PDA

View Full Version : خط روی TimePicker

ramjm906563
شنبه 15 تیر 1398, 11:44 صبح
سلام
من یک مشکلی دارم که هر چی تو اینترنت گشتم راه حلش رو پیدا نکردم مشکل اینه که وقتی تو فایل جاوا تایم پیکر معرفی می کنم مثل زیر :
private TimePicker tp1;
اندروید استودیو روی عبارت TimePicker یک خط میکشه و متن خطاش هم اینه :
android.widget.TimePicker' is deprecated' Inspection info: This inspection reports where deprecated code is used in the specified inspection scope.
و minsdk پروؤه من هم 17 هست و targetsdk برابر 28
ممنون میشم کمکم کنید

farhad_shiri_ex
شنبه 15 تیر 1398, 13:25 عصر
سلام
من یک مشکلی دارم که هر چی تو اینترنت گشتم راه حلش رو پیدا نکردم مشکل اینه که وقتی تو فایل جاوا تایم پیکر معرفی می کنم مثل زیر :
private TimePicker tp1;
اندروید استودیو روی عبارت TimePicker یک خط میکشه و متن خطاش هم اینه :
android.widget.TimePicker' is deprecated' Inspection info: This inspection reports where deprecated code is used in the specified inspection scope.
و minsdk پروؤه من هم 17 هست و targetsdk برابر 28
ممنون میشم کمکم کنید

این پیغام یعنی این ویجت که در حال استفاده هستید منسوخ شده در صورتی که برنامه تون دریک گوشی با اندروید های بالاتر از sdk21 نصب بشه قطعا برنامه کرش میکنه به این علت که در sdk های جدید کلاس این ویجت وجود نداره!
این یکی از مشکل بزرگ و همیشگی اندروید گوگل هست که خیلی باید دقت کنید به این warning ها.
برای رفع اش هم یا باید target sdk را تنزل بدید ویا از یک ویجت جایگزینش استفاده کنید.

ramjm906563
شنبه 15 تیر 1398, 19:56 عصر
دوباره سلام دوست گرامی
از پاسخگویی شما ممنونم
فقط من ویجت جایگزین تایم پیکر رو پیدا نکردم و به سایت developer.android بخش معرفی timepicker هم سر زدم ولی چیزی گیرم نیامد و بعد هم آیا برای رفع مشکل باید به target sdk توجه کنیم یا min sdk و همچنین با پایین آوردن target sdk آیا گوشی های با api بالاتر می توانند از این برنامه ما که target sdk پایین تر دارد بدون مشکل استفاده کنند ؟ آیا پایین آوردن target sdk مشکلی ایجاد نمیکنه؟
لطفا برای پیدا کردن ویجت جایگزین راهنمایی بفرمایید با تشکر

farhad_shiri_ex
سه شنبه 18 تیر 1398, 12:43 عصر
آیا برای رفع مشکل باید به target sdk توجه کنیم یا min sdk

عرض کردم که target sdk را مقدارش را کم کنید مشکلتون رفع میشه

همچنین با پایین آوردن target sdk آیا گوشی های با api بالاتر می توانند از این برنامه ما که target sdk پایین تر دارد بدون مشکل استفاده کنند ؟

بله مشکلی نداره! در SDK های بالاتر می توانید استفاده کنید.

لطفا برای پیدا کردن ویجت جایگزین راهنمایی بفرمایید با تشکر

برای چه کاری میخواهید از این ویجت استفاده کنید اگر درباره کاری که میخواهید انجام بدید توضیح بدید بهتر میشه راهنمایی کرد!

ramjm906563
سه شنبه 18 تیر 1398, 14:22 عصر
ممنون از لطف شما
اما برای چه کاری می خواهم از این ویجت استفاده کنم:

من می خواهم موقعی که هر یک از چهار radiobutton موجود در radiogroup انتخاب شد یک پنجره دیالوگ باز شود که بتوانم زمان را از کاربر بگیرم و برای اعلام هشدار یاد آوری در آن زمان تنظیم شده استفاده کنم و همان طور که قبلا عرض شد با استفاده از TimePickerDialog نمی توانم زمان را بگیرم چون روی TimePicker در متد onTimeSet از onTimeSetListener خط می کشد و خطای مطرح شده را می دهد که منسوخ شده و صفحه هم برای قرار دادن خود TimePicker جا ندارد (به همین دلیل می خواهم از TimePickerDialog استفاده کنم ) و حتی اگر جا هم داشته باشد موقع تعریف TimePicker روی آن خط می کشد.

در ضمن من target sdk را کم کردم و یک بار روی 19 و یک بار روی 26 قرار دادم و امتحان کردم که اندروید استودیو درحالت انتخاب 19 زیر آن خط قرمز کشید و گفته بود که باید 26 یا بالاتر باشد و در حالت انتخاب 26 هم همچنان روی TimePicker از متد onTimeSet خط هست و برنامه را که اجرا می کنم وقتی می خواهم وارد صفحه ای که TimePickerDialog در آن تعریف شده شوم پیام می دهد که برنامه متوقف شده است.

در ضمن یک مشکل دیگر: برنامه من در امولاتور ها از راست به چپ هست و مشکلی ندارد ولی در موبایل خودم که api 22 دارد متن ها برعکس از چپ به راست نمایش داده می شود و مثلا عبارتی که نوشته ام که همه شان فارسی هستند به جای اینکه(مثل متنهای فارسی ) از سمت راست صفحه شروع شود در سمت چپ قرار می گیرد لطفا در این مورد هم راهنمایی بفرمایید در این مورد به لینک زیر مراجعه و به دستوراتش در قسمت لی اوت عمل کردم ولی جواب نگرفتم :

(https://appreview.ir/%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF)
https://appreview.ir/%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%DA%86%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%AD%D8%AA%D9%88%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF