PDA

View Full Version : سوال: نمایش مطالب پایگاه داده به صورت listView

ARHONE
سه شنبه 01 مرداد 1398, 20:18 عصر
سلام من تازه کار با ویژوال بیسیک را شروع کردم و یه مشکل دارم که انشالله دوستان بتونن بهم کمک کنن:
یک فایل Access درست کردم و داده هام رو در اون قرار دادم و بوسیله برنامه ویژوال بیسیک توانستم اطلاعات پایگاه داده را درون یه Datagrid تمایش و بروزرسانی و حذف کنم که تا اینجا مشکلی نداشتم اما ....
سوال : چجوری میتونم اطلاعاتم رو در یک listview به نمایش در بیاورم ، شبیه ویندوز (مانند تصویر) ، یعنی تصاویر و نام رو از پایگاه داده دریافت و در listview به نمایش در بیاید و حتی صفحه بندی کنم؟؟؟؟؟؟؟ :متفکر:

ممنون میشم نمونه کد ویژوال بیسیک یا یه راهنمایی در این مورد بفرمایید....

150507150508

ROSTAM2
چهارشنبه 02 مرداد 1398, 11:19 صبح
سلام. تازه کار. بهترین کار اینه که در مورد لیست ویو تحقیق کنی همین. برای صفحه بندی هم نیاز به ی حلقه داری که به تعداد آیتم هایی ک می خوای تو هرصفحه باشه تقسیم بندی شروع و پایان پیدا کنه که تعداد آیتم های کل تقسیم بر تعداد هر مقدار آیتم تو هر صفحه می شه می شه یک صفحه که با حلقه for با بکارگیری دستور step از این نوع حلقه می تونی استفاده کنی.

ARHONE
چهارشنبه 02 مرداد 1398, 22:11 عصر
سلام. تازه کار. بهترین کار اینه که در مورد لیست ویو تحقیق کنی همین. برای صفحه بندی هم نیاز به ی حلقه داری که به تعداد آیتم هایی ک می خوای تو هرصفحه باشه تقسیم بندی شروع و پایان پیدا کنه که تعداد آیتم های کل تقسیم بر تعداد هر مقدار آیتم تو هر صفحه می شه می شه یک صفحه که با حلقه for با بکارگیری دستور step از این نوع حلقه می تونی استفاده کنی.

ممنون از پاسخ شما ، تحقیق کردم اما بازم چیزی نفهمیدم بخصوص add کردن یا ساخت تصویر ونمی دونم باید تصویر رو از چه نوعی وارد کنم...... حداقل یه کد یا یه چندتا پست بهم معرفی کنید ممنون میشم.

ROSTAM2
پنج شنبه 03 مرداد 1398, 08:29 صبح
مگه می شه آخه ؟ مگه داریم؟ سلام. برای نمایش تصویر آیکون و تصاویر با سایزهای مختلف نیاز به ImageList داری اینطور ک معلومه اصلا در مورد لیست ویو اطلاعاتی نداری . بنظرم تو گوگل جستجو کنی کارت درست بشه. آخه خیلی باید توضیح داد.

hamidrezax1
پنج شنبه 03 مرداد 1398, 09:34 صبح
سلام دوست عزیز به این دو قسمت یه سری بزن
قسمت اول (https://stackoverflow.com/questions/21095324/add-images-to-imagelist-at-runtime-in-visual-basic)
قسمت دوم (https://docs.microsoft.com/en-us/dotnet/framework/winforms/controls/how-to-add-or-remove-images-with-the-windows-forms-imagelist-component)

ARHONE
پنج شنبه 03 مرداد 1398, 20:14 عصر
ممنون از همه دوستان