PDA

View Full Version : سوال: ذخیره اطلاعات چیزی شبیه به تقویم

رامین مرادی
یک شنبه 31 شهریور 1398, 11:19 صبح
سلام دوستان وقت بخیر.
من یه برنامه کوچیکی قراره طراحی کنم به این صورت که باید تعداد نامشخصی وسیله یا فرد ثبت کنم.
بعد برای هر شخص یا وسیله در روزهایی اطلاعات ثبت کنم.
خب این روزها مشخص نیست یعنی ممکنه هر سی و یک روز یا سی روز براش اطلاعات ثبت بشه ممنکنه هم اصلا ثبت نشه
ممنون میشم برا طراحی و پیاده سازیش راهنماییم کنید.
ایده خاصی ندارم. روزهای ماه و سال رو همون لحظه اجرا ایجاد کنم یا از قبل روزها رو تو دیتابیس ایجاد کنم و فیلداشو پر کنم؟!!!
واقعا گیج شدم.:متعجب::افسرده:
چیزی شبیه scheduler با این تفاوت که باید برا هر نفر یه همچین چیزی نمایش داده بشه.

mr.sirwan
یک شنبه 31 شهریور 1398, 15:02 عصر
زیاد متوجه مشکلتون نشدم، اگه یه جدول به اسم schedule داشته باشید که متشکل از آیدی، آیدی شخص یا وسیله و تاریخ باشه، حالا در این حالت دقیقا مشکل شما کجاست؟

رامین مرادی
یک شنبه 31 شهریور 1398, 16:55 عصر
زیاد متوجه مشکلتون نشدم، اگه یه جدول به اسم schedule داشته باشید که متشکل از آیدی، آیدی شخص یا وسیله و تاریخ باشه، حالا در این حالت دقیقا مشکل شما کجاست؟
تقریبا یه همچین چیزی که بشه بین ماه های سال حرکت کرد .
همچنین نشون دادن هر فرد تو یه صفحه خوبه یا اینکه همشون اینجوری جدول باشه؟ آخه متن طولانی باشه جانمایی واقع دردسر میشه.
150765

mr.sirwan
یک شنبه 31 شهریور 1398, 19:21 عصر
برای جدول دیتابیس به نظرم همون روشی که گفتم رو پیاده کنید، اینجوری اصلا سربار نخواهید داشت، برای واکشی و نمایش هم اگر تاریخ هارو به شمسی ذخیره کنید که هیچ اما اگر به میلادی ذخیره کنیدشما فقط کافیه بازه شروع و پایان ماه شمسی موردنظر رو به میلادی به دست بیارید و اطلاعات مربوط به اون ماه رو از دیتابیس واکشی کنید

درمورد سوالتون که گفتین هر فرد در یک صفحه باشه بهتره یا نه، نظر بنده اینه که بصورت صفحه بندی انجام بدین منتها در هر صفحه بیشتر از سه فرد رو نمایش ندید

رامین مرادی
دوشنبه 01 مهر 1398, 09:54 صبح
به نظرتون همچین چیزی میتونه مناسب باشه؟ من طراحیم صفره :لبخند:
150768
سمت راست یه tree view باشه و موقع انتخاب اطلاعات اون نمایش داده بشه. :متفکر: