PDA

View Full Version : فایل bat

محمد رضا بهبودی
پنج شنبه 13 تیر 1398, 08:55 صبح
با سلام و احترام
لطفا اساتید محترم راهنمائی بفرمایند که چگونه می توان یک فایل با پسوند bat را از درون برنامه اکسس اجرا کرد . من یک فایل batدارم که در خارج از برنامه اکسس کاملا به طور صحیح کار می کند ولی زمانیکه از درون برنامه اکسس با دستور FollowHyperlink آنرا اجرا می کنم هیچ اتفاقی نمی افتد .

amirzazadeh
پنج شنبه 13 تیر 1398, 19:50 عصر
سلام
از دستور shell استفاده كنيد مثال:

Shell "c:\run.bat"

محمد رضا بهبودی
جمعه 14 تیر 1398, 09:38 صبح
با سلام و احترام
استاد گرامی ممنون از راهنمایی شما
ولی از دستور shell هم که استفاده می کنم هیچ اتفاقی نمی افتاد ولی در خارج از برنامه فایل batبه درستی کار می کند لطفاً راهنمایی بفرمایید

محمد رضا بهبودی
شنبه 15 تیر 1398, 07:35 صبح
با سلام و احترام برای روشن شدن بیشتر مشکل نمونه پیوست کردم . لطفا اساتید راهنمائی بفرمایند . ممنون

amirzazadeh
شنبه 15 تیر 1398, 13:05 عصر
سلام
فايل رو مجددا ارسال كنيد من نتونستم دانلود كنم.فقط توجه داشته باشيد كه دستور shell بايد قبل از بسته شدن برنامه اجرا بشه.

mohammadsaleh
شنبه 15 تیر 1398, 15:48 عصر
با کد زیر فولدرتون رو زیپ کنید. فایل bat لازم نیست

Shell ("C:\Program Files\WinRAR\WinRAR.exe a -ep1 D:\test.zip D:\TEST\*")

محمد رضا بهبودی
یک شنبه 16 تیر 1398, 07:29 صبح
با سلام و احترام
ممنون از پاسخگوئی اساتید محترم
جناب آقای امیر زاده فایل را مجددا خدمت جنابعالی ارسال می کنم لطفا راهنمائی فرمایید

در پاسخ به جناب محمد صالح ضمن تشکر از ایشان،باید عرض کنم که دستور فوق یک فولدر مشخص را زیپ می کند ولی فایل بت ارسالی کنار هر دیتابیسی که قرار می گیرد می تواند آن دیتا بیس را به همراه کلیه فایلهای موجود در آن فولدر زیپ کند که این موضوع برای بکآپ گیری اهمیت دارد .البته شاید من اشتباه می کنم اگر راهی دارد لطفا راهنمائی فرمائید ضمنا در صورت امکان درخصوص نحوه آدرس دهی در کد فوق نیز توضیح بفرمائید که چگونه می توان از دستور current project.path استفاده نمود . ممنون

محمد رضا بهبودی
دوشنبه 17 تیر 1398, 06:55 صبح
لطفا اساتید محترم راهنمائی بفرمایند . ممنون

amirzazadeh
دوشنبه 17 تیر 1398, 17:28 عصر
سلام
من مجددا نتونستم فايلتون رو ببينم ولي احساس مي كنم مشكل شما مربوط به زمان اجراي بچ فايل باشه من براي اين مشكل يك خط كد اضافي به بچ فايل اضافه مي كنم تا زمان كافي براي بستن برنامه و شروع عمليات كپي وزيپ رو به دست بيارم به عنوان نمونه ميتونيد از اين كد استفاده كنيد:

@echo off
ping 192.168.1.1
كد مورد نظر شما

خط دوم مربوط به پينگ يك سايت فرضي صرفا چند ثانيه زمان براي شما ميخره تا برنامه اكسس بسته بشه و بچ فايل امكان اجرا رو داشته باشه.
اگر موفق نشديد متن بچ فايل و كد مربوط به اجراي بچ فايل از داخل برنامه اكسس رو اپلود كنيد.

محمد رضا بهبودی
سه شنبه 18 تیر 1398, 08:10 صبح
با سلام و احترام
ضمن عرض تشکر و سپاس از پاسخگوئی شما ،استاد گرامی من این دوخط کد را به اول فایل بت اضافه کرد بازهم مثل قبل فایل بت در خارج از برنامه به درستی کار می کند ولی در محیط برنامه در مسیر داکیومنت فایل زیپ از محتوای داکیونت ایجاد می کند . من نمی دانم آدرس داکیومنت را از کجا می آورد و لی در محیط خارج برنامه از فایلهای کنار خود فایل زیپ درست می کند .
منظور من این است که اگر فایل را در خارج از محیط و در کنار فایل اصلی دیتا بیس اجرا کنیم به درستی در همان مسیر برنامه یک فایل زیپ از دیتا بیس و متعلقات آن درست می کند ولی وقتی همین فایل را با دستور شل و یا هایپر لینک از درون برنامه اجرا می کنیم یک فایل زیپ از محتویات مای داکیومنت در داکیومنت ایجاد می کند . لطفا راهنمائی بفرمایید .
ضمنا یکبار دیگر فایلها را به صورت جدا از هم برای جنابعالی ارسال می کنم فقط لطفا هر دو فایل در کنار هم قرار داشته باشند .ممنون

محمد رضا بهبودی
چهارشنبه 19 تیر 1398, 07:58 صبح
اساتید محترم لطفا راهنمائی بفرمائید . ممنون

محمد رضا بهبودی
شنبه 22 تیر 1398, 07:56 صبح
با سلام و احترام
لطفا اساتید محترم راهنمائی فرمایند

محمد رضا بهبودی
دوشنبه 24 تیر 1398, 09:23 صبح
با سلام و احترام
واقعا این موضوع راهی ندارد؟

محمد رضا بهبودی
چهارشنبه 26 تیر 1398, 14:19 عصر
لطفا کمک کنید

amirzazadeh
چهارشنبه 26 تیر 1398, 19:47 عصر
با سلام
لطفا اين تاپيك رو مطالعه بفرماييد.
http://barnamenevis.org/showthread.php?326539-نمونه-ای-مطمئن-جهت-بک-آپ-گیری-و-ریستوری-جداول-اکسس&highlight=پشتيبان

محمد رضا بهبودی
پنج شنبه 27 تیر 1398, 20:08 عصر
سلام و احترام
استاد گر امی ممنون از راهنمائی شمااز طریق لینک معرفی شده جنابعالی مشکل پشتیبان گیری را حل کردم .ولی مشکل فایل bat حل نشد . ممنون