PDA

View Full Version : سوال: دریافت نشدن اطلاعات روی پورت سریال در سی شارپ

hossein_m051
چهارشنبه 26 تیر 1398, 10:51 صبح
سلام دوستان
من دارم روی یک پروژه در سی شارپ کار میکنم که با استفاده از پورت سریال اطلاعاتی رو به صورت بایت میفرستم (با استفاده از ()ComPort.write ) و در مقابل هم باید همینجوری به صورت بایت و هگز اطلاعات دریافت کنم.
توی قسمت ارسال اطلاعات مشکلی نیست
ولی وقتی اطلاعات از موتور به پورت سریال فرستاده میشه کلا ایونت و تابع پیشفرض دریافت دیتا روی پورت سریال فراخوانی نمیشه
ینی اگر اطلاعات به صورت رشته یا string بیاد اون تابع فراخوانی میشه ولی وقتی اطلاعات به صورت اعداد هگز و بایت میاد اصلا وارد اون تابع نمیشه
baudrate پورت هم روی 1000000 هست
به شدت به راه حلش نیاز دارم
خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید.

hossein_m051
شنبه 29 تیر 1398, 10:32 صبح
کسی نتونست کمکی کنه آیا؟؟؟:گریه:

farhad_shiri_ex
شنبه 29 تیر 1398, 11:37 صبح
توی قسمت ارسال اطلاعات مشکلی نیست
ولی وقتی اطلاعات از موتور به پورت سریال فرستاده میشه کلا ایونت و تابع پیشفرض دریافت دیتا روی پورت سریال فراخوانی نمیشه

بالاخره در ارسال بایت ها به پورت سریال مشکل دارید یا خیر؟
منظور از موتور ؟؟

ینی اگر اطلاعات به صورت رشته یا string بیاد اون تابع فراخوانی میشه ولی وقتی اطلاعات به صورت اعداد هگز و بایت میاد اصلا وارد اون تابع نمیشه

منظورتون اون تابع یعنی چی ؟ کلا دستگاهی که درحال ارتباط هستید با میکرو کار میکنه با ARM ویا ...؟ Frame Ware با چی نوشته شده؟ از این موارد اطلاع دارید؟

baudrate پورت هم روی 1000000 هست

و اینکه مقدار buadrate را روی چه عددی باید تنظیم کنید به سخت افزاری که استفاده مکنید باید به مستندات اش رجوع کنید!
به هرحال دوست گرامی !
بهتر بود که سوالتون را شفاف تر بیان کنید، و نمونه کدی که مشکل داره راهم قرار بدید تا بهتر راهنمایی بشید.واینکه برای ارتباط سخت افزاری با پورت سریال بهترین روش برای استفاده رجوع به رفرنس خود دستگاه هست اینکه باید چه داده ای برای سخت افزار ارسال کنید و سخت افزار چه داده ای را برای شما ارسال میکنه چند بایت RX , چند بایت TX داده وجود داره تنظیمات سخت افزاری باید به چه صورت باشه! اگر در سیستم عامل ویندوز استفاده میکنید نیاز به درایور خاصی داره!؟ اگر در لینوکس هست بستر ارتباطی که دارید چه پروتکلی TCP/IP و ...

hossein_m051
یک شنبه 30 تیر 1398, 19:24 عصر
سلام
گفتم که ارسال اطلاعات هیچ مشکلی نداره و بایت ها ارسال میشن و کدها هم اجرا
منظورم از اون تابع ، تابع یا ایونت دریافت اطلاعات در کامپوننت سریال پورت هست
اطلاعات هم به موتور داینامیکسل ارسال و از همون دریافت میشن