا Windows نصب کن نسخه Trial و اقدام به فعال سازی کن ، و بعدش میتونی با فایر وال دسترسی اون برنامه های حساس ات رو ببندی که کال بک نشه. در کل کسی که میره آمریکا سطح مالیش به حدی میرسه که لایسنس دار بگیره.

barnamenevisjavan
یک شنبه 09 تیر 1398, 09:17 صبح
باسلام

برای همشون راه حل هستش، اینکه ویندوز کرکی بزنی و فردا بیان جلو در خونت بگیرن همچین چیزی نمیشه (با این حساب اونوقت همه رو باید تو اروپا و امریکا بندازن زندان بلاخره کرک رو همین افراد توسعه میدن) ولی ممکنه اگه کسی از مراجع دولتی و... سیستمت رو چک کنه و متوجه بشه کرکی هست برات دردسر بشه/
برای ویژوال استودیو میتونی از نسخه community استفاده کنی که کاملا رایگانه و هیچ مشکلی نداره، برای Devexpress هم میتونی از نسخه تریالش استفاده کنی، کرک این کامپوننت هم در واقع زمان تریال رو زیاد میکنه سایر کامپوننت ها هم ممکنه نسخه رایگان داشته باشن برای ویندوز هم میتونی از دیجیتال لایسنس استفاده کنی که قانونی هستش و مشکلی نداره/
اگه شما یه برنامه با این ابزارها بنویسی و سود خوبی کاسب بشی، ممکنه یکی از این شرکت ها بیاد بگه این محصول ماله منه چون از ابزار من استفاده شده و شما پولشو ندادی واسه همین اونور روی لایسنس زیاد مانور میدن سریال سیلیکون ولی رو ببین نکات خوبی داره/

mmbguide
یک شنبه 09 تیر 1398, 20:39 عصر
مرسی از نظر دوستان