PDA

View Full Version : تعیین لبه چپ پرینتر

hooooman
یک شنبه 30 تیر 1398, 14:52 عصر
سلام
من یه سند متنی دارم که با printdocument چاپش میکنم . مشکلم اینه که باید لبه چپ پرینتر رو دقیقا تعیین کنم . منظورم اینه که میخام متن دقیقا نسبت به لبه چپ کاغذ فاصله مشخصی داشته باشه . ینی مثلا 10 پیکسل تا لبه چپ باشه . واسه اینکار از این کد استفاده میکنم:

Private Sub pd_PrintPage(sender As Object, e As PrintPageEventArgs) Handles pd.PrintPage
e.Graphics.DrawImage(Rpt, New Point(10, -7))
End Sub

اولا مجبورم چاپ رو نسبت به کاغذ A4 انجام بدم (در صورتیکه عرض و طول سند متنی من A4 نیست ). ینی باید توی هر پرینتری که مشتری داره اول یه کاغذ A4 بزارم و یه چک پرینت بگیرم ببینم که چقدر باید کاغذ رو عقب یا جلو ببرم (به چپ و راست) تا لبه چپ کاغذ سر جای مشخص قرار بگیره و کار سختیه چون باید به مشتری بگم که کاغذ رو کجا بزاره .
و اینکه نمیدونم Horizontal position و Vertical position که من ثابت تعریفشون کردم برای همه پرینتر ها (البته فقط لیزری ها) همین 10 و -7 هست یا پرینتر ها هم رزولوشن دارن و ممکنه اینها که من استاتیک تعریف کردم تغییر کنه . (البته الان با پرینتر خودم و این مقادیر ثابت مشکلی ندارم بجز همون تنظیم لبه کاغذ که باید برای بار اول تنظیم بشن)
ممنونم اگه دوستان بتونن کمک کنن . سپاسگزارم
البته اینم بگم که تحت هیچ شرایطی نمیتونم از ابزارهای گزارش مثل Cristal یا Fast Report و.... استفاده کنم .

ROSTAM2
دوشنبه 31 تیر 1398, 07:34 صبح
مگه printdocument مارجین نداره آیا؟؟؟

hooooman
دوشنبه 31 تیر 1398, 10:52 صبح
سلام
چرا داره مشکل hardmargin ها هستن

hooooman
دوشنبه 31 تیر 1398, 11:34 صبح
آقا واقعا هیچ کسی در هیچ زمانی همچین مشکلی نداشته تا حالا؟ مگه میشه ؟ مگه داریم؟
اگه شما بخاین روی یه فرم چاپی مقدار بزنین چکار میکنین؟
مثلا روی سفته بانکی ... روی فاکتور چاپ شده...قبض رسید ... چه میدونم روی چک ؟
خب باید شروع چاپ روی لبه کاغذ باشه دیگه . مگه میشه از نیم اینچ پایین تر یا چپ تر پرینت شروع بشه؟ خب اینطوری همه چی داغون میشه که!!!