PDA

View Full Version : کویری جهت بدست اوردن موجودی

bhd2013
پنج شنبه 13 تیر 1398, 10:43 صبح
سلام دوستان

150430 فرمول شکل فوق را چطوری در کویری اکسس میشه پیاده کرد؟ البته به بهینه ترین حالت ممکن

rostamani68
پنج شنبه 13 تیر 1398, 11:01 صبح
سلام دوست عزیز خوب تو اکسس هم مثل همین چارت باید چند فیلد رو برسی کنین کد کالا. موجودی اولیه. مقدار فروش کالا. مقدار خرید کالا و در خروجی نشون بده
اموزش: البته باید تا حد مقدماتی و نیم متوسط اکسس رو بلد باشین که بتونین نوشته های منو درک و پیاده سازی کنین
یه کویری خام بساز و جدول کالا و فرم یا جدول فاکتورتم توش ادد کن
و فیلد های مورد نظرتو انتخواب کن و اجراش کن .بعد میتونی فیلترش کنی که اونی که میخوای رو نشون بده

bhd2013
پنج شنبه 13 تیر 1398, 15:24 عصر
سلام دوست عزیز خوب تو اکسس هم مثل همین چارت باید چند فیلد رو برسی کنین کد کالا. موجودی اولیه. مقدار فروش کالا. مقدار خرید کالا و در خروجی نشون بده
اموزش: البته باید تا حد مقدماتی و نیم متوسط اکسس رو بلد باشین که بتونین نوشته های منو درک و پیاده سازی کنین
یه کویری خام بساز و جدول کالا و فرم یا جدول فاکتورتم توش ادد کن
و فیلد های مورد نظرتو انتخواب کن و اجراش کن .بعد میتونی فیلترش کنی که اونی که میخوای رو نشون بده

سلام
دوست عزیز اینا را بلد هستم. من برنامه انبارداری نوشتم یک ایرادی که هست زمانی که کاربر بخواد یک سند انبار را وایرایش کرده و مقدار وارده یا صادره رانرا تغییر میدهد ممکن است این عمل باعث بشه موجودی اون کالا در یک بازه ای زمانی و یا کالا منفی بشود
تصویر زیر را ببینید

150431

rostamani68
پنج شنبه 13 تیر 1398, 18:29 عصر
از شرط دستوری استفاده کن
تو رویداد ان چنج(one change) کالات یه کد بنویس که وقتی مقدارش کوچیکتر از 0 شد یه پیام هشدار برات بیاد.
یا تو رویداد ان افتر صادره از برنامت کدی بنویس که بعد از خروج از ان فید بیاد کد بالارو برسی کنه
البته شما تو بخش اکسس این سوال رو پرسیدین که برنامه شما اکسل میباشد ولی درسته بیشتر کدهاش به هم میخوره .

bhd2013
پنج شنبه 13 تیر 1398, 18:57 عصر
منظورم رانتونستم برسونم

برنامه اکسس هست

تصویر ارسالی فقط مثال بود تو محیط اکسل

rostamani68
پنج شنبه 13 تیر 1398, 22:19 عصر
اها خوب دوست عزیز برنامتو برام بفرست .درستش کنم برات بفرستم.

Ali_Fallah
جمعه 14 تیر 1398, 14:45 عصر
******* **

bhd2013
یک شنبه 16 تیر 1398, 11:20 صبح
******* **

???!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sadegh1944
یک شنبه 16 تیر 1398, 15:33 عصر
سلام دوستان

150430 فرمول شکل فوق را چطوری در کویری اکسس میشه پیاده کرد؟ البته به بهینه ترین حالت ممکن

ا سلام

1- حتما تو جدول یک فیلد منحصر بفرد از نوع Auto Number مثلا [ID] و یک فیلد تاریخ بصورت 8 رقمی [Tarikh] داشته باشید. شامل فیلدها وارده و صادره و حتما نام به انگلیسی باشه. فیلد موجودی رو در کوئری بسازید.
2- یک کوئری از جدول کالا با فیلتر کد کالابسازید شامل فیلدهای id و تاریخ وارده و صادره ، بهتره یک فیلد ترکیبی [ID] & [Tarikh] با فرمت تعداد کارکتر یکسان برای همه رکوردها داشته باشید. البته از ID هم میشه به تنهایی استفاده کرد ولی اگه اولش تاریخ باشه شما اگه واریزیهای رو جلو عقب ثبت کنید در موقع sort کردن به ترتیب تاریخ مرتب میشه.
3-در کوئری یک فیلد موجودی بصورت زیر بسازید:
Movjodi:(Dsum("varede-sadere");"queryName";"id<= " & [id])
بجای id میتونید از فیلد ترکیبی Id_Tarikh طبق بند 2 که گفتم استفاده کنید
4-اگه درست کرده باشید بعد از اجرای کوئری موجودی هر سطر نمایش داده میشه