PDA

View Full Version : ذخیره تصاویر با کمترین حجم در دیتابیس

reza4359
یک شنبه 20 مرداد 1398, 13:02 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز برنامه نویس
من دو تا سوال از محضر شما دارم
اول اینکه بهترین راه برای ذخیره تصاویر با حجم کم در دیتابیس چیه چون یه برنامه ست که فقط با عکس سرو کار داره و روزانه شاید 500 عکس در دیتابیس ذخیره بشه و بعدا واکشی بشه و همینجوری پیش بره حجم دیتابیس میره بالا حالا بهترین راه حل برا این قضیه چیه: ممنون
و اما دوم اینکه این تعداد تصاویر را در حالت رابطه ای بین جداول میشه ذخیره کرد که مثلا برای هر عکسی که میخواد ذخیره بشه یه فیلد داخل دیتابیس قرار ندیم که واسه گزارشگیری هم مشکلی پیش نیاد؟
ممون

رامین مرادی
یک شنبه 20 مرداد 1398, 15:13 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز برنامه نویس
من دو تا سوال از محضر شما دارم
اول اینکه بهترین راه برای ذخیره تصاویر با حجم کم در دیتابیس چیه چون یه برنامه ست که فقط با عکس سرو کار داره و روزانه شاید 500 عکس در دیتابیس ذخیره بشه و بعدا واکشی بشه و همینجوری پیش بره حجم دیتابیس میره بالا حالا بهترین راه حل برا این قضیه چیه: ممنون
و اما دوم اینکه این تعداد تصاویر را در حالت رابطه ای بین جداول میشه ذخیره کرد که مثلا برای هر عکسی که میخواد ذخیره بشه یه فیلد داخل دیتابیس قرار ندیم که واسه گزارشگیری هم مشکلی پیش نیاد؟
ممون

برا سوال اولتون چندتا راه حل هست. استفاده از فایل تیبل- استفاده از فایل استریم- ذخیره عکس در پوشه جداگانه و ذخیره اسم فایل در دیتابیس.
متوجه سوال دومتون نشدم!

reza4359
یک شنبه 20 مرداد 1398, 18:00 عصر
ممنون
منظورم اینکه که واسه بازیابی و نمایش عکسها برنامه طوریه که بایه به این صورت که تو هر صفحه فقط چهار عکس باشه حالا ممکنه برای اون فردی که جستجو میشه چهار عکس ذخیره شده یا هشت یا 12 یا نهایتا شانزده عکس که به صورت چهارتایی در یک صفحه قرار میگیرند حالا این گزارش فرمش به چه صورت باید باشه؟

رامین مرادی
سه شنبه 22 مرداد 1398, 08:22 صبح
ممنون
منظورم اینکه که واسه بازیابی و نمایش عکسها برنامه طوریه که بایه به این صورت که تو هر صفحه فقط چهار عکس باشه حالا ممکنه برای اون فردی که جستجو میشه چهار عکس ذخیره شده یا هشت یا 12 یا نهایتا شانزده عکس که به صورت چهارتایی در یک صفحه قرار میگیرند حالا این گزارش فرمش به چه صورت باید باشه؟

یکیش استفاده از جدول جداگانه س برای ذخیره تصاویر اون فرد. یکیش هم مثلا هر فرد یه کد خاص داره ذخیره تصاویر و فایلها بر اساس اون کد .مثلا طرف کدش 100 هست وقتی فایل اول رو آپلود میکنی با این نام ذخیره کنی 100+1 و برای فایل دوم با نام 100+2 ذخیره کنی و الی آخر. و موقع خوندن تمامی فایلهایی که با کد 100 شروع میشن رو نشون بدی. ولی به نظرم منطقی ترین راه همون جدول جداگانس.

mmbguide
چهارشنبه 23 مرداد 1398, 22:36 عصر
همونطور که آقای مرادی گفتند عمل کنید.

ولی خودم برنامه ای داشتم که با حجم زیادی از اطلاعات تصویری سروکار داشتم. حالا برای اینکه حجم زیادی از اطلاعات از بانک اطلاعاتی به سمت کاربر ارسال نشه در زمان ثبت تصویر در بانک اطلاعاتی یک تصویر Thumbnail هم ایجاد می کردم (سایز کوچک و حجو حدود 20 کیلوبایت) و در زمان مرور تصاویر تنها چیزی که کاربر مشاهده می کرد تصاویر thumbnail با حجم بسیار پایین بود و هر زمان عملیات خاصی می خواست انجام بده برنامه تصویر اصلی را از بانک دریافت می کرد و بعد عملیات انجام میشد.