PDA

View Full Version : نحوه فارسی کردن اتوماتیک فرم

javad490
جمعه 19 آبان 1385, 22:38 عصر
من میخواهم پس از اجرای فرم زبان برنامه اتوماتیک در اکسس فارسی شود . البته با alt+shift راست اینکار شدنی است ولی میخواهم اتوماتیک با اجرای برنامه تحت اکسس فارسی شود که بتوان فارسی تایپ کرد ؟ چکار کنم؟ - میتوانید از سایت من برنامه رایگان دریافت کنید آدرس: www.geocities.com/javad490 (http://www.geocities.com/javad490)

انگوران
شنبه 20 آبان 1385, 06:13 صبح
خصوصیت keyboard language همه فیلدهات رو به فارسی تغییر بدی مشکلت حل می شه

mohsenna30ri
شنبه 20 آبان 1385, 07:13 صبح
به همین سادگی که آقای انگوران گفتند!

javad490
سه شنبه 14 آذر 1385, 02:07 صبح
متشکرم . ولی در اجرای کوئری دوباره انگلیسی میشه؟ میخواهم هنگام اجرای کوئری هم فارسی باشه که اطلاعات فارسی وارد بشه

mohsenna30ri
سه شنبه 14 آذر 1385, 08:14 صبح
شما واسه هر فیلد اینکار رو انجام بدین
بدین صورت که همه فیلدها رو تو اون فرم انتخاب کرده و خصوصیت keyboard language اون رو فارسی کنید

daglararan
پنج شنبه 23 آذر 1385, 16:29 عصر
باعرض معذرت منظوراقاجواد باز مثل قبل تبلیغ سایت خودشه نه چیز دیگر....

javad490
شنبه 01 دی 1386, 17:48 عصر
همه فیلد ها فارسی هستند ولی وقتی گزارش و یا qouery را اجرا می کنم و از من برای جستجو ی مطلبی سئوال می کند مجددا زبان کیبرد انگلیسی میشود . می خواهم از ابتدای اجرای برنامه تا انتها زبان کیبرد فارسی بماند؟ لطفا راهنمائی کنید

مهدی قربانی
شنبه 01 دی 1386, 18:13 عصر
دوست عزیز اگر در فرم خصوصیت Keboard Language رو به فارسی ست کرده باشید مادامی که در اون فرم قرار دارید و برنامه باز هست فارسی برقراره و نباید تغییری اتفاق بیفته مگر اینکه بصورت دستی زبان تغیرر داده بشه یا اینکه یک بار از برنامه خارج بشین و دوباره بازش کنید .

انگوران
یک شنبه 02 دی 1386, 07:58 صبح
زمانی که پارامتری رو برای کویری تنظیم می کنیم زمان اجرای کویری کادری باز میشه و ورود اطلاعاتی رو از ما می خواد منظور دوستمون ظاهراً فارسی کردن این کادره .

مهدی قربانی
یک شنبه 02 دی 1386, 09:39 صبح
زمانی که پارامتری رو برای کویری تنظیم می کنیم زمان اجرای کویری کادری باز میشه و ورود اطلاعاتی رو از ما می خواد منظور دوستمون ظاهراً فارسی کردن این کادره .

سلام
فکر می کنم با کمک این تابع API خواسته دوستمون برآورده بشه . البته اینطور که من متوجه شدم ایشون در نظر دارن که کاربر کلاً با زبان فارسی ثبت اطلاعات انجام بده .
این کد رو به رخداد On Open فرم استارت آپ برنامه اضافه کنید بنابراین وقتی برنامه باز بشه زبان سیستم شما به فارسی تبدیل میشه و در خلال کار با برنامه اگر زبان دستی تغییر داده نشه تا انتها فارسی باقی خواهد بود حتی در زمان ورود داده درخواستی از سمت Query .

Private Declare Function ActivateKeyboardLayout Lib "user32" (ByVal HKL As Long, ByVal flags As Long) As Long
Private Sub Form_Load()
Call ActivateKeyboardLayout(1, 1)

End Sub

javad490
سه شنبه 04 دی 1386, 18:39 عصر
:لبخندساده:با تشکر از پاسخ شما . مشکل تا حدودی حل شده . ولی وقتی فرم یکبار باز و بسته میشود زبان کیبرد دوباره در بار دوم باز شدن فرم انگلیسی میشود و در بار بعد فارسی میشود و متناوب این عمل با باز و بسته شدن فرم تکرار میشود . لطفا اگر نیازی به تغیر کد است اعلام فرمائید. www.geocities.com/karajjavad (http://www.geocities.com/karajjavad)

javad490
سه شنبه 04 دی 1386, 18:44 عصر
:تشویق:با تشکر از پاسخ شما . مشکل تا حدودی حل شده . ولی وقتی فرم یکبار باز و بسته میشود زبان کیبرد دوباره در بار دوم باز شدن فرم انگلیسی میشود و در بار بعد فارسی میشود و متناوب این عمل با باز و بسته شدن فرم تکرار میشود . لطفا اگر نیازی به تغیر کد است اعلام فرمائید.:لبخندساده:

مهدی قربانی
سه شنبه 04 دی 1386, 23:21 عصر
:تشویق:با تشکر از پاسخ شما . مشکل تا حدودی حل شده . ولی وقتی فرم یکبار باز و بسته میشود زبان کیبرد دوباره در بار دوم باز شدن فرم انگلیسی میشود و در بار بعد فارسی میشود و متناوب این عمل با باز و بسته شدن فرم تکرار میشود . لطفا اگر نیازی به تغیر کد است اعلام فرمائید.:لبخندساده:
سلام
دوست گرامی اگر یک بار هم سئوال میکردید بنده جواب میدادم نیازی نبود سئوالتون رو چندین بار تکرار کنید لطف کنید و پستهای اضافه ای رو که ایجاد کردید حذف کنید تا تاپیک سر و سامون پیدا کنه . اما در مورد سئوال خدمتتون عارضم که اونجوری که من بررسی کردم نباید مشکلی پیش بیاد این نمونه رو بررسی کنید کاملاً درست عمل می کنه .

javad490
چهارشنبه 05 دی 1386, 17:11 عصر
:خجالت: با تشکر از پاسخ شما - منظورم این است که کد فوق در اولین بار لود شدن فرم خوب عمل میکند وقتی فرم را می بندیم و دوباره باز میکنیم کیبرد انگلیسی میشود و دفعه بعد فارسی میشود و همینطور بطور متناوب این عمل تکرار میشود . یعنی با باز و بسته شدن فرم هر بار زبان فرم بطور متناوب انگلیسی و فارسی میشود . من میخواهم که از ابتدای اجرای فرم و برنامه نوشته شده با اکسس زبان کیبرد تا انتهای برنامه فارسی بماند . مگر اینکه کاربر بخواهد آن را به انگلیسی تغییر دهد. در هر صورت از پاسخ شما بسیار ممنون و فایل ضمیمه شما را هم چک می کنم . تکرار پیام من در بالا برای شما بدلیل کند بودن سرعت اینتر نت بود که چند بار مکرر کلیک کردم و متاسفانه پیام من تکراری ارسال شد که آنها را پاک کردم.
www.geocities.com/karajjavad (http://www.geocities.com/karajjavad)

javad490
دوشنبه 20 اسفند 1386, 15:19 عصر
از تمامی دوستان متشکرم . مشکل حل شد:تشویق:

modareszade
چهارشنبه 02 بهمن 1392, 10:42 صبح
با سلام خدمت دوستان
من فرمي را در Access طراحي كردم كه غالبا با فونت هاي B نوشته شده اند (B titr, B mitra). بعد از يك سري جابجايي فرم ها از يك db به db ديگر، فونت ها به صورت واقعي خودشون نمايش داده نمي شن (شبيه فارسي Arial نشون داده ميشه) و ديگه قابل تغيير هم نيستن. در properties هم نام فونت درسته ولي تو Form View و Design به هم ريخته.
خيلي ممنون

parsa70
سه شنبه 03 دی 1398, 20:20 عصر
با سلام خدمت دوستان
من فرمي را در Access طراحي كردم كه غالبا با فونت هاي B نوشته شده اند (B titr, B mitra). بعد از يك سري جابجايي فرم ها از يك db به db ديگر، فونت ها به صورت واقعي خودشون نمايش داده نمي شن (شبيه فارسي Arial نشون داده ميشه) و ديگه قابل تغيير هم نيستن. در properties هم نام فونت درسته ولي تو Form View و Design به هم ريخته.
خيلي ممنون
سلام
منم متاسفانه همچین مشکلی دارم اگه راهی هست لطفاً کمک کنید.
سپاس

mazoolagh
شنبه 07 دی 1398, 08:12 صبح
نمونه و تصویر پیوست کنین

parsa70
شنبه 07 دی 1398, 15:31 عصر
نمونه و تصویر پیوست کنین

نمونه قرار دادم تو قسمت ریپورت ملاحضه کنید

mazoolagh
یک شنبه 08 دی 1398, 13:37 عصر
1- تصویر؟؟
2- نمونه فقط در حد نشون دادن مشکل - بدون هر آبجکت و کد اضافی!

parsa70
یک شنبه 08 دی 1398, 23:02 عصر
من تو خونه فونت گزارشات و فرم رو درست کردم و در سر کار همون باقی موند
نمیدونم مشکل از چی هست که اگه تو سرکار فونت رو در (فرم و یا گزارشات عوض میکنم مثلا میزارم b mitra یا نازنین اون فونت ها نمیشه.
در هر صورت کارم راه افتاد ممنون