PDA

View Full Version : دریافت اطلاعات راه دور به صورت آسنکرون

master_pro
چهارشنبه 13 شهریور 1398, 02:33 صبح
با سلام
در یک جدول فیلدی داریم که آدرس اینترنتی داخلشه , یعنی هر سطر یک آدرس متفاوت
این جدول ممکنه 1 میلیون تا 1 میلیارد رکورد داشته باشه

یک سلکت میزنم به این جدول و کل رکوردهارو فچ میکنم(اگر اصولی نیست پیشنهاد برای فچ اینهمه رکورد چیه؟ ) , حالا میخام هر آدرس را بگیرم و یک رکوئست بهش بزنم تا اطلاعاتی پس بگیرم (یک متن کوتاه برمیگرده)
مشکل اینجاست که هر رکوئست برای رفت و برگشت مثلا 3 ثانیه زمان میگیره و اگر رکوئست هازو به ترتیب ارسال کنم این 1 میلیون تا رکوئست زمان زیادی میگیره
پس به نحوی لازمه آسنکرون کله رکوئست هارو همزمان ارسال کنم و کله این داستان مثلا 10 ثانیه طول بکشه

1-برای فچ کله رکوردها پیشنهاد چیه؟ توضیح اینکه پس از فچ رکوردها روی آنها پردازش انجام میشه و ممکن است تعدادی از رکوردها حذف شن و تعدادی باقی بمونن , لذا اگر بخام مثلا هزارتا هزارتا بکشمون , پس از فچ هزارتای اول نمیتونم بگم از هزار تا 2 هزار رکوردهارو بده چون مشخص نیست چه تعداد رکورد پس از فچ و پردازش دفعه اول حذف شده اند , شاید 500 تا حذف شده اند و باید از 500 تا 1500 اینبار فچ کنم نه از هزار تا 2 هزار
2-بعد از فچ کله سطرها که داخل هر سطر 1 فیلد آدرس وجود داره , ساختار پیشنهادی دوستان برای ارسال رکوئست های آسنکرون چیه ؟

ali_sed
پنج شنبه 14 شهریور 1398, 00:22 صبح
سلام

اصلا شما 1 ملیارد ریکوئست بفرست کدوم سروری به شما جواب میده؟! بعد از چند ریکوست آیپی شما بن خواهد شد. فرض کنیم سرور دوم هم از خودتان است و مشکلی از این بابت نیست. سرور چطور این همه درخواست دریافتی را پردازش کند. اصلا حجم دیتا را محاسبه کردید سرعت ارتباط بین دو سرور را در نظر گرفتید. یک درخواست ساده نزدیک 500 بایته 1 ملیارد درخواست میشه نزدیک به 500 گیگ !!! که قراره طی 10 ثانیه ارسال بشه و جوابش هم فرض کنیم همان حجم را داشته باشه طی همین 10 ثانیه بر گرده.

بهتره توضیح بیشتری از نیازهای خود بدهید و اجازه دهید دوستان راهکار مناسبی به شما پیشنهاد دهند.

master_pro
پنج شنبه 14 شهریور 1398, 15:14 عصر
درسته یک راهکار دیگه براش پیدا کردم و الان دیگه مشکل, ارسال درخواست های زیاد نیست
از راهنمائی هاتون ممنون , مسئلرو در تاپیک زیر ادامه میدم

https://barnamenevis.org/showthread.php?556878-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AC%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7