PDA

View Full Version : سوال: آيا ميتوان با مودم tp-link كامپيوتر خانگي را به سرور تبديل كرد و به نرم افزار تحت وبش دسترسي داشت

javadrajabihakami
سه شنبه 29 مرداد 1398, 19:47 عصر
با سلام و وقت بخير خدمت تمامي دوستان عزيز ! عيدتون مبارك باشه انشالله!
سوال بنده اينه كه آيا ميشه با مودم tp-link كامپيوتر خانگي رو تبديل به سرور كرد يا كاري كرد كه از اينترنت بهش دسترسي داشته باشيم و نرم افزار تحت وبي كه توش اجراست رو با مرورگر بتونيم استفاده بكنيم ؟ لطفا و خواهشا راهنمايي بكنن اساتيد بزرگوار كه اگه نميشه ! بايد چكار كرد؟ با تشكر از لطف و عنايت شما

مهدی کرامتی
سه شنبه 29 مرداد 1398, 20:17 عصر
اول از همه میبایست از ISP تون درخواست کنید یک IP ثابت (Static) به شما اختصاص بده. به کامپیوتر مورد نظر هم به صورت دستی یک آدرس مشخص در شبکه اختصاص دهید. بعد از اون، کافیه تو مودم تون در بخش NAT پورت های رایج وب و ... مثل پورت 80 رو به آدرس آی پی کامپیوترتون مپ کنید.

اگر اینکار ها رو انجام دادید و هنوز مشکل داشتید از طریق همین تاپیک (یا پیام خصوصی در صورت نیاز به Any Desk و امثال هم) به بنده اطلاع دهید.

javadrajabihakami
سه شنبه 29 مرداد 1398, 22:43 عصر
با عرض شرمندگي دارم اين سوال رو ميپرسم! يعني اين كار توي ايران جواب ميده ! آخه من چند مدت هست كه دارم اطلاعاتم رو در اين خصوص تكميل ميكنم و همه ش نوشته بودن كه اين كار توي ايران شدني نيست و از اين حرفا...! پس اميدي براي صورت گرفتن اين كار هست...؟

hp1361
پنج شنبه 31 مرداد 1398, 08:48 صبح
با عرض شرمندگي دارم اين سوال رو ميپرسم! يعني اين كار توي ايران جواب ميده ! آخه من چند مدت هست كه دارم اطلاعاتم رو در اين خصوص تكميل ميكنم و همه ش نوشته بودن كه اين كار توي ايران شدني نيست و از اين حرفا...! پس اميدي براي صورت گرفتن اين كار هست...؟

سلام

تقریبا تمام ISP ها سرویس فروش IP STATIC رو دارن که میتونه ماهانه، شش ماهه و سالانه باشه.
بقیه کارها هم که بر عهده خودتونه

javadrajabihakami
پنج شنبه 14 شهریور 1398, 16:13 عصر
با تشكر از استاد محترم و بزگوار ! آقاي كرامتي عزيز كه با راهنمايي هاشون مشكل بنده رو برطرف كردن...
1- تهيه آي پي معتبر
2- انجام تنظيمات NAT Rule با مراجعه به كانكشن اينترنتمان
3- بازكردن پورت مورد نظرمان در ويندوز در قسمت فايروال
4-پورت فورواردينگ مودم و دادن پورت مورد نظر باز شده در ويندوز