PDA

View Full Version : ارتباط به دیتا بیس با مسیر نامعین

mjdjoon
چهارشنبه 17 آبان 1385, 11:42 صبح
بنام خدا
با سلام
کسی می دونه برا ی اتصال به دیتا بیس در مسیر جاری نرم افزار و با استفاده از odbc چه باید کرد؟
من از عبارت زیر استفاده کردم :
OdbcConnection conn = new OdbcConnection("Driver={Microsoft Access Driver (*.mdb)};DBQ=..\\..\\Mydb.mdb");
ولی وقتی برای برنامه setup می سازم و در مسیر دلخواه نصب می کنم و برنامه رو اجرا می کنم ، پیغام خطا در یافت می کنم در حالیکه کامپوننت هائی که اتصال به دیتا بیس آنها بوسیله ویزارد ایجاد شده بدون کوچکترین مشکلی کار می کنند.
اینم خود پیغام خطا:
unhandled exception has occurred in your application
.
.
.
error[HY000][microsoft][odbc microsoft access driver]could not find file'[unknown]'.

مرسی

ARA
پنج شنبه 18 آبان 1385, 01:13 صبح
از Application.StartupPath+ fileName برای آدرس دهی استفاده کن

mjdjoon
جمعه 19 آبان 1385, 13:43 عصر
بنام خدا
با سلام و تشکر بسیار از پاسختون
پاسخ شما می تواند یه راه حل جالب باشه ولی متاسفانه همه جا جواب نمی ده (یا اقلا من در همه جای برنامه ام نمی تونم از اون استفاده کنم).
من در جستجو هایم تونستم عبارت مورد نظر رو در vbو oleپیدا کنم(|dbq=|datadirctory) و من فقط همین عبارت رو در سی شارپ نیاز دارم
امیدوارم کسی پیدا بشه که اونو بلد باشه و لطف کنه به من هم بگه
مرسی

ARA
یک شنبه 21 آبان 1385, 23:13 عصر
بنام خدا
با سلام و تشکر بسیار از پاسختون
پاسخ شما می تواند یه راه حل جالب باشه ولی متاسفانه همه جا جواب نمی ده (یا اقلا من در همه جای برنامه ام نمی تونم از اون استفاده کنم).
......

چرا نمیتونی ??

اگه یک datagride رو روی فرم بگذاری و بصورت ویزارد datasource اون رو تنظیم کنی مینونی تو app.config این چیزی رو که میگی پیدا کنی

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
<configSections>
</configSections>

<connectionStrings>
<add name="WindowsApplication1.Properties.Settings.db1Connect ionString"
connectionString="Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=|DataDirectory|\db1.mdb"
providerName="System.Data.OleDb" />
</connectionStrings>
</configuration>

Toky 2007
سه شنبه 19 دی 1385, 14:35 عصر
با سلام
می خواستم با #c تحت وب، برنامه ای بنویسم که با access ارتباط برقرار کند و اطلاعات داخل access را نمایش دهد.
لطفا کدها و دستورالعملهای لازم را بگوئید.
با تشکر:لبخندساده:

egoldashraf
سه شنبه 26 دی 1385, 00:44 صبح
mjdjoon (http://www.barnamenevis.org/forum/member.php?u=15041) vbmenu_register("postmenu_280388", true);
کافیه جای
DBQ=..\\..\\Mydb.mdb
بنویسی
DBQ=Mydb.mdb