PDA

View Full Version : سوال: Query and , or

habib100
دوشنبه 24 تیر 1398, 15:36 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
دوستان طبق فایل ارسالی میخواهم از کئوری استفاده کنم که داده های مورد نظر (چند داده را باهم ) را با هم و همینطور دو داده با هم یا یک داده دیگر LIKE کند.
ممنون میشم راهنمایی کنید

jaberkipps
سه شنبه 08 مرداد 1398, 15:43 عصر
با سلام
شرطی که گذاشتید می خواهید شامل a و b و c یا g باشد؟
این رو امتحان کن
("In ("a","b","c

habib100
دوشنبه 28 مرداد 1398, 16:55 عصر
سلام
ممنونم ولی جواب نمی دهد طبق فایل نمونه من میخواهم که فقط اونایی که A, B (هر دو رو باهم ) لایک کنه ولی بقیه رو هم میاره. (در واقع در این فایل که گذاشتم نمی خواهم پارت های NNو BBو CC را بیاورد)

habib100
دوشنبه 28 مرداد 1398, 17:01 عصر
باسلام
ممنونم
ولی من نمی خواهم که پارت نامبرهای BB, CC, NN را بیاورد میخواهم فقط آنهایی را بیاورد که فقط و فقط طبق فایلی که گذاشتم(فایل الان درست جواب نمی دهد) که در ستون GRADE شامل A, B باشد یعنی باید فقط AA را لایک کند .

ariayekta
دوشنبه 28 مرداد 1398, 17:35 عصر
سلام تو تیبل شما در ستون گرید b گذاشتید و در ستون نامبر هم نوشتی cc
طبیعیه که اونا رو هم میاره چون گریدش b هست

به هر حال برای لایک از این کد استفاده کن

ALike '%' & "a" & '%' Or ALike '%' & "b" & '%'

habib100
سه شنبه 29 مرداد 1398, 11:43 صبح
سلام
ممنون ولی نشد. من اون کد را جوری میخوام باشه که فقط AA رابیاره. AA( فقط گرید a,b را باهم داره نه اضافه تر نه کمتر)

ariayekta
سه شنبه 29 مرداد 1398, 15:49 عصر
نقل قول

ولی من نمی خواهم که پارت نامبرهای BB, CC, NN را بیاورد میخواهم فقط آنهایی را بیاورد که فقط و فقط طبق فایلی که گذاشتم(فایل الان درست جواب نمی دهد) که در ستون GRADE شامل A, B باشد یعنی باید فقط AA را لایک کند .

دوست عزیز به درخواستت دقت کن اولش گفتی نمیخام پارت نامبرای خاصی رو بیاره که مشکلی نداره پارت نامبر رو خیلی راحت فیلتر میکنی تو قسمت دوم گفتی فقط اونایی که گریدش شامل a و b باشه رو بیاره یعنی پرت نامبر فقط AA یه نگاه به جدولت بنداز شما چندتا گرید داری که پارت نامبرش غیر از اینه

من نمی خواهم که پارت نامبرهای BB, CC, NN را بیاورد
برای اینکار پارت نامبر رو فیلتر کن

ستون GRADE شامل A, B باشد برای اینکار از اون کدی که دادم استفاده کن

تو نمونه دو تا کویری هست که هر دو کار رو انجام میدن

150612

habib100
سه شنبه 29 مرداد 1398, 16:47 عصر
درخواستم مشخص هست اگه بخواهم اونایی که دو گرید را با هم بیاره مثل A, B با هم یعنی OR نباشه چی؟ از اینکه نمیتونم منظورما درست بیان کنم عذر میخوام
زحمت کشیدید