PDA

View Full Version : ایجاد چند فرم تو در تو

farhadamin
چهارشنبه 17 آبان 1385, 16:59 عصر
سلام من می خواستم بپرسم چجوری می شه چند فرم تو در تو ایخاد کرد که یعنی دکمه ای روی فرم اول باشه که با زدن اون فرم دوم باز شه و به همین صورت...... من نتونستم این حواب در سایت پیدا کنم.... ممنون می شم کمکم کنید.....

mohsenna30ri
پنج شنبه 18 آبان 1385, 07:50 صبح
شما اگر دو جدول دارای ارتباط داشته باشید وقتی از طریق ویزارد فرم را بدین ترتیب بسازید که شامل همه مشخصات هر دو جدول باشد اتوماتیک ویزارد از شما درخواست می کنه که فرمها بصورت تو در تو باشند یا بصورت سابفرم
بدین صورت که اگر تو در تو باشند یک باتون این کار را انجام بدهد حال وقتی برای دو فرم این کار را انجام دادید می توانید با توجه به کد های آن فرم سوم هم لینک داده و آنرا باز کنید

انگوران
پنج شنبه 18 آبان 1385, 08:58 صبح
البته بصورت دستی هم می تونید ایجاد کنید به این صورت که زیر فرمها رو از نوع single درست کنید و برای مخفی و آشکار کردن زیر فرمها یه لیبل بزارین و داخلش visibel زیر فرم رو true و false کنید . اگه منظورتون همینه و نتونستین درست کنین بفرمائید تا نمونه بزارم .

farhadamin
پنج شنبه 18 آبان 1385, 13:35 عصر
mishe nenome bezarid... mamnon

البته بصورت دستی هم می تونید ایجاد کنید به این صورت که زیر فرمها رو از نوع single درست کنید و برای مخفی و آشکار کردن زیر فرمها یه لیبل بزارین و داخلش visibel زیر فرم رو true و false کنید . اگه منظورتون همینه و نتونستین درست کنین بفرمائید تا نمونه بزارم .

انگوران
پنج شنبه 18 آبان 1385, 14:35 عصر
امیدوارم بدردت بخوره البته می شه روش کار کرد ...

farhadamin
پنج شنبه 18 آبان 1385, 16:52 عصر
سلام همونی هست که می خوام اما من خودم نتونستم درست کنم می تونی یه کم ساده ترتوضیح بدی.. خیلی ممنون

امیدوارم بدردت بخوره البته می شه روش کار کرد ...

انگوران
شنبه 20 آبان 1385, 06:58 صبح
ابتدا یه فرم بساز سپس از toolbox ابزار subform/subreport را انتخاب نموده و زیر فرم مربوطه رو بساز در خصوصیت مربوط به زیر فرم default veiw رو به single form تغییر بده بعد زیر فرم بعدی رو در همین زیر فرم ایجاد کن ...
برای اینکه به خصوصیت زیر فرم دسترسی پیدا کنی روی مربع سمت چپ زیر فرم ( سمت چپ خط کش افقی ) دوبار کلیک کن .

samaneh_h
شنبه 20 آبان 1385, 08:54 صبح
یه راه هم اینه که شما ابتدا فرم اول رو از نوع single بسازی بعد فرم دومت رو به صورت ساب فرم بهش وصل کنی بعد برگردی به فرم اول و اون رو از single به data sheet view تغییر بدی